961111

بنگاه‌های کوچک و متوسط به چه کسب‌وکارهایی گفته می‌شود؟

بنگاه‌های کوچک و متوسط توسعه‌یافته

به بنگاه‌هایی اطلاق می‌شود که کلیه هدف‌های موردنظر در ایجاد آن بنگاه‌ها به نتیجه رسیده باشد و منجر به توسعه فعالیت‌های اقتصادی می‌شوند. توسعه و گسترش بنگاه‌های کوچک و متوسط از عمده‌ترین راهکارها برای ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار در جامعه محسوب می‌شوند، ازاین‌رو  کارآفرینی و ایجاد کسب‌وکارهای کوچک و متوسط به‌عنوان موتور محرکه توسعه اقتصادی و اجتماعی نقش اساسی در فرآیند توسعه جوامع مختلف دارند…

نامیده می‌شوند در منابع مختلف با عنوان‌های زیر از آن‌ها SME بنگاه‌های کوچک و متوسط که به‌اختصار

یاد می‌شود

صنایع کوچک و متوسط

– کسب‌وکارهای کوچک و متوسط

– شرکت‌های کوچک و متوسط

– سازمان‌های کوچک و متوسط

– مؤسسات کوچک و متوسط

– واحدهای کوچک و متوسط

– واحدهای صنعتی کوچک و متوسط

– بنگاه‌های صنعتی کوچک و متوسط

و در برخی موارد نیز به‌جای واژهٔ کوچک از واژهٔ خرد استفاده‌شده است.

تعریف صنایع کوچک و متوسط در کشورهای مختلف با یکدیگر تفاوت دارد و تابع شرایط اقتصادی و صنعتی حاکم است. این بنگاه‌ها در برابر صنایع بزرگ قرار می‌گیرد و نسبت به آن‌ها نیز مزایای بسیاری دارد که ازجمله آن‌ها می‌توان به ایجاد ارزش‌افزوده، نوآوری، اشتغال و انعطاف‌پذیری بالا اشاره کرد.

برخی از معیارهایی که برای تعیین نوع صنایع (کوچک، متوسط و بزرگ) به کار می‌روند عبارت‌اند از: تعداد کارکنان، سرمایه، دارایی کل، حجم فروش و ظرفیت در تولید. در این میان رایج‌ترین معیار، تعداد کارکنان است که این نیز از کشوری به کشور دیگر متفاوت تعیین می‌شود…

تعریف بنگاه اقتصادی کوچک و متوسط در سازمان‌های مختلف، متفاوت است. بنگاه‌های صنعتی در ایران بر اساس تعداد کارکنان به گروه‌های ۴۹-۱۰ نفر کارگر، ۹۹-۵۰ نفر کارگر، ۱۴۹-۱۰۰ نفر کارگر و ۱۵۰ نفر کارگر و بیشتر تفکیک‌شده‌اند که از این میان، سه گروه نخست در زمرهٔ بنگاه‌های کوچک و متوسط محسوب شده‌اند.
گروه نرم افزاری قیاس معتقد است ارایه خدمات تخصصی و فنی هزینه‌بر می‌باشد و لازمه‌ی ارایه ابزار نرم افزاری در بازارهای متوسط و كوچك را سادگی و كاربردی بودن نرم افزار می‌داند كه بر این اساس از ابتدای سال 94 محصول نرم افزاری قیاس خود را با اصول و قواعد  باز طراحی و در قالب نسل جدید ارایه نموده است.

تازه ترین های مقالات

مالیات بر درآمد

مالیات بر درآمد

مالیات بر درآمد یک مالیات بر افراد یا اشخاص (مالیات دهندگان) است
برو به بالا