حسابداری

موارد مهمی که باید در مورد مشاغل حسابداری بدانیم چیست؟(قسمت اول)

حسابدارها و حسابرس‌ها اغلب بیش از ریاضی‌دانان، در اتاق‌های تاریک می‌نشینند و مقادیر بی‌شماری، از اعداد و ارقام که ذهن را آزار داده و خسته می‌کند را محاسبه و جدول‌بندی می‌کنند، درحالی‌که حسابدارها نیاز دارند تا مهارت‌های ریاضی را به‌طور کامل بدانند، با این‌حال، این شغل فراتر از ریاضی و اعداد و ارقام است. حسابداری امروز ترکیبی از تحلیل، حل مسئله و بازرسی است. برای آنکه کار را درست انجام دهید، باید بتوانید به‌طور مؤثر با افراد ارتباط برقرار کنید، نه اینکه فقط با اعداد سروکار داشته باشید. به همین دلیل، تعهدات شغلی با آنچه بسیاری از افراد می‌اندیشند, بسیار تفاوت دارد. همچنین، انتظار می‌رود که تقاضای جذب حسابدارها و حسابرس‌ها بین سال‌های 2006 تا 2016 به میزان 18 درصد افزایش یابد که طبق آمار دفتر آمار دهی ایالات‌متحده (BLS)، به‌طور قابل‌توجهی، از میانگین موجود برای مشاغل دیگر بیشتر است.

آموزش: شروع یک آموزش کسب‌وکار کوچک

تصور می‌کنید، شغلی زیرمجموعه‌ی حسابداری یا حسابرسی چیزی است که می‌خواهید بررسی کنید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنچه این شغل دربرمی گیرد و نحوه به دست آوردن آن بیشتر بخوانید. (برای یادگیری تاریخ شغل حسابداری، رشد حسابداری مدرن را مطالعه کنید)

فرایند روزانه

حسابدارها و حسابرس‌ها برای شرکت‌ها، مشتریان فردی و دولت‌ها کار می‌کنند تا اطمینان دهند که شرکت‌ها، به‌طور مؤثر عمل می‌کنند، سوابق دقیق نگهداری می‌شوند و مالیات پرداخت می‌شود. حسابدارها همچنین می‌توانند بودجه‌ها را تحلیل کنند و سرویس‌های مالی خاص، همچنین مشاوره فناوری اطلاعات و سرویس‌های حقوقی محدودشده را ارائه دهند.

چهار رشته، در حسابداری و حسابرسی وجود دارد. نوع کاری که این متخصصان انجام می‌دهند تا قسمتی با زمینه کاری که انتخاب می‌کنند, قابل‌تعیین است.

  1. حسابدارها مدیریت – حسابدارهای مدیریتی تمایل دارند به‌عنوان بخشی از یک گروه برای شرکت‌ها کار کنند. آن‌ها اطلاعات تحلیل‌های موردنیاز جهت تصمیم‌گیری را در اختیار مدیران اجرایی شرکت قرار می‌دهند. مدیران اجرایی همچنین از این اطلاعات برای تهیه گزارش‌های مالی استفاده می‌کنند و این گزارش‌ها بین سهامداران، اعتباردهندگان، سازمان‌های نظارتی و خدمات درآمد داخلی توزیع می‌شود.
  2. 2. حسابدارها / حسابرس‌های دولتی: حسابدارها به دلایل مختلفی از سوی دولت، ایالت و به‌صورت محلی بکار گرفته می‌شوند. آن‌ها دفاتر مالی را برای مؤسسات دولتی آماده می‌کنند و همچنین حسابداری مؤسسات و افرادی که باید با مقررات دولتی, هماهنگ باشند یا مالیات پرداخت کنند را انجام می‌دهند. حسابدارهای که برای دولت فدرال کار می‌کنند ممکن است توسط IRS استخدام شوند و مسئول حسابرسی شاخه‌های سازمان‌های دولتی شوند تا اطمینان دهند که اهداف مالی تحقق می‌یابد.
  3. 3. حسابدارهای عمومی – این زمینه یکی از گسترده‌ترین زمینه‌های حسابداری است، زیرا حسابدارها عمومی حسابداری، مالیات، حسابرسی و خدمات مشاوره‌ای را برای دولت‌ها، شرکت‌های غیرانتفاعی و افراد ارائه می‌دهند. بسیاری از حسابدارها عمومی حسابدارها رسمی حسابرسی (CPAs) هستند، اما ممکن است تلاش‌های خود را بر روی چند سرویس، مانند آماده‌سازی مالیات برای کسب‌وکارها و افراد و یا حسابرسی صورت‌های مالی، متمرکز کنند. برای خواندن مطالب مرتبط در این حرفه، به CPA، CFA یا CFP مراجعه کنید – مخفف موردنظرتان را به‌صورت دقیق انتخاب کنید.
  4. 4. حسابرس‌های داخلی – حسابرس‌های داخلی همانند کارآگاه عمل می‌کنند. آن‌ها با بررسی کنترل‌های داخلی یک سازمان سعی می‌کنند تا از اشتباه، سوء مدیریت, کلاه‌برداری و تقلب جلوگیری کنند.

حسابداری معمولاً یک شغل اداری بازمان کاری 9 صبح تا 5 بعدازظهر‌است، اگرچه در طول دوره‌های شلوغ‌تر این زمان طولانی‌تر خواهد بود. طبق آمار سال 2006 از BLS، حدود 21 درصد از حسابدارها برای حسابداری، تهیه مالیات، اماده‌سازی دفاتر حساب و شرکت‌های خدمات پرداختی حقوق و دستمزد، مشغول به کار بودند؛ 10٪ خویش‌فرما بودند؛ و بقیه برای صنعت و دفاتر خصوصی کار می‌کردند.

موارد مهمی که باید در مورد مشاغل حسابداری بدانیم چیست؟(قسمت دوم)