مدیریت

6 راهبرد ساده برای مدیریت بهتر پول

مدیریت پول هوشمند بیش از درک ریاضی است. بخش ساده‌ای که شامل: پرداخت میزان کمتری از درآمد شما، سرمایه‌گذاری در ابتدا و شروع جوانی، کسب ثروت و اندوخته خود در میان‌سالی است به دست آوردن ارقام بالا دشوار نیستند، اما موانع روانی و عاطفی است که اکثر مردم را از دستیابی به رؤیاهای مالی خود بازمی‌دارد.

هیچ رازی در میان نیست

اصول اولیه ساخت‌وساز ثروت برای قرن‌ها مستند شده است. جستجو برای کلیدهای میانبر و اسرار را متوقف کنید؛ تمرکز بر روی چیزهای ساده که والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌ها به شما آموختند، مانند اینکه پول بیشتری را صرف نکنید

شادی حاصل از مدیریت انتظارات است

شما با رضایت بیشتر به خرید چیزهای بیشتری دست می‌یابید، زیرا همیشه چیزهای بیشتری وجود دارد. فرار از دام ساده است: یاد بگیرید که ازآنچه دارید راضی باشید.

شما می‌توانید هر چیزی که می‌خواهید داشته باشید اما نه همه آن چیزی که می‌خواهید

هزینه‌های بی‌رحمانه را بر روی چیزهایی که مهم نیست برطرف کنید، بنابراین شما می‌توانید کارهای مهمی را انجام می‌دهید. عشق عتیقه هواپیما؟ عالی. در مورد خودروها خیلی مهم نیست؟ در آنجا هزینه نکنید

همه‌چیز را خودکار کنید

هنگامی‌که زمان صرفه‌جویی و سرمایه‌گذاری می‌آید، شما بدترین دشمن خود هستید؛ بنابراین خود را از معادله حذف کنید. صرفه‌جویی در پس‌انداز خود، پرداخت صورتحساب و سرمایه‌گذاری. شما بدون هیچ زحمتی را صرفه‌جویی خواهید کرد.

کامل بودن دشمن شماست

ما اغلب خود را ناکام می‌گذاریم زیرا ما به دنبال راهی مطلق و مطمئن برای سرمایه‌گذاری یا صرفه‌جویی هستیم. ما هیچ کاری نمی‌کنیم اما عمل درمان ترس است و یک نتیجه مناسب و معقول خوب همیشه از هیچ‌چیز بهتر است.

سرزنشگر نباشید

رئیس‌جمهور، سابق یا شرکای تجاری خود را برای وضعیت مالی خود سرزنش نکنید. شرایط شما ممکن است به‌طور کامل خطا شما نباشد، اما مسئولیت آن شماست.

هیچ‌کس کاری برای پول شما انجام نمی‌دهد آن‌گونه که خود شما انجام می‌دهید

پس منتظر نباشید که شخص دیگری به شما بگوید که چگونه برای ذخیره یا سرمایه‌گذاری و یا از پرداخت بدهی‌هایتان کاری بکنید. شما باید با تمام وجود برای انجام کسب‌وکار خود تلاش کنید. برای انجام این کار یک چک‌لیست از تمام‌کارهایتان تهیه کنید آن‌ها را اولویت‌بندی کنید و برای انجامشان تلاش کنید.