مشاوره مالی

چگونه انسان ها و ربات ها مشاوره مالی را بهبود می بخشند؟

انقلاب دیجیتال در حال حاضر به نحو قابل ملاحظه ای با تحت تاثیر قرار دادن مشاوران مالی برای ایجاد و مقیاس عملکردها، فروش خدمات و پاسخ به مشتریان است. ظهور مشاوران ربات یا مشاوران دیجیتالی نیز موج ها را در بازار مالی ایجاد می کند، زیرا الگوریتم های کامپیوتری به طور فزاینده ای پیچیده است، در حال حاضر بسیاری از خدمات مدیریت امور مالی را انجام می دهند که قبلا مداخله ی انسانی را به عهده داشتند.

آینده برای صنعت مشاوره مالی چه خواهد بود؟

در حالی که ما نمی توانیم به این سؤالات به طور قابل اعتماد پاسخ دهیم، با توجه به روند جاری در بازار به نظر می رسد که چندین مقصد احتمالی در افق وجود دارد.

دسترسی نامحدود در زمان واقعی

امروزه بسیاری از مشتریان از طریق دسترسی به پورتال های دیجیتال دسترسی روزافزون به دارایی های خود را دارند. در آینده ممکن است تأثیر لحظه ای رویدادهای بازار و عملکرد سرمایه گذاری را در برنامه های کلی مالی در مقایسه با فعالیت های روزانه بازار که بر اهداف مالی آنها اثر می گذارند را ببینند و بار دیگر خود را با تحمل خطر مطابقت دهند. نام کاربری و کلمه عبور ممکن است در برخی موارد ناپدید شوند و با اسکنر جایگزین شوند که می توانند از اسکن انگشت یا شبکیه برای تأیید کاربران استفاده کنند. مشتریان همچنین ممکن است از کار با یک مشاور دیجیتال که بتواند استراتژی های سرمایه گذاری پیشرفته را طراحی کند و نظریات بازار و نمونه کارها را از طریق تلفن یا آنلاین ارائه دهد بهره ببرند. این مشاوران دیجیتال همیشه در دسترس خواهند بود و در نهایت می توانند به سطح بالایی دست یابند، در واقع می توانند با مشتریان مکالمه کنند و سطح محدود و حتی تصنی اطمینان احساسی آنها را فراهم کنند. درصد زیادی از مشتریان نیز ممکن است در شرکت هایی که هرگز با یک مشاور انسانی آشنایی نداشته اند، ثبت نام کنند، بلکه صرفا با استفاده از چت IM، ایمیل، اسکایپ و ویدیو، ارتباط برقرار می کنند.

 

اگر کنگره لایحه وزارت کار برای بالا بردن سطح حساسیت، تمام مشاوران مالی را برداشته باشد، ممکن است پایان مشاوران مبتنی بر کمیسیون باشد که عمدتا فروشندگان هستند. کسانی که این مدل را در دست دارند، ممکن است در برابر کسانی که با آن مخالفت می کنند، چشم انداز حرفه ای را تغییر دهند، از آنهایی که به دنبال به حداکثر رساندن دارایی های تحت مدیریت به کسانی هستند که قصد ارائه سطح مشاوره ای و خدماتی را دارند فقط انسان ها می توانند تحویل دهند . بسیاری از شرکت ها نیز ممکن است به یک مدل نگهدارنده تغییر کنند، جایی که هزینه های دوره ای را به مشتریان خود می دهند، در عوض برای یک مجموعه جامع از محصولات و خدمات که می تواند تقریبا هر نیاز مالی و یا هدف مالی را تامین کند. اما شفافیت و افشای کامل ممکن است مدل اصلی برای همه مشاوران باشد، صرف نظر از نوع محصول یا خدماتی که ارائه می دهند.

اهداف زندگی

در حالی که تمام این پیشرفت های تکنولوژیکی ممکن است پایگاه های مشتریان بسیاری از مشاوران را که به ارائه محصولات و خدمات معمول متکی هستند، کاهش یا حتی حذف کند، مشاوران موفق یاد خواهند گرفت که چگونه این نوآوری ها را به شیوه های خود به طور مناسب ادغام کرده و به طور صحیح فعالیت های خود را به کار گیرند. این کار آنها را آزاد می کند تا بر عنصر انسانی برنامه ریزی مالی تمرکز کنند و مشتریان خود را نشان دهند که چگونه تمام این مشاوران دیجیتال می توانند زندگی آنها را بهبود بخشند و به آنها کمک کند تا به اهدافشان برسند.

کسب و کار مشاوره مالی نسبت به نیازهای مشتریان در قرن 21،  به سرعت در حال تغییر است؛ تغییرات قابل توجهی در هر گوشه و کنار برای هر مشتریان و مشاوران است. افزایش دسترسی دیجیتال و خدمات با تعاملات انسان همراه خواهد بود تا تجربه برنامه ریزی مالی سفارشی را فراهم کند که به مشتریان اجازه می دهد تا از داده های مالی موجود در اینترنت استفاده کنند و ببینید چگونه این تعداد می توانند زندگی خود را تغییر دهند.

The digital revolution has already substantially impacted the way financial advisors build and scale their practices, market their services and respond to clients. The advent of robo-advisors or digital advisors is also making waves in the financial marketplace as increasingly sophisticated computer algorithms are now performing many money management services that previously required human intervention. But what does the future hold for the advisory industry, and where will we go from here? While we cannot answer these questions authoritatively, current trends in the marketplace seem to indicate several likely destinations that loom on the horizon.