چگونه یک محتوای جذاب درست کنیم؟

چگونه یک محتوای جذاب درست کنیم؟

1399/12/18
چگونه یک محتوای جذاب درست کنیم؟اگر با بازاریابی تولید محتوا آشنا هستید ، احتمالاً جمله معروف "Content is King" را شنیده اید.

تهیه محتوای جذاب مشتری شما را از رقابت جدا می کند ، اما مهمتر از همه ، این ابزاری است که شما را دائماً در دنیای دیجیتال حاضر نگه می دارد. وقتی می خواهید محصولی را بخرید ، به وب سایت هایی فکر کنید که دوست دارید آنها را مرور کنید.

چه چیزی شما را بر آن می دارد تا روی پیوند خاصی یا یک صفحه وب کلیک کنید و از همه مهمتر ، چه چیزی علاقه شما را در آن صفحات وب حفظ می کند؟

در بین همه سئو و پیشنهادات بازاریابی دیجیتال برای تولید محتوا ، تصمیم گیری در مورد اینکه کدام استراتژی مناسب مشتری شماست بهترین راه حل را دارد ، ممکن است برای شما گیج کننده باشد.

برای روشن شدن سردرگمی ، هیچ روش یا فرمولی اثبات شده برای ایجاد محتوای جذاب وجود ندارد. می توانید درس های زیادی را به صورت آنلاین بیابید که به شما کمک می کند یاد بگیرید چگونه عملکرد مطالب خود را بهبود ببخشید. در بیشتر این درس ها ، با مجموعه ای از توصیه های اساسی برای تولید محتوای با کیفیت روبرو خواهید شد،اما سوال مهم اینجاست که چگونه یک محتوای جذاب درست کنیم؟از شما دعوت می کنم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا پاسخ این سوال را بررسی کنیم.

 

مطالعه کنید : نرم افزار حسابداری قیاس  

مشتریان خود را بشناسید:

اولین گام برای پاسخ سوال چگونه یک محتوای جذاب درست کنیم؟این است که بدانید عنصر اصلی کمپین های بازاریابی دیجیتال مشتریان هستند. ایجاد شخصیت خریدار ایده آل به شما کمک می کند تا مشکلات ، ترجیحات ، رفتارها و خواسته های مشتری خود را درک کنید.

به این ترتیب شما بینش عمیق تری در مورد موضوعاتی که باید در تحقیقات خود سرمایه گذاری کنید و نحوه یافتن منابع و ایده های با کیفیت ، خواهید داشت.

 

موضوع را به طرز دلربائی معرفی کنید:

عنصر کلیدی در پاسخ به سوال چگونه یک محتوای جذاب درست کنیم؟دقت به طرز بیان محتوا است.برداشت اول این است که یا قصد ایجاد یک تجارت را دارید یا آن را خراب می کنید. بسته به اینکه شخص خریدار از چه شخصی بخواهد لذت ببرید ، باید لحن ، صدا و هدف خود را از محتوای خود مشخص کنید.

 

به مشتریان خود نشان دهید که از مشکلات آنها آگاه هستید و به آنها اشاره کنید که راهی برای عبور از موانع پیدا کرده اید.

عناوین خبری شما باید سود محور باشد و معرفی شما باید نتیجه مثبتی را برای این مسئله اعلام کند.

به جای فروش محصولات یا خدمات ، یک راه حل ارائه دهید:

به عنوان یک تجارت ، شما احتمالاً مشتاق همه محصولات و خدمات شگفت انگیز خود هستید که در حال توسعه آن هستید ، اما حقیقت این است که مشتریان شما احتمالاً علاقه ای به این واقعیت ندارند.

فقط با ذکر مشخصات و مشخصات محصولات خود ، در حال رفع نیاز مشتری خود که قبلاً ذکر کردیم نیستید. مشتریان شما به دلیل داشتن یک لیست بزرگ و فانتزی از تمام ویژگی هایی که شما ارائه می دهید ، محصولات شما را خریداری نمی کنند.

محتوای شما نباید فقط، مربوط به خود شما باشد:

در هنگام رمزگشایی از مقدار مناسب محتوای مشتری در مورد محصولات و خدمات شما و سایر موضوعات مرتبط با طیف گسترده ، قوانین زیادی روی میز است.

یکی از مشهورترین قوانین اصل 80/20 است که نشان می دهد 80٪ محتوای شما باید غیررسمی ، آموزشی یا سرگرم کننده باشد ، در حالی که 20٪ بقیه فقط باید تجارت شما را ارتقا دهند. اگرچه این قانون برای ایجاد محتوای شبکه های اجتماعی مناسب تر است ، اما می تواند یک راهنما برای ایجاد محتوا در کانال های دیگر باشد.

شما نمی خواهید زمان ارزشمند خود را با ایجاد محتوای بیش از حد که بازدید شما را جلب می کند اما کاربران را حفظ نمی کند ، از دست بدهید. مقدار مناسبی از محتوای مربوط به محصولات و محتوای ارجاع داده شده به موضوعات دیگر را تعریف کنید و به موفقیت آمیزترین ترکیب ادامه دهید.

 

از عناصر بصری استفاده کنید:

انسان ها موجودات بصری هستند. بیشتر افراد ابتدا عناصر بصری را مشاهده می کنند و اطلاعات را بر اساس آنچه توجه آنها را جلب کرده پردازش می کنند و حتی برخی از افراد می توانند بصری یاد بگیرند.

با اینفوگرافیک خلاق باشید ، تصاویر و تصاویر شگفت انگیز طراحی کنید و مطمئناً مورد توجه مخاطبان بیشتری قرار خواهید گرفت.

 

برای نشاط بیشتر محصولات و خدمات خود ، ویدئو را در استراتژی بازاریابی خود پیاده کنید. آیا می دانید محتوای ویدیویی یکی از پرمصرف ترین نوع محتوا در سال 2019 بود؟

با مشتریان خود درگیر شوید:

وقتی در حال تدوین استراتژی محتوای خود هستید ، به خاطر داشته باشید که هدف محتوای مشتری شما این است که به مشتریان خود بیاموزید در مورد اینکه چگونه محصول شما می تواند مشکلات آنها را حل کند. تعصب داشتن نسبت به تمام ویژگیهای شگفت انگیز محصولاتتان آسان است و ممکن است نسخه شما مانند دستگاههای تلفن همراه شروع شود.

شما باید توجه داشته باشید تا الزامات فنی محتوای خود را برآورده کنید ، خصوصاً با وجود همه تغییرات الگوریتم موتور جستجو به طور مداوم ، اما این نباید تمرکز شما باشد.

فکر راهنمای شما همیشه باید این باشد که شما برای انسان می نویسید ، نه برای ماشین آلات . برای هر ویژگی محصولاتتان به نفع خود باشید.

فاکتور فروشگاهی

 

از مشتریان خود بپرسید:

یکی از مهم ترین نکاتی که برای تولید محتوا باید در نظر داشته باشید،ارتباط با مشتری است.با پیروی از این 5 قانون ساده ، آنها را ترغیب کنید تا با شما تماس بگیرند ، نظر بدهند یا محتوای شما را به اشتراک بگذارند:

از زبان ساده استفاده کنید ،

در مورد موضوع غوغا نکنید ،

برو سر اصل مطلب،

نتیجه گیری کن

راه حل ارائه دهید.

کار خود را تصحیح کنید

پس از پایان کار با ایجاد تولید محتوا خود ، قبل از انتشار آن ، باید مطمئن شوید که همه چیز درست و در جای خود قرار دارد. هنگام نوشتن از دستیارهای نوشتن استفاده کنید ، متن را با صدای بلند بخوانید تا پیام شما را بشنوید. به این ترتیب اطمینان حاصل خواهید کرد که بر خطاها نظارت نخواهید کرد و محتوای شما پس از انتشار پاک خواهد شد.

سخن آخر:

همانطور که مشاهده کردید ، جزئیات زیادی وجود دارد که باید هنگام تهیه محتوای جذاب مشتری در خاطر داشته باشید. در میان این نکات ، اطلاعات بسیاری در اینترنت وجود دارد که می تواند به شما در تهیه محتوا کمک کند و پس از آن ، کل استراتژی محتوای خود را تقویت کنید.

 
چگونه یک محتوای جذاب درست کنیم؟
تولید محتوا
محتوا
محتوای جذاب
ساخت تولید محتوا