کسب و کار

چگونه ایده خود را به یک کسب و کار برسانیم؟ (قسمت دوم)

  1. از منبع سرمایه خود استفاده کنید

کارآفرینان معمولا فقط برای پول شروع نمی کنند، اما برای ایجاد کسب و کار از صفر پول لازم است. برخی از منابع قابل دستیابی: منابع مالی خود، بسته به مقدار مورد نیاز یک منبع مفید تر می تواند گرفتن پول از خانواده، دوستان و سرمایه گذاران بر کسب و کار شما باشند.

در نظر بگیرید  برای به دست آوردن سرمایه و یا هدف قراردادن هر چه منبع انتخاب می کنید که هر یک سود و زیان خود را دارند.

  1.  ساخت MVP

MVP یا محصولی با حداقل  قابل قبول، قبل از قرار دادن ایده خود در بازار شما را به بازخورد هایی که نیاز دارید مواجه می کند. بعد از این شما نیازی به جذب مشتری برای محصولات و سرویس های کسب و کار خود ندارید.

مینیمال لزوما به معنای اساسی  نیست، نکته این است که ساخت یک محصول مینیمال، یک محصول که در حال حاضر عالیست و نیاز به بهبود دارد؛ این به این معنی است که سازندگان در مراحل اولیه روی برد (تخته) کار می کنند تا به بهترین نتیجه وایده برسند  و نظرات و عقاید شما را نیز بر روی محصول مورد نظر پیاده کنند اگر در این مرحله نتیجه بخش بود طبق این پلن پیش بروند.

  1. چرخش کسب و کار را پیدا کن

اطلاعات جمع آوری شده از متقاضیان اولیه به شما کمک می کند تا ببینید با کار کردن بر روی چه چیزی بیشترین پاسخ را از مخاطبان خود کسب خواهید کرد؛ ممکن است شما متوجه شوید که بازخورد آنها  کاملا متفاوت از آنچه برنامه ریزی کرده و انتظار داشته اید باشد.

پیدا کردن چرخش می تواند شما را به مدل کسب و کارتان متصل کند و یا یک قسمت اساسی را تغییر دهد، تغییر جهت به این معنی نیست که شما به طور کامل شکست خورده اید ؛ در واقع برای مواجه شدن و جلوگیری از خرابی های ممکن است .

چرخش کسب و کار لزوما به معنی رها کردن همه چیزهایی که تا به حال آموخته اید نیست ، بلکه شما یک مسیر را بواسطه پیمایش آن به مقصد رسانده اید یعنی شما مسیری را انتخاب نموده اید و گم شدید ولیکن بوسیله پیمایش مسیر متفاوتی را برای رسیدن به مقصد و هدف خود پیدا کرده اید.

  1. مثبت باقی بمان

کسب و کار جدید ریسک پذیر است فقط مطمئن شوید ریسکی در رابطه با کسب و کار جدید شما وجود ندارد، اگر شک و تردید دارید پرس و جو کنید که آیا چیز اشتباهی وجود دارد و آن را برطرف کنید و از خطرات احتمالی جلوگیری خواهید کرد.

مردم ایده ها و کسب کار شما را مورد سوال قرار می دهند، اما اگر آنها به توانایی شما در غلبه بر مشکلات اعتماد نداشته باشند، نظر منفی خود را به شما تحمیل می کنند.

همه ی شما میتوانید این کار را انجام دهید و به ایده  خود عمل کنید، ببینید چه ایده و کسب و کاری عملی و اجرایی خواهد شد. اگر در ابتدا ی کسب و کار خود موفق نشدید، دوباره و دوباره تلاش کنید.