کسب وکار

چگونه ایده خود را به یک کسب و کار برسانیم؟ (قسمت اول)

یک نابغه ی کسب و کار دقیقا همان کسی است که بواسطه الهام بخشیدن به یک ایده ناب، ایده هایتان بر روی یک دستمال کاغذی را به یک شرکت پایدار تبدیل می کند.

ایده هایی که قبلا انجام شده اما بسیاری از شرکت ها مسیر منحصر به فردی را که به راحتی قابل کپی نیستند انتخاب می کنند و در پیش می گیرند.

با این حال برخی از اقدامات اساسی وجود دارد که یک کارآفرین جدید می تواند برای تحقق این ایده خود اقدام کند، 8 مرحله برای تبدیل ایده خود به یک کسب و کار عملی که می توانید انجام دهید:

 

  1. تشخیص حل مشکلات

هنگامی که شما یک شرکت را به سمت هدف اصلی خود سوق می دهید، متوجه خواهید شد که تعدادی از مشکلات حل می شود. در حال حاض، احتمالا شما به انجام ایده خود اشتیاق دارید و تمرکز خود را بر راه حل هایی که ارائه می دهید می گذارید.

بسیاری از شرکت ها ادعا می کنند که برای رفع مشکلات خود راه حل دارند، اما آیا واقعا مشکل خاصی حل می شود؟

برای مثال آمازون چگونگی تجارت الکترو نیک را در یک زمان گران و ناخوشایند حل کرد.

امروزه، مشتریان زیادی از رقابت، آجر و ملات خود را دارند.

تمام شرکت های موفق در حیطه محصولات یا خدمات، با برطرف کردن مشکلات، موجب راحتی در روند زندگی مشتریان در استفاده از محصولات یا خدمات خود می شوند.

  1. بازار کار خود را پیدا کنید

تصویری که کاربر ایده آل شماست; در واقع این اولین گام است که شما بواسطه آن می توانید دریابید که ایده ی شما در یک دریا از مصرف کنندگان قرار دارد.

همه مشتریان شما عادت های متفاوت دارند، اما با مشکل مشابه مواجه می شوند. درک کنید که راه حل شما در بازار و در زندگی مردم مناسب و کار آمد خواهد بود.

یکی از بزرگترین اشتباهات آغازین، عدم نیاز و درک مردم از محصول و یا خدمات شماست. اگر مشخص شود ایده شما برای مخاطبانتان به فروش نمی رسد، بازار را سرزنش نکنید؛ در عوض آنچه را که قانع کننده نمی باشد کشف کنید و یا آنچه را که می خواهید به چیزی متفاوت از آنچه قبلا داشتید تبدیل کنید.

  1. پشتیبان خود را پیدا کنید

آیا تا به حال متوجه شده اید که تعدادی از موفق ترین کسب و کارها توسط یک نفر تاسیس شده است؟

داشتن شرکای تجاری مزایای متعددی دارد مخصوصا زمانی که در ابتدای شروع کار هستید، آنها می توانند به عنوان پشتیبان، یک هیئت علمی برای ایده های شما عمل کنند و شواهدی را برای دیگران ارائه دهند که شما واقعا ایده خوبی  دارید. به غیر از ساختن یک تیم، داشتن روابط با دیگر کارآفرینان دانش ارزشمندی را به شما می دهد.

  1. ایجاد یک مدل مالی و برنامه ریزی مرحله اول

از آنجایی که شما تحقیقات کار خود را انجام داده اید، حالا باید بدانید که آیا از لحاظ مالی موثر است. یک مدل مالی "پایین به بالا" ایجاد کنید که بر روی یک کاربر متمرکز شده و بررسی کند چگونه محصول یا سرویس شما ایجاد و به فروش می رسد، انجام این کار در درک و نحوه عملکرد کسب و کارتان کمک می کند.

سپس برای تایید پیش بینی های خود یک مدل مالی دیگر که "از بالا به پایین" است، ایجاد کنید تا اندازه  بازار کار شما را اندازه گیری کند و اهدافی را که برای رسیدن به سود نیاز دارید را بر اساس آن بررسی کنید.

زمانیکه از مدل مالی خود راضی بودید، شروع به برنامه ریزی مرحله اول کسب و کار خود کنید.

برای اهداف مورد بحث میان تیم خود: ماموریت، هدف، کلید موفقیت، بازار هدف، مزیت رقابتی و استراتژی های اساسی را مشخص کنید؛ این تضمین می کند که همه ی افراد در همان صفحه  و در مرحله بعد قرار دارند .