حسابداری

موارد مهمی که باید در مورد مشاغل حسابداری بدانیم چیست؟(قسمت دوم)

مسیرهای حرفه‌ای منحصربه‌فرد

اگر دنبال یک فرصت شغلی منحصربه‌فرد هستید، موسسه حسابدارهای رسمی آمریکا پیشنهاد‌ها جالبی ارائه می‌دهد:

  • حسابداری قانونی – کشف تقلب مالی و به زندان، انداختن مجرمان, کار روزانه‌ی یک حسابدار قانونی است. شرکت‌ها سالانه تقریباً میلیاردها دلار را طی کلاه‌برداری از دست می‌دهند و این‌یکی از بخش‌هایی است که با سرعت هرچه بیشتر در حال رشد هست.

برای خواندن مواردی درباره سوءاستفاده مالی، به Ghouls و Monsters On Wall Street مراجعه کنید.

حسابداریمحیطی- با رشد جنبش سبز در کسب‌وکار، حسابدارهای محیطی به دنبال بررسی هزینه‌های پیشگیری از آلودگی ناشی تولید و مقایسه آن با سایر گزینه‌ها، ازجمله اعتبارات مالیات ازدست‌رفته، جریمه و روابط بد با همسایگان،. می‌باشند.(برای کسب اطلاعات بیشتر ((ویژگی سرمایه‌گذاری سبز)) را مطالعه کنید.)

حسابداری صنعت سرگرمی – اگر شما خوش‌شانس باشید، می‌توانید سرویس‌های مالی را به استودیوها، تولیدكنندگان، هنرمندان و تکنسین‌ها ارائه كنید. این کار با زمینه‌های سنتی مالیاتی، حسابرسی و تحلیل مالی مقابله خواهد کرد، اما کار در هالیوود می‌تواند درک و لمس زرق‌وبرقی که برخی افراد به دنبال آن هستند را نیز به همراه داشته باشد.

  • وکالت در ورشکستگی – این حسابدارها به‌وسیله وزارت دادگستری ایالات‌متحده درروند دادگاه ورشکستگی منصوب می‌شوند. آن‌ها در همه موارد فصل 7، 12 و 13 منصوب می‌شوند تا به اعتباردهندگان تضمین نشده (مانند سهامداران شرکت) اطمینان دهند که می‌توانند بخشی از درآمد حاصل از انحلال شرکت را دریافت کنند درصورتی‌که چیزی وجود داشته باشد. (برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی تشریح شرکت‌هایی که دچار تورم می‌شوند، به بررسی کلی ورشکستگی شرکت بپردازید.)

نحوه‌ی سیر فرایند

اگر بخواهید به‌عنوان حسابدار کارکنید، بایستی مدرک کارشناسی در حسابداریو یا زمینه مرتبط داشته باشید، اگرچه کالج‌ها و مدرس مرتبط به کسب‌وکار، دیپلم‌هایی را ارائه می‌دهند که به فارغ‌التحصیلان اجازه می‌دهد تا به‌عنوان حسابدارها جوان و با شرط کسب تجربه‌ی تدریجی مشغول به کار شوند.

برای ارائه‌ی هرگونه گزارش با گروه اوراق بهادار و بهابازار (SEC)، حسابدار باید یک CPA شود. این را می‌توان با رعایت الزامات کشور خود و گذراندن یک امتحان ملی دشوار انجام داد. تقریباً همه کشورها به یک کاندید CPA دارای مدرک دانشگاهی و همچنین 30 ساعت کار اضافی در کالج نیاز دارند. به همین ترتیب، مدیران حسابداری باید از شرایط کشور خود برای نامزدی CPA مطلع شوند و اطمینان حاصل شود که می‌توانند تعداد صحیح ساعت کار اضافی کالج را تکمیل کنند.

امتحان 4 بخشی CPA که توسط موسسه حسابدارها رسمی خبره (AICPA) تهیه‌شده است بسیار دشوار است. با توجه به BLS، کمتر از 50٪ از کسانی که برای امتحان شرکت می‌کنند، در اولین باری که امتحان می‌دهند, در هر چهار بخش قبول می‌شوند.

حسابدارها همچنین می‌توانند مهارت‌های خود (و شاید حقوق خود) را با کسب گواهینامه‌های دیگر مانند حسابدار مدیریت خبره (CMA)، حسابرس دستگاه‌های خبره (CISA)، حسابدار حسابداریاعتباری (ABA) یا بازرس مجاز کلاه‌برداری و تقلب (CFE) و موارد دیگر, افزایش دهد. این گواهینامه‌های خاص را می‌توان علاوه بر CPA یا به‌جای تعیین CPA به دست آورد و می‌تواند نکته‌ی مثبتی برای فارغ‌التحصیلان را در بازار کار باشد. برای مطالعه‌ی بیشتر درباره این گواهینامه‌ها و سایر موارد، موضوعات زیر را بخوانید:

الفبای گواهینامه‌های مالی و طرح‌های مالی همه باهم برابر نیستند.

پول را به من نشان بده

بر اساس آمار سال 2006 توسط BLS، درآمد متوسط سالانه حسابدارها در سال 2006 حدود 54،630 دلار بود؛ 10٪ بالای آن‌ها درآمدی بیش از 94،000 دلار داشتند، درحالی‌که 10٪ پایین آن‌ها درآمدی کمتر از 34،000 دلار داشتند. موقعیت شما به‌جایی که در آن کار می‌کنید، تجربه و گواهینامه‌های شما و نوع کاری که انتخاب می‌کنید بستگی دارد. (برای آخرین آمار دستمزد، به آمار استخدام, اشتغال ارائه‌شده توسط اداره آمار کارگری مراجعه کنید.)

آیا شما آنچه را که باید, انجام می‌دهید؟

حسابداری بحث بسیار پیچیده‌تر و گسترده‌تری نسبت به اعداد و ارقام صرف است و نگرشی که دران حسابدارها فقط با ماشین‌حساب جمع و تفریق می‌کنند مربوط به گذشته است. امروزه حسابداریبسیار تیمی است. شما در اولین کارتان، احتمالاً به‌عنوان یک عضو جوان از تیمی مسئول، مثلاً با تهیه صورت‌های مالی، یا حسابرسی یک حساب خاص یا صورت‌های مالی مشتری، شروع خواهید کرد. اگر شما یک حسابدار عمومی هستید، ممکن است زمان زیادی را صرف رودررو شدن با مشتریان، ارائه راه‌حل‌های منحصربه‌فرد برای موضوعات مالی و حسابداری مشتریان کنید. توانایی برقراری ارتباط و همکاری با دیگران ضروری است.

نیازی نیست که ریاضی‌دان باشید، اما اگر در کار با رایانه خیلی ماهر نیستید، حسابداریرشته‌ی خوبی برای شما نخواهد بود. بیشتر کار شما, به‌طور الکترونیکی انجام خواهد شد. و شرکت‌ها همیشه دستگاه‌های الکترونیکی جدیدی را برای ارسال و تهیه صورت‌های مالی آماده می‌کنند. اگر تمایل دارید چیزها را رد کنید و به عقب نگاه نیندازید، از این حرفه دوری‌کنید! حسابدارها باید وجدان داشته باشند و باید به سمت کمال‌گرایی تمایل پیدا کنند. پس از همه، شما می‌توانید تصمیماتی بگیرید که میلیون‌ها دلار، ارزش‌دارند و اگر نتیجه‌گیری شما 100٪ دقیق نباشد، می‌تواند پیامدهای بسیار جدی داشته باشد.

نتیجه‌گیری:

حسابداری حرفه‌ای متنوع با گزینه‌های نامحدود است. اگر مجموعه مهارت‌های لازم برای این کار را داشته باشید، می‌توانید راهی برای به‌کارگیری آن‌ها بیابید که در تناسب باسلیقه، قدرت‌های شخصی و شخصیتتان, باشد.

موارد مهمی که باید در مورد مشاغل حسابداری بدانیم چیست؟(قسمت اول)