بانک HSBC با کمک Google Cloud سیستم جدید ضد پولشویی اش را راه اندازی خواهد کرد.
بانک HSBC با کمک Google Cloud سیستم جدید ضد پولشویی اش را راه اندازی خواهد کرد.
1397/09/19


به گزارش رویترز، HSBC، یکی از بزرگترین بانک های جهان، می خواهد سیستم جدید مدیریت ریسک های ضد پولشویی خود را در سال آینده (2019) راه اندازی کند.
در همکاری با Google Cloud، این بانک از برنامه تجزیه و تحلیل داده ها استفاده کرده است که از طریق یادگیری ماشین برای بررسی داده ها از رفتار بانکی بیش از 38 میلیون مشتری استفاده می شود.
جنیفر کالاردی، رئیس جهانی تهدیدات جرائم مالی، گفت که این برنامه نتایج مثبتی در مرحله اولیه داشته است.
این برنامه با ارزیابی مقدار زیادی از داده ها و اختصاص یک مشتری بانک به یک امتیاز جرم مالی کار می کند. کسانی که دارای نمره مناسب می باشند برای بررسی دقیق تر انتخاب می شوند.
کلواری "ما به دنبال فعالیت های کیفری به طرق کاملا متفاوت هستیم، که نیاز دارد سیاست ها و فرایندها را اساسا تغییر دهیم." "آنچه که ما در آزمایش اولیه مشاهده کردیم، این است که فعالیت های کیفری مظنون را کشف می کنیم که در گذشته نه توسط انسان ها نه توسط سیستم های خود شناسایی نمی شد."
 
HSBC
سیستم های متقابل مراجع اقدامات مشتری و پرچم فعالیت های غیر معمول برای بررسی است. همچنین معاملات و شبکه ها را تجزیه و تحلیل می کند تا به بانک کمک کند که هر گونه نشانه ای از فعالیت غیر قانونی را پیدا کند.
از آنجا که اطلاعات زیادی برای تجزیه و تحلیل وجود داشت، بانک احساس می کرد که گوگل انتخاب شگرفی برای مشارکت است. HSBC برای سرمایه گذاری در فناوری جدید شناخته شده است.
علاوه بر سیستم ضد پولشویی، HSBC در کارهایی که گزارشگری نقدینگی در کشور را در بر میگیرد، پروژه ای دارد. این بانک اعلام کرد که تا پایان سال حدود 100 بیلیارد داده در Google Cloud خواهد داشت.
کلواری گفت که: توانایی سیستم برای رسیدگی به مقادیر عظیم داده ها، تغییر نحوه عملکرد بانک در معرض ریسک مالی را تغییر خواهد داد.
کلواری گفت: من در مورد استفاده از آنچه که امروزه در صنعت مالی از لحاظ مدیریت ریسک مالی و کارآیی آن بیشتر استفاده می شود صحبت می کنم. این یک بازی تعویض است، زیرا این چیزی است که ما می توانیم در زمانی که شما در بیش از 60 حوزه قضایی فعالیت می کنید، مقیاس پذیر باشد. این امر ما را قادر می سازد که در نحوه انجام سیستم ضد پول شویی هماهنگی داشته باشیم.
   HSBC, one of the largest banks in the world, wants to launch its new cloud-based anti-money launderingrisk management system by next year, according to Reuters.
In cooperation with Google Cloud, the bank has been utilizing data analytics to develop the program, which would use machine learning to inspect the data from the banking behavior of more than 38 million customers.

تجزیه و تحلیل
سرمایه گذاری
ریسک مالی
سیستم ضد پولشویی
گوگل
جرم مالی
جرائم مالی
تجزیه و تحلیل داده
مدیریت ریسک
HSBC
google cloud