هزینه های مستقیم

هزینه های مستقیم در مقابل هزینه های غیر مستقیم

برای بودجه بندی و مقاصد حسابداری، مهم است نه تنها به سند هزینه های کسب و کار خود، بلکه طبقه بندی آنها را به درستی انجام دهید. تمایز بین هزینه های "مستقیم" و "غیر مستقیم" ممکن است بصری و خود توضیحی باشد. در حالی که هیچ کلمه ای به طرز چشمگیری متفاوت نیست، در صورتی که طبقه بندی هزینه های مختلف کسب و کار، در عمل کمی بیشتر است.

هزينه هاي مستقيم براي توليد محصول خاص يا خدمات قابل رديابي هستند. کلمه عملی "خاص" است. هزینه های غیرمستقیم ممکن است برای تولید ضروری باشد، اما آنها در کار تولید قابل ردیابی نیستند. هزينه هاي غير مستقيم ضروري است تا تجارت شما را در عمل نگه دارد.و آنها را به عنوان پیش شرطی برای تولید هرگونه کالا یا خدمات اختصاص دهید.

مهم است که درک درستی از تمایز بین هزینه های مستقیم و غیر مستقیم هنگام قیمت گذاری محصولات خود داشته باشید. وقتی می دانید هزینه های واقعی تولید چه مقدار است، می توانید به صورت رقابتی و با دقت قیمت گذاری کنید. شما همچنین، واضح تر، کارآیی روش های کسب و کار خود را به سرمایه گذاران بالقوه نشان خواهید داد. تمایز در هنگام ثبت ضمانت های مالیاتی شما اهمیت دارد. شما زمان و احتمالا پول بیشتری را صرفه جویی خواهید کرد: هزینه های مشخصی، هر دو مستقیم و غیر مستقیم، از پرداخت مالیات محسوب می شوند.

هزینه های مستقیم

هزینه های مستقیم هزینه هایی هستند که یک شرکت می تواند به راحتی به یک « هزینه» خاص متصل شود که ممکن است یک محصول، بخش یا پروژه باشد. این شامل مواردی مانند نرم افزار، تجهیزات و مواد خام است.همچنین می تواند شامل کار باشد، فرض بر این است که کار به محصول، بخش یا پروژه خاص است.

به عنوان مثال، اگر یک کارمند استخدام شده برای کار بر روی یک پروژه، یا به طور انحصاری، یا برای یک ساعت مشخص شده، کار او در آن پروژه هزینه مستقیم است. اگر شرکت شما نرم افزار را توسعه داده و به دارایی های خاصی از قبیل چارچوب های خریداری شده یا برنامه های توسعه نیاز دارد، هزینه های مستقیم هستند.

کار و مواد مستقیم، که در ایجاد یک محصول خاص استفاده می شود، اکثریت هزینه های مستقیم را تشکیل می دهند. به عنوان مثال، برای ایجاد محصول خود، سازنده دستگاه نیاز به فولاد، قطعات الکترونیکی و دیگر مواد خام دارد. دو روش محبوب برای ردیابی این هزینه ها، تعیین اینکه چه زمانی شرکت شما از مواد موجود در تولید استفاده می کند، عبارت است از آخرین (اول) (LIFO) یا اولین بار (FIFO). این می تواند زمانی که هزینه های مواد در جریان تولید تغییر کند، مفید باشد.

اکثر هزینه های مستقیم متغیر هستند. هنگامی که هزینه های مستقیم متفاوت هستند، این به این دلیل است که آنها به عنوان واحد های اضافی یک محصول یا سرویس ایجاد می شوند. به عنوان مثال، سخت افزار گوشی هوشمند یک هزینه مستقیم و متغیر است زیرا تولید آن بستگی به تعداد واحدهای سفارش شده دارد. استثنائی قابل توجه است که هزینه های مستقیم کار است که معمولا ثابت می شوند و در طول سال باقی می ماند. به طور معمول، دستمزد کارمند در ارتباط مستقیم با مقدار یک محصول افزایش یا کاهش نمی یابد.

هزینه مستقیم

هزینه های غیرمستقیم

هزينه هاي غير مستقيم فراتر از هزينه هاي مرتبط با ايجاد محصول خاصي است كه شامل قيمت نگهداري كل شركت مي شود. این هزینه های سربار پس از هزینه های مستقیم محاسبه می شوند و گاهی اوقات به عنوان هزینه واقعی برای انجام کسب و کار اشاره می شود.

مواد و لوازم مورد نیاز برای عملیات روزمره شرکت نمونه هایی از هزینه های غیر مستقیم است. این موارد شامل مواردی نظیر تمیز کردن لوازم، آب و برق، اجاره تجهیزات اداری، کامپیوترهای رومیزی و تلفن های همراه است. در حالی که این اقلام به شرکت به عنوان یک کل کمک می کنند، آنها را به ایجاد یک سرویس اختصاص نمی دهند.

هزينه هاي غير مستقيم نيروي کار، امکان توليد اشیاي هزينه را فراهم مي کند اما به يک محصول مشخص اختصاص ندارد. به عنوان مثال، دستیار مدیران که دفتر را اداره می کنند، به جای یک محصول فقط از یک شرکت پشتیبانی می کنند. بنابراین، کار آنها می تواند به عنوان هزینه های غیر مستقیم شمارش شود.

سایر هزینه های غیرمستقیم رایج عبارتند از تبلیغات و بازاریابی، ارتباطات، مزایای اضافی، مانند کارکنان و خدمات حسابداری و حقوق و دستمزد.

هزینه های غیر مستقیم مانند هزینه های مستقیم ثابت و متغیر است. هزینه های غیرمستقیم ثابت شامل مواردی مانند اجاره برای ساختمان که در آن شرکت کار می کند، پرداخت می شود. هزینه های متغیر شامل هزینه های همیشه در حال تغییر برق و گاز است.

طبقه بندی هزینه ها

سازماندهی هزینه های کسب و کار به عنوان هزینه های مستقیم یا هزینه های غیر مستقیم، موضوعی است که فراتر از قیمت گذاری ساده محصولات است – همچنین بر پرداخت های مالیاتی شما تاثیر می گذارد. هزينه هاي سربار، مانند آب و برقي که تجهيزات برق و موجودي مورد نياز جهت اداره دفتر را دارند، به حساب مي آيند. در برخی موارد، حتی هزینه های فروش کالاها واجد شرایط برای کسر است؛ و آنها منعکس کننده هزینه های فروش محصولات می باشند. ممکن است وسوسه انگیز باشد که هزینه های مستقیم را به صورت غیرمستقیم طبقه بندی کنید، اما اگر شما توسط IRS مورد بازرسی قرار گیرد، از مشکلات زیادی برخوردار می شوید.

در موارد کمک های دولتی و یا سایر منابع مالی خارجی تخصیص هزینه های مستقیم و غیر مستقیم دارای دو برابر اهمیت است. چنین برنامه هایی اغلب در مورد آنچه که هزینه های مستقیم یا غیرمستقیم را تعیین می کند، دقیق است و مبالغ مختلفی را برای هر طبقه بندی اختصاص می دهد. منابع مالی زیادی برای یک پروژه اختصاصی هستند که عمدتا هزینه های مستقیم را پشتیبانی می کنند. برخی از سرمایه گذاران به شرکت ها اجازه می دهند که ضرورت هزینه های غیرمستقیم برای پروژه های خاص را توجیه کنند، اما انتظار صادقانه و سختی را خواهند داشت و تصمیم به اعطای بودجه به عنوان درخواستی هنوز در اختیار خود است. برای بسیاری از شرکت ها هزینه هایی مانند مشاوران، مسافرت، ارتباطات، پستی و چاپ و کامپیوترها ممکن است به یک منطقه خاکستری برسند. برای یک شرکت ممکن است دشوار باشد استفاده خود از این منابع را برای تعیین هدف مشخص کند. در این موارد، هر شرکت باید برای تعیین اینکه آیا هزینه مستقیم یا غیر مستقیم است، را با دقت در نظر بگیرد که آیا به این هزینه ها برای عملیات روزمره یا برای یک پروژه، بخش یا محصول خاص نیاز دارند. وقتی هزینه ها طبقه بندی می شوند، بسیاری از شرکت ها هزینه غیر مستقیم محاسبه می کنند، گاهی اوقات به عنوان هزینه سربار، به منظور تعیین نحوه تخصیص هزینه های اداری بین برنامه ها و یا ادارات، برای هر برنامه یا بخش، هزینه هزینه های غیر مستقیم نسبت هزینه های مستقیم قابل پرداخت به کل هزینه های غیر مستقیم شرکت است. سپس شرکت می تواند تعیین کند که چه مقدار از هزینه های غیرمستقیم هر برنامه یا بخش باید متحمل شود. در تلاش برای حفظ کارایی و شفافیت، برخی از شرکت ها ارزش هدف را برای هزینه های غیرمستقیم تعیین می کنند. اگر هزینه های غیرمستقیم اداره بیش از 20 درصد از هزینه های مستقیم باشد، این شرکت می تواند اداره یا محصول را برای تعیین اینکه آیا این نسبت باید پایین باشد، بررسی کند. هنگامی که یک شرکت از صندوق های دولتی پذیرایی می کند، آژانس تأمین است .

 

For budgeting and accounting purposes, it's crucial not only to document your business expenses but to classify them properly. The distinction between "direct" and "indirect" costs may appear intuitive and self-explanatory. While it's true neither word takes on a dramatically different meaning when categorizing the various costs of doing business, there's a bit more nuance in practice.

Direct costs are traceable to the production of a specific good or service. The operative word is "specific." Indirect costs may be necessary to production, but they are not traceable to the act of production. Indirect costs are those necessary to keep your business in operation. Think of them as the prerequisites for the production of any specific good or service.