نسخه موبايل سياق در مسير آينده نرم افزارها

نگاه به حركت و مسير نرم افزارها و استفاده از ابزارهای نرم افزاری و بسترهای عملياتی آنها بسيار روشن نشان می‌دهد که تمام مسيرها با سرعت سرسام آوری به سمت استفاده از تلفن‌های هوشمند در حركت هستند. امروزه هم بسياری از تلفن‌های هوشمند كارايی و قدرت محاسبات بيشتری نسبت به برخی از لپ تاپ ها و كامپيوترهای عادی را دارند و وقتی مزايايی مانند هميشه همراه بودن و كاربردي بودن و سهولت در استفاده را در كنار قدرت پردازش و توسعه سيستم‌های عامل آنها مي‌گذاريم به وضوح آينده نه چندان دور را در تسلط تلفن‌های هوشمند خواهيم ديد.

چند سوال كوتاه می‌تواند مسئله را واضح تر بیان نماید.

چند سال گذشته است تا ابزاری مانند تلگرام، ارتباطات و انتقال مطالب و سرعت توزيع را به حدی كه ميبينيم تحت تاثير قرار دهد؟

ابزارهايی مانند چت و فاكس و عكس برداری و حتی مكالمه تلفنی به واسطه مخابرات و فروش 020 و… به چه سرعتی تاثير گرفتند؟

چند سال است كه تلفن‌های هوشمندی كه مرورگر مناسب برای گشت و گذار در وب را داشته باشند به وجود آمده اند و اكنون بيش از يك چهارم مراجعات سايتها از طريق تلفن‌های هوشمند است؟

چه تعداد نرم افزار در سال گذشته برای تلفن‌های همراه توليد شده است؟
و…

فرض كنيد به عنوان صاحب یک كسب و كار تلفن همراه شما تمام قابليتهايی را كه لپ تاپ روی ميز كارتان برای شما فراهم می‌کند را داشته باشد. آيا كار كردن با تلفن همراه تان را ترجيح خواهيد داد يا لپ تاپ؟ از كنترل برنامه های كاری گرفته تا حساب وكتابهای شركت، كارتابل و… بلی قابليت هميشه همراه بودن تلفن همراه در کنار رشد بستر داده آنلاين و اينترنت پرسرعت قابل اطمينان در اكثر نقاط كشور، قدرت رقابت ندارد و واضح است كه در آينده بسيار نزديك بازار اينترفيس ها و رابط های كاربری با تلفن‌های همراه قبضه خواهد شد.

شركت گوگل به اعتبار حركت تلفن‌های همراه در سطح كليه شهرهای جهان به شكل كاملا آنلاين، ترافيك خيابانها و يك طرفه يا دو طرفه بودن خيابانها و صدها مورد اطلاعات محرمانه و غير محرمانه را احصا می‌نماید. آيا چنين قابليتی بدون وجود تلفن همراه قابل انجام بود؟ يا می‌توان از چنين مزيت و یا مزيتهای مشابه صرف نظر نمود؟

بر اساس چنين واقعيت واضحی واحد توليد سياق از حدود 2 سال پيش تاكنون محصولات تحت موبايل خود را ارايه نموده است و در آخرين نسخه موبايل خود تمام قواعد اينترفيسی كل سيستم های سياق را پياده سازی كرده و در حال توسعه است.

نسخه موبايل فعلی سياق قابليت اتصال به سرور اصلی سياق، شناسايی كاربر، آلارمر، كارتابل، هشدارها و همچنين مشاهده تمام گزارشات سياق را به شكل آنلاين در خود جا داده است كه در ذيل به معرفی برخی موارد آن می‌پردازيم.

  • نسخه ويزيتوری پخش مويرگی جهت ثبت درخواست ها
  • نسخه فروشندگی پخش مويرگی جهت ثبت سفارشات و ثبت سند بصورت آنلاين
  • رديابی مسيرهای ويزيتور و فروشنده هنگام ويزيتوری و فروشندگی
  • ثبت سند انبار
  • كنترل انبار
  • مركز گزارشات(مشاهده انواع گزارشات سيستمی و غير سيستمی)
  • اتصال هميشگی به سرور و آنلاين بودن دائمی در هر لحظه و هر مكان

خبرنامه مهر و آبان 95