اضافه شدن امکان بازیابی اسناد
اضافه شدن امکان بازیابی اسناد
1397/04/26


اضافه شدن قابلیت بازیابی اسناد از سلطل آشغال: امکان بازیابی اسناد سیستم های حسابداری و خرید و فروش که به اشتباه حذف شده باشند، فراهم آمده است.
بدین منظور کافی است از منوی تعاریف عمومی، زیر منوی بازیابی اسناد حذف شده را انتخاب کنید. اسناد حسابداری و خرید و فروش در لیست های متفاوتی قابل مشاهده می باشند. کاربر می تواند سند را از لیست اسناد به طور کامل حذف کند و یا سند را بازیابی کند. 

خرید و فروش
سیستم های حسابداری
اسناد حسابداری
لیست اسناد
بازیابی اسناد
مقالات مرتبط
نرم افزار حسابداری آسان

از دیرباز تا کنون تکنولوژی برای آسان کردن زندگی و امور به کمک بشریت آمده است، از این رو هر چه بیشتر به سمت جلو حرکت می کنیم تکنولوژی نیز هم پای نیازهای بشر پیشرفته تر می شود و کارها بواسطه تکنولوژی آسان تر پیش می روند.

حسابداری و نرم افزار حسابداری نیز از این قائده مستثنی نیست و تکنولوژی بواسطه نرم افزار حسابداری به کمک هر چه آسان تر شدن کار حسابداران آمده است، با توجه به مسائل بازگو شده بررسی می کنیم که از دیدگاه یک حسابدار و حسابداری، نرم افزار حسابداری آسان چه نرم افزاری و باید دارای چه ویژگی هایی باشد:

 • قطعا در بیان اول نرم افزار نیاز به آموزش زیاد نداشته باشد و حتی یک شخص بدون دانش حسابداری نیز بتواند براحتی با نرم افزار کار کند.
 • رابط کاربری آسان و قابل فهم که کاربر به آسانی بتواند با آن کار کند.
 • کدینگ تغییر پذیر که حسابداری بتواند کد های حسابداری را با توجه به نیاز مجموعه و امور مالی تغییر دهد.
 • استفاده آسان؛ حسابداران معمولا تمایل دارند بتوانند با استفاده از ابزارهای کمکی و کلیدهای میانبر و بدون استفاده از موس تمامی اطلاعات را وارد و یا انتخاب کنند و کلیه کارهای مورد نظر از نرم افزار حسابداری را بواسطه کلیدهای میانبر انجام دهند.

نرم افزار حسابداری آسان

 • سرعت نرم افزار نیز برای حسابداران بسیار مهم است که سرعت پردازش در نرم افزار بالا باشد تا به راحتی بتوانند اطلاعات را در دسترس داشته باشند.
 • از موارد دیگر که می توان به آن اشاره کرد قفل سخت افزاری آسان و راحت است که به راحتی بتواند نرم افزار را در اختیار داشته باشد.
 • براحتی و فقط با در اختیار داشتن یک کامپیوتر یا لپ تاپ بتوان نرم افزار را اجرا کرد.
 • پشتیبانی ساده و بطور خودکار که در صورتی از بین رفتن اطلاعات، همشه یک فایل پشتیبان از اطلاعات در اختیار داشته باشند.
 • نرم افزار حسابداری که در عین سادگی دارای امنیت بالا باشد تا اطلاعات مالی همیشه محفوظ باشند.
 • دارای سال مالی باشد و بطور خودکار اطلاعات مالی به سال مالی جدید منتقل شوند.
 • کاربر  بتواند اسناد را به اشتراک بگذارد و فایل exel, word, pdfو  access را براحتی از اسناد حسابداری تهیه کند.
 • نرم افزار حسابداری آسان قابلیت این را داشته باشد که مدیر شرکت بتواند سطح دسترسی افراد را تعریف کند.
 • امکان گزارش گیری از تمامی اطلاعات با فیلتر های مورد نظر کاربر
 • بروز رسانی نرم افزار ساده و راحت انجام شود و با تکنولوژی روز همگام باشد.
 • اگر نیاز به افزودن کاربر داشته باشند بتوانند به راحتی کاربر اضافه کنند.
 •  نرم افزار حسابداری یکپارچه باشد به این معنی که اگر کسب و کار توسعه یافا و نساز به افزودن سیستم دیگر داشته باشند براحتی بتوانند هر دو سیستم را بر روی یک نرم افزار واحد در اختیار داشته باشند و دیگر نیاز به خرید یک نرم افزار مجزا و هزینه بیشتر نباشد.
 • نرم افزار حسابداری آسان نیاز به پشتیبانی سریع و به موقع دارد که هر زمان حسابداران نیاز به رفع مشکلی داشتند، مشکل به سرعت حل شود.
 • نرم افزار که دارای تسعیر ارز باشد، که اگر شرکت دارای واردات و یا صادرات باشد بتوانند به راحتی تبدیل ارز کنند.

تمامی این ویژگی ها در کنار هم یک نرم افزار حسابداری آسان و کاربر پسند را بوجود می آورد که حتی بدون داشتن دانش حسابداری نیز کاربران می توانند به راحتی با آن کار کنند و در عین حال تمامی نیازهای یک حسابدار حرفه ای و با تجربه را از نرم افزار حسابداری برطرف می نماید.

 

So far, technology has come to the aid of humanity to ease life and affairs, so the more we move forward, technology will also be more advanced to human needs, and things go hand in hand with technology.

Accounting and accounting software are no exception to this rule and technology is brought into account by the easier it is for accountants to come up with accounting software. Considering the issues discussed above, we consider accounting, accounting and accounting as an easy accounting tool. What software should and what features should be:

Certainly, in the first statement, the software does not require much training, and even a person without accounting knowledge can easily work with the software.
An easy-to-understand and user-friendly interface that the user can easily work with.
Variable coding that accounting can change the accounting code according to the set of requirements and finance.
Easy to use; Accountants generally tend to be able to enter or select all information using shortcuts and shortcuts without using the mouse, and do all the tasks they want from the accounting software through shortcuts.

 

1398/03/20
تاریخچه حسابداری و استفاده از نرم افزار حسابداری

بزرگترین نامی که در تاریخ اولیه حسابداری است، لوکا پاسیولی است که در سال 1494 اولین سیستم حسابداری دو طرفه توسط تجارین ونیزی استفاده می شد در "Suma de Arithmetica، Geometria، Proportioni et Proportionalita" نامیده می شود. البته، شرکت ها و دولت ها اطلاعات کسب و کار خود را به مدت طولانی قبل از Venetians ثبت کرده است. اما Pacioli که اولین کسی بود که سیستم حسابداری و اعتبارات  آن را در مجلات را توصیف کرد، هنوز هم از اساس اصلی سیستم های حسابداری امروز است.

انقلاب صنعتی نیاز به پیشرفته تر شدن سیستم های حسابداری هزینه ای را برانگیخت و توسعه شرکت ها گروه هایی بزرگ را ایجاد کرد که جزء مدیران شرکت نبودند، اما علاقه مند به نتایج و درآمد شرکت ها یعنی سهامداران و صاحبان اوراق قرضه بودجه خارجی بودند. وضعیت عمومی رو به رشد حسابداران به تبدیل حسابداری به یک حرفه کمک کرد. ابتدا در انگلستان و سپس در ایالات متحده. در سال 1887 حسابداران سی و یک نفر برای ایجاد انجمن حسابداران رسمی آمریکا متحد شدند. اولین آزمون استاندارد برای حسابداران یک دهه بعد داده شد و اولین CPA در سال 1896 مجوز دریافت شد.

رکود بزرگ منجر به ایجاد کمیسیون اوراق بهادار شد (SEC) در سال 1934 شد. همه شرکت های معامله شده به صورت عمومی بایستی گزارش های دوره ای را با کمیسیون گزارش داد. تایید شده توسط اعضای حرفه ای  حسابداری موسسه حسابداران رسمی خبره (AICPA) و پیشینیانش مسئولیت تنظیم استانداردهای حسابداری تا سال 1973، زمانی که هیئت استانداردهای حسابداری مالی (FASB) تاسیس شد، مسئولیت داشت. در WHEN TIC، AICPA و FASB شروع به ایجاد استانداردهای حسابداری پذیرفته شده عمومی (GAAP) برای ایالات متحده کردند. حسابداری در اواخر قرن بیستم پیشرفت کرد، زیرا شرکت های حسابداری بزرگ خدمات خود را فراتر از عملکرد حسابرسی سنتی به انواع مختلف گسترش دادند از مشاوره با این حال، به عنوان مسئولیت های خود را گسترش بیش از آن از نظارت مالی، شرکت های حسابداری نیز شروع به رسوا شدن در شرکت های بزرگ.

رسوایی انرون در سال 2001 تاثیرات گسترده ای برای صنعت حسابداری داشت. یکی از حسابداران برتر، آرتور آندرسن، از کسب و کار بیرون رفت و تحت قانون Sarbanes-Oxley حسابداران با محدودیت های شدید در مشاغل مشاوره خود مواجه شدند. با این حال، یکی از پارادوکسهای این حرفه این است که رسوایی حسابداری برای حسابداران بیشتر کار می کند و تقاضای خدمات آنها همچنان در اوایل قرن بیست و یکم ادامه دارد.

 

تاریخچه حسابداری

 

تاریخچه نرم افزار حسابداری در ایران

سیستم حسابداری در تاریخ ایران را می توان به دوره های مختلف تقسیم بندی کرد: که در هر کدام از این دوره ها به نوبه ی خود موجب پیشرفت در صنعت حسابداری شد

دوره قبل از اسلام

دوره بعد از اسلام

دوره قاجار

دوره مشروطه تا دهه ۴۰

و دهه چهل تا کنون

 

سیستم های حسابداری در ایران قبل از اسلام:

از چگونگی سیستم های مالی و نحوه نگهداری حساب ها در ایران قبل از اسلام آثار مکتوب قابل توجهی در دست نیست. آنچه که مسلم است در امپراتوری های هخامنشی و ساسانی حجم بزرگی از فعالیت های دیوانی و حکومتی به گرفتن باج و خراج از حکام ایالات و ولایات و پرداخت موجبات سپاهیان و دیگر عوامل حکومتی اختصاص داشته که جهت نگهداری اطلاعات آن قطعاً سیستم های دقیق و مناسبی وجود داشته است، ولی متاسفانه به جز نوشته های تاریخی معدودی از محققین مانند ویل دورانت در کتاب هایی نظیر تاریخ تمدن، آثار مستند دیگری در این مورد در دست نیست.

سیستم های حسابداری در ایران بعد از اسلام:

در پی پذیرفتن اسلام روابط و مناسبات اقتصادی همانند دیگر شئون اجتماعی تحت تاثیر تعالیم مقدس اسلام دگرگونی بنیانی یافت ولی این دگرگونی عمدتاً در روابط فردی و ارتباطات تجاری شخصی خودنمایی کرد و در دیوانسالاری حکومت های ایرانی که به جز یکی دو سلسله (صفویان و افشاریان) می توان آنها را حکومت های کوچک محلی نامید نمود مشخصی از قوانین اسلامی دیده نمی شود. شاید دلیل این موضوع عدم اعتقاد حکومت‌های نخستین اسلامی مانند امویان و عباسیان به اجتهاد در بنیانگذاری روش های مالی و اداری بر اساس تعالیم قرآن کریم و دستورات پیامبران عظیم الشان آن بوده است. به هر تقدیر اطلاعاتی که از دوران اولیه حکومت‌های اسلامی مضبوط است نشان می دهد برادران برمکی (یحیی و جعفر برمکی) سیستم مالی دقیقی در دربار هارون الرشید ایجاد کرده بودند که در قالب یک دیوان محاسبات عملیات مربوط به ثبت و ضبط عایدات مخارج حکومت وی را انجام می داده است.

دوره قاجار:

در دوران قاجاریه یک تحول ابتدایی در مورد سیستم های مالی در ایران ایجاد شد که نقطه اوج آن دعوت مستشاران آمریکایی نظیر ژنرال شوراتسکف در امور ژاندارمری و مشخصاً مورگان شوستر در امور مالی بوده و این شخص یک سلسله فعالیت ها در زمینه ایجاد نظام های مالی و مالیاتی را آغاز می کند که به دنبال قتل گریبایدوف و اولتیماتوم دولت روس، دولت ایران به اجبار وی را از ایران اخراج کرده و به کار او پایان می دهد.

دوره مشروطه تا دهه 40:

با انقلاب مشروطه در بحبوحه وخامت شدید اوضاع اقتصادی، کسری بودجه و استقراض های خارجی فزاینده و تشدید حیف و میل های دیوانیان و درباریان، افزایش خودکامگی و دخل و تصرف های حکام ایالات و ولایات به پیروزی می رسد. نخستین قوانین مالی و اقتصادی یادگار دوره دوم مجلس شورای ملی است. در این دوره است که نخستین بودجه نوین کشوری، نخستین قانون مالیاتی (قانون مالیات بلدی بر وسائط نقلیه مصوب ۱۳۲۸ قمری)، نخستین قانون تجاری (قانون قبول و نکول بروات تجاری مصوب ۱۳۲۸ قمری) و بالاخره نخستین قانون حسابداری و حسابداری دولتی (قانون محاسبات عمومی مصوب ۱۳۲۹ قمری) به تصویب می‌رسد.

فکر اعزام محصل به خارج جهت فراگرفتن رشته حسابداری، اولین بار در دهه اول قرن توسط بانک ملی ایران مورد توجه قرار گرفت. ابتدا عده ای برای کارآموزی و مطالعه در رشته های مختلف بانکی، منجمله حسابداری به بانک های خارج فرستاده شدند و سپس در سال ۱۳۱۵یک گروه ۱۲ نفری را که از طریق کنکور انتخاب شده بودند برای تحصیل علمی و عملی در رشته تخصصی حسابداری به انگلستان اعزام کردند. به همت تعدادی از فارغ التحصیلان یاد شده سرانجام شرکت ملی نفت در سال ۱۳۳۶ موافقت خود را با تاسیس یک آموزشگاه عالی حسابداری اعلام کرد. این آموزشگاه که از سال ۱۳۵۳ شمسی نام دانشگاه حسابداری و علوم مالی به خود گرفت دارای دوره هایی تا سطح فوق لیسانس بود.

سیستم حسابدای از دهه 40 تا کنون:

تغییرات ساختار اقتصادی در سال های ۱۳۴۲ و بعد از آن و گسترش نظام اقتصادی نوینی که نام سرمایه داری وابسته گرفت سبب شد که حسابداری به عنوان فنی که نیازهای اطلاعاتی موسسات و شرکت های جدید التاسیس را برآورده می ساخت، مطرح شود.

این نیاز روزافزون بازار کار به وجود حسابداران تحصیل کرده موجب آن شد که موسسات آموزش حسابداری رونق یابد. یکی از پیامدهای تحولات اقتصادی، اجتماعی یاد شده ظهور گروه های صنعتی بزرگ مانند گروه کفش ملی، گروه صنعتی بهشهر و چند شرکت خودرویی از قبیل شرکت جیپ (پارس خودرو)، شرکت ایران ناسیونال (ایران خودرو)، شرکت سایپا، زامیاد و... بود و همچنین با سرازیر شدن سرمایه های خارجی به ایران چندین شرکت و موسسه چندملیتی دارویی و صنعتی در ایران تشکیل شد که وجود این گروه های صنعتی و مجتمع های تولیدی بزرگ که به مناسبت حجم فعالیت های خود امکان اداره کردن آنها با سیستم های سنتی وجود نداشت، موجب شد که سیستم های مدیریت نوین با اقتباس از سیستم های مدیریت خارجی در آنها رایج شود.

استفاده از مشاوران خارجی در امر سیستم دهی در همه ابعاد فنی و مدیریت و از جمله سیستم های مالی و صنعتی موجب بروز تحولات جدی در سیستم های حسابداری این موسسات و به تبع آن گسترش روش های نوین و معرفی سیستم های جدید در سایر موسسات شد. تشکیل شعبات شرکت های بین المللی موجب شد که موسسات حسابرسی صاحب نام خارجی، مبادرت به تاسیس شعبه در ایران نمایند که از آن جمله موسسات کوپرز اند لیبراند، وینی مری، پیت مارویک و پرایس واترهاوس را می توان نام برد. اغلب این موسسات علاوه بر کار حسابرسی به امر طراحی سیستم های حسابداری مالی و صنعتی نیز مشغول شدند و به این ترتیب نقش مهمی در گسترش سیستم های نوین حسابداری در ایران بر عهده گرفتند.

شاید اولین سازمان و موسسه ایرانی که با هدف اشاعه مفاهیم نوین مدیریت و بهبود روش های اداری و سیستم های اطلاعاتی تشکیل شد سازمان مدیریت صنعتی بود که در سال۱۳۴۱ با تصویب هیات وزیران به عنوان یک سازمان وابسته به وزارت صنایع، کار خود را آغاز کرد. این سازمان بعدها در سال ۱۳۴۷ به صورت یک شرکت سهامی خاص تحت پوشش سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران درآمد و تا به امروز فعالیت خود را در امر سیستم دهی و آموزش و تحقیق در همه زمینه های مدیریت منجمله طراحی و استقرار سیستم های حسابداری و مالی ادامه داده است. از اواخر دهه چهل، استفاده از کامپیوتر نیز در موسسات و شرکت های بزرگ نظیر شرکت ملی نفت ایران آغاز شد.

ابتدا در سیستم های عملیاتی مانند سیستم کنترل موجودی و انبارها و به تدریج در سایر سیستم ها مانند حقوق و دستمزد و حسابداری مالی و صنعتی کاربرد کامپیوتر رایج شد. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اغلب موسسات یادشده منحل شدند و کارشناسان و کارکنان آنها جذب سایر سازمان ها و موسسات ایرانی شدند و بعضی مبادرت به تاسیس موسسات حسابرسی و خدمات مالی نمودند.

ملی شدن صنایع و مصادره شدن موسسات و شرکت های متعلق به وابستگان رژیم گذشته و لزوم کنترل های متمرکز از سوی سازمان هایی نظیر سازمان صنایع ملی بنیاد مستضعفان، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و سایر نهادها و ارگان هایی که متولی صنایع دولتی و تحت پوشش بودند، موجب شد که موسسات حسابرسی وابسته به این سازمان ها تشکیل شود.

از جمله این موسسات موسسه حسابرسی سازمان صنایع ملی و سازمان برنامه بود. این موسسه پس از تشکیل، ضرورت ایجاد واحد خدمات مدیریت برای پاسخگویی به نیازهای مدیریت شرکت های تحت پوشش را احساس کرد و از این رو با دعوت از متخصصین صاحب تجربه اقدام به ایجاد چنین واحدی کرد. این موسسه که بعدها با تشکیل سازمان حسابرسی جمهوری اسلامی ایران (مصوب پنجم دی ماه ۱۳۶۶) به آن سازمان منضم شد، در طول مدت فعالیت خود توانست نظام های حسابداری مالی و حسابداری صنعتی بسیاری را طراحی و اجرا نماید.

طراحی اولین نرم افزارهای حسابداری به دهه 60 برمی گردد. از اولین سیستمهای عامل که کامپیوترها و نرم افزاهای رایانه ای را راه می انداخت سیستم عامل Dos بود و اولین زبانهای برنامه نویسی تحت سیستم عامل Dos که مورد آموزش و استفاده قرار می گرفت زبانهایFortran، Pll، Cobol و بعد Pascal و بعد quatropro و foxpro برای برنامه نویسی استفاده می شد.

 

The name that looms largest in early accounting history is Luca Pacioli, who in 1494 first described the system of double-entry bookkeeping used by Venetian merchants in his “Summa de Arithmetica, Geometria, Proportioni et Proportionalita.” Of course, businesses and governments had been recording business information long before the Venetians. But it was Pacioli who was the first to describe the system of debits and credits in journals and ledgers that is still the basis of today's accounting systems.

The industrial revolution spurred the need for more advanced cost accounting systems, and the development of corporations created large groups who were not part of a firm’s management but had a vested interest in the company’s results—namely, shareowners and bondholders who provided external financing. The rising public status of accountants helped to transform accounting into a profession, first in the United Kingdom and then in the United States. In 1887, thirty-one accountants joined together to create the American Association of Public Accountants.

 

1398/03/16
راهکارهای نرم افزاری سیاق در شرکت سیمرغ

شرکت سیمرغ بزرگترین مجتمع مرغداری در خاورمیانه است که با قدمتی بیش از 39 سال و با داشتن 7 واحد تولیدی در 5 استان اصفهان، قزوین، خراسان، کرمان و یزد به عنوان بزرگترین تولید کننده تخم مرغ خوراکی در کشور فعالیت می نماید.
 

سیمرغ خاورمیانه برای راهکارهای نرم افزاری خود، سیاق را برگزید.

سیمرغ

شرکت راهکار نوین سیاق جهت سازمان های بزرگ "راهکارهای مکانیزاسیون نرم افزاری" با رویکرد "ERP" با ابزار سیستم ساز را ارایه می‌دهد. استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا مانند سرویس‌گرایی در طراحی نرم افزارها و نیز پاسخ گویی و توجه ویژه به سطح رضایت مشتریان جاری و نیاز روز افزون بازار به خدمات تخصصی، گویای جهت‌گیری درست این گروه است.
شرکت راهکار نوین سیاق با ارایه خدمات آموزشی در تاریخ 19 آذرماه،ضمن معرفی رابط های پروژه و مدیر پروژه،  استقرار و پشتیبانی خود را در سیمرغ آغاز کرد. خدمات استقرار نوع کاملی از خدمات نیاز به راه اندازی نرم افزار پس از خرید آن است. این خدمات توسط تیم متشکل از کارشناس مالی و سیستمی و کارشناس پشتیبانی و کارشناس ارشد انجام می شود و کل سیستم و گردش کار و چینش حساب و ... مورد به مورد از ابتدا تحلیل و تعریف و مستقر و تحویل می گردد.

از جمله زیر سیستم های کاربردی سیاق  برای شرکت سیمرغ میتوان به زیرسیستم های حسابداری، انبارداری، خرید و فروش، خزانه داری، اموال، بازرگانی، حقوق و دستمزد و...اشاره کرد.

پس از اتمام آموزش و استقرار، تیم پشتیبانی شرکت راهکار نوین سیاق جریان عادی پشتیبانی را پیش میگیرند که شامل موارد زیر است :

 • پوشش نیاز عادی مشتری در طول زمان استفاده از نرم افزار
 • پشتیبانی اینترنتی-پاسخ گویی سوال پرسیده شده از طریق اینترنت
 • پاسخ گویی تلفنی و راهنمایی کاربران استفاده کننده از نرم افزار سیاق
 • رفع اشکال در بازه زمانی حداکثر ۷۲ ساعت پس از تماس (این رفع اشکال به ترتیب و اولویتهای ذیل خواهد بود : با تیکت اینترنتی - راهنمایی تلفنی-اتصال راه دور و در صورت عدم امکان رفع اشکال با این روشها با مراجعه به محل خریدار خواهد بود)
 • مشاوره تهیه سخت افزارهای مناسب و برقراری ارتباطات شبکه ها و ...
1397/09/28
اهمیت وجود حسابداران

ابتدا می پردازیم به شرح کار حسابداران : تجزیه و تحلیل اطلاعات مالی و تهیه گزارش های مالی برای تعیین یا نگهداری دارایی ها، بدهی ها، سود و زیان، بدهی مالیاتی یا سایر فعالیت های مالی درون یک سازمان.

حسابداران چه کاری انجام می دهند؟

 • آماده سازی، بررسی و یا تجزیه و تحلیل سوابق حسابداری، صورتهای مالی، و یا سایر گزارش های مالی برای ارزیابی صحت، کامل بودن و انطباق با استانداردهای گزارشگیری و رویه های مربوطه.
 • توسعه، پیاده سازی، اصلاح و ضبط سیستم های حسابداری، استفاده از فناوری رایانه فعلی.
 • گزارش به مدیریت در مورد امور مالی استقرار.
 • ایجاد جداول حساب ها و اختصاص دادن مطالب به حساب های مناسب.
 • تجزیه و تحلیل عملیات تجاری، روند هزینه ها، درآمد، تعهدات مالی، و تعهدات به درآمد و هزینه های آینده و یا ارائه مشاوره.
 • عملیات نظرسنجی برای تعیین نیازهای حسابداری ، توسعه و یا حفظ راه حل برای مشکلات تجاری و مالی.
 • توسعه، نگهداری و تجزیه و تحلیل بودجه، تهیه گزارش های دوره ای که هزینه های بودجه را با هزینه واقعی مقایسه می کنند.
 • فرم ها و راهنماها را برای پرسنل حسابداری آماده کرده و فعالیت های کاری خود را هدایت می کنند.
 • محاسبه مالیات بدهی و تهیه صورتحساب های مالیاتی، اطمینان از اتمام پرداخت، گزارش دهی یا سایر شرایط مالیاتی.
 • مدیریت در مورد مسائلی مانند استفاده از منابع، استراتژی های مالیاتی و پیش فرض، پیش بینی های بودجه
 • ارزیابی و موجودی ملک و تجهیزات واقعی، توضیحات ارزش و محل اموال را ثبت می کنند.
 • ارائه خدمات داخلی و خارجی حسابرسی برای شرکت ها یا افراد.
 • مشتریان را در زمینه هایی مانند جبران خسارت، مزایای مراقبت های بهداشتی کارکنان، طراحی سیستم های حسابداری یا پردازش داده ها یا طرح های مالیاتی و بلند مدت مشاوره می دهند.
 • نگهداری یا بررسی سوابق آژانس های دولتی.

برای حسابداران چه فعالیت های کاری مهم تر است؟

تعامل با کامپیوترها - استفاده از رایانه و سیستم های کامپیوتری (از جمله سخت افزار و نرم افزار) برای برنامه ریزی، نوشتن نرم افزار حسابداری، تنظیم توابع، وارد کردن داده ها یا پردازش اطلاعات.   

پردازش اطلاعات- کامپایل، برنامه نویسی، طبقه بندی، محاسبه، جدول بندی، حسابرسی یا تایید اطلاعات یا داده ها.

دریافت اطلاعات - مشاهده، دریافت و در غیر این صورت به دست آوردن اطلاعات از همه منابع مربوطه.   

ارزیابی اطلاعات برای تعیین سازگاری با استانداردها - استفاده از اطلاعات مربوطه و قضاوت فردی برای تعیین اینکه آیا حوادث یا فرایندها مطابق با قوانین، مقررات و استانداردها است.

سازماندهی، برنامه ریزی و اولویت بندی کار - ایجاد اهداف خاص و برنامه های اولویت بندی، سازماندهی و انجام کار خود را.

تجزیه و تحلیل داده ها یا اطلاعات - شناسایی اصول، دلایل و یا واقعیت های اطلاعات، از طریق تجزیه اطلاعات یا داده ها به قطعات جداگانه.

به روز رسانی و استفاده از دانش مرتبط - نگه داشتن به روز رسانی فنی و استفاده از دانش جدید مرتبط  با کار شما.

تصمیم گیری و حل مشکلات - تجزیه و تحلیل اطلاعات و ارزیابی نتایج برای انتخاب بهترین راه حل و حل مشکلات.

برقراری ارتباط با افراد خارج از سازمان - برقراری ارتباط با افراد خارج از سازمان، نشان دادن سازمان به مشتریان، مردم، دولت و دیگر منابع خارجی. این اطلاعات را می توان به صورت شخصی، به صورت کتبی یا از طریق تلفن یا پست الکترونیکی رد و بدل کرد.

انجام فعالیت های اداری - انجام کارهای روزمره اداری مثل نگهداری فایل های اطلاعاتی و پردازش کارهای کاغذی.

هماهنگ سازی کار و فعالیت های دیگران - گرفتن اعضای گروه برای همکاری برای انجام وظایف.

برنامه ریزی کار و فعالیت ها - برنامه ریزی رویدادها، برنامه ها و فعالیت ها، و همچنین کار دیگران.

فکر خلاقانه - توسعه، طراحی و یا ایجاد برنامه های کاربردی جدید، ایده ها، روابط، سیستم ها یا محصولات، از جمله کمک های هنری.

برآورد ویژگی های کیفی محصولات، رویدادها یا اطلاعات - برآورد اندازه ها، فاصله ها و مقادیر؛ یا تعیین زمان، هزینه ها، منابع یا مواد مورد نیاز برای انجام فعالیت کاری.

تیم های در حال توسعه و ساخت و ساز - تشویق و ایجاد اعتماد متقابل، احترام و همکاری در میان اعضای تیم.

قضاوت در مورد کیفیتها، خدمات، یا افراد - ارزیابی ارزش، اهمیت یا کیفیت چیزها یا افراد.

نظارت و کنترل منابع - نظارت و کنترل منابع و نظارت بر مصرف پول.

ایجاد اهداف و استراتژی ها - ایجاد اهداف بلند مدت و تعیین استراتژی ها و اقدامات برای دستیابی به آنها.

آموزش حسابداری و تدریس سایر موارد - شناسایی نیازهای آموزشی دیگران، ایجاد برنامه های آموزش یا آموزش رسمی یا کلاس های آموزشی، و آموزش و یا آموزش دادن به دیگران.

What Accountants do:

 • Prepare, examine, or analyze accounting records, financial statements, or other financial reports to assess accuracy, completeness, and conformance to reporting and procedural standards.
 • Develop, implement, modify, and document recordkeeping and accounting systems, making use of current computer technology.
 • Report to management regarding the finances of establishment.
1397/03/27
4 نمونه عالی از ایمیل های بازاریابی فروش
در محیط فروش امروزی، قابلیت ارسال یک ایمیل بازاریابی فروش موثر قطعا برای موفقیت در زمینه یافتن مشتری جدید ضروری است. تلفن همچنان یک کانال مهم محسوب می شود، ولی بسیار ناکارا است. طبق گفته شرکت وبسایت که یک شرکت تولید تقاضا و آموزش به صورت برون بسپاری شده است، 5/22 شماره گیری لازم است تا بتوانید پس از آن به یک مکالمه معنادار دست یابید. درحقیقت کوکا کولا تنها ویس میل شرکتی خود را قطع کرد. این امر ارتباط از طریق ایمیل را مهم تر از همیشه ساخت و با افزایش اپلیکیشن هایی مانند YesWare، ToutApp، SalesLoft اثبات شد که این صنعت در حال پاسخگویی است. با این حال خریداران شرکت به دلیل ترکیب ایمیل های بازاریابی فروش و آن دسته از ایمیل هایی که از طریق اتوماسیون بازاریابی ارسال می شوند ایمیل های بازاریابی بیشتری را نسبت به همیشه دریافت می کنند. این به معنی آن است که علی رغم این که ایمیل ضروری است، در صورتی که قادر به نفوذ از طریق ایمیل های بازاریابی زیادی که مشتریان احتمالی شما روزانه دریافت می کنند نباشید، ایمیل شما نادیده گرفته خواهد شد. این نفوذ باید بوسیله کپی ایمیل قانع کننده ای که برای مشتری احتمالی تولید ارزش می کند صورت گیرد. در این مطلب ما به مثال هایی از ایمیل های موثر جذب مشتری که توسط نمایندگان بازاریابی فروش و توسعه فروش ارسال شده است اشاره خواهیم کرد. تاکتیک های حیاتی زیادی که مرتبط با ایمیل های بازاریابی فروش موفق هستند وجود دارد، اما سه نکته اصلی که تاکید بر روی آن ها است بدین شرح می باشند:
 1. ایجاد کپی ایمیل بازاریابی خریدار محور – هر پیامی از ویس میل ها، ایمیل ها، شبکه های اجتماعی و تماس مستقیم باید بر روی مشتری احتمالی و نه شما تمرکز داشته باشد و به این سوال پاسخ دهد: چرا باید صحبت کردن با شما ارزش صرف کردن وقت را داشته باشد؟  همانطور که در مثال های زیر مشاهده خواهید کرد، این ایمیل ها به دقت برای ارتباط با خریدار و نه لزوما فروش محصولات تدوین گردیده اند.
 2. مشتری احتمالی را برای ایجاد یک پیام شخصی سازی شده مورد بررسی قرار دهید – ساخت کپی ایمیل خریدار محور بدون تحقیق و بررسی در این مورد کار بسیار دشواری است. ایمیل های فروش عالی معمولا شناخت عمیقی از مشتری احتمالی و آنچه که برای آن ها حائز اهمیت است را بازتاب می دهند. پیش از آن که ایمیل فروش خود را بنویسید، 2 تا 3 یافته مهم را که قابل اشاره کردن می باشند  شناسایی کنید و آن را به ارزش پیشنهادی خود بیفزایید.
 3. تماس های خود را به فاصله چند ثانیه از یکدیگر انجام دهید – گذاشتن ویس میل به فاصله چند ثانیه پس از ارسال ایمیل شانس این که مشتری احتمالی ایمیل شما را باز کرده و به آن پاسخ دهد افزایش خواهد داد. این رویه که از بیشترین اهمیت برخوردار است در ایمیل های پیش رو اعمال نشده است اما زمانی که ایمیل های خریدار محور خود را به جهت جذب مشتری جدید ارسال می کنید انجام این کار می تواند نتیجه ارزشمندی به همراه داشته باشد.
پس از پیشینه ای که ذکر شد، نگاهی به این ایمیل ها خواهیم داشت: چگونه توئیلیو از ایده های مختلف در ایمیل های بازاریابی برای جذب مشتری خود استفاده می کنند. هدف از این ایمیل بازاریابی فروش دستیابی به یک جلسه با حضور مدیران اجرایی استارباکس بود. نماینده توسعه فروش، امرالد مارارویلا، قصد شروع کردن کار را از سطوح بالا (CEO شرکت) داشت. رویکرد او فرستادن ایمیلی از لیست ایده های جدید برای استارباکس بود که از طریق بهره گیری از شرکت توئیلیو، قابلیت اجرا می یافت. پیش از نوشتن ایمیل، واضح بود که او سابقه همکاری با استارباکس را داشته است، اما با این حال بررسی و پژوهش دقیقی برای درک اقدامات نوآورانه استارباکس انجام داده بود. این تحقیق او را قادر ساخت تا راه های ویژه ای را پیشنهاد دهد که استارباکس بتواند از طریق آن ها از توئیلیو بهره برداری کند. رویکرد امرالد راه بسیار عالی برای جلب توجه مدیران اجرایی می باشد. مدیران اجرایی برای ایده های جدید ارزش قائل هستند. آنچنان که نویسنده فروش، جیل کنراث، در جایی عنوان می کند: "مردم به ایده ها پاسخ می دهند حتی اگر اشتباه باشند." این نوع ایمیل نیاز به تحقیق و تفکری عمیق دارد. بنابراین این تکنیک بیشترین تناسب را برای مشتریان احتمالی بسیار ارزشمند خواهد داشت. تحلیل ایمیل:
 1. به مشتری احتمالی نشان می دهد که هیجان زده هستید – در پارگراف آغاز کننده ایمیل او از کلمات به شکلی واضح و صریح استفاده می کند: "هیجان زده". مشتریان احتمالی می توانند در مورد این که زمان خود را صرف شما کنند یا خیر تصمیم گیری کنند و چیزی که او به خریدار می گوید چنین است: " من به شما فکر می کنم و از این که ایده های خود را با شما به اشتراک می گذارم بسیار هیجان زده ام."
 2. ارائه مجموعه ای از ایده های جالب که برای کسب و کار آن ها ایجاد شده اند – ایده هایی که امرالد در این ایمیل به اشتراک می گذارد برای کسب و کار استارباکس بسیار ویژه هستند و در حقیقت خواندن آن ها جالب می باشد. می توانید تصور کنید که خواننده چقدر می تواند با پی بردن به وجود چنین امکاناتی هیجان زده شود.
 3. به ایمیل به شکلی ارزشمند پایان می دهد – بسیاری از پیش فرض ها برای ایمیل های فرستاده شده "ایجاد یک دمو برای نمایش بیشتر می باشد". اما تمرکز در قسمت پایانی ایمیل امرالد ادامه "اشتراک ایده" و صحبت کردن در مورد شرکت های دیگری است که از توئیلیو استفاده می کنند. یک پایان سخت در یک ارائه برای فروش از لحاظ موثر بودن حتی نزدیک به رویکرد امرالد نمی باشد.
چگونه کاپست ایمیل های خریدار محور پیگیر کننده آزمایشی را تدوین می کند؟ من این ایمیل را از یک SDR با نام تدی تهرانی از کاپوست دریافت کردم. او در حال پی گیری یک دانلود آزمایشی بود. برای بسیاری از سازمان ها، این نوع ایمیل های پیگیر کننده ذخیره شده و از طریق اتوماسیون ارسال می شوند. برای بسیاری از نسخه های آزمایشی با ارزش کمتر، یک پاسخ ذخیره شده احتمالا عملی درست برای انجام دادن است. با این حال اگر هدف شما در حقیقت صحبت کردن با یک شخص و نهایتا فروش است، موثرترین استراتژی ایجاد یک ایمیل ترغیب کننده و خریدار محور است. چیزی که من حقیقتا در مورد این ایمیل دوست داشتم حجم زیادی از تحقیق بود که تدی پیش از نوشتن ایمیل در مورد من انجام داده بود. این موضوع روی من تاثیری گذاشت که یک یاداداشت شخصی می توانست داشته باشد و این موضوع آن را از باقی ایمیل های آزمایشی ذخیره شده که یک نفر بصورت روزانه دریافت می کند متفاوت می ساخت. تحلیل ایمیل:
 1. ارتباط سریع با خریدار. مانند اکثر ایمیل هایی که پس از انجام یک فعالیت توسط خریدار دریافت می شود، تدی در جمله اول این حقیقت را متذکر می شود که من یک نسخه آزمایشی را دانلود کرده ام. چیزی که مرا وادار به خواندن ادامه ایمیل کرد این بود که او مرا در خط دوم مورد خطاب قرار داد و این بار به پست وبلاگ من اشاره نمود. به دلیل آن که ایمیل در مورد من بود، من به سرعت ترغیب شدم که به خواندن آن ادامه دهم.
 2. تهیه یک دیدگاه شخصی – امروز بسیاری از ایمیل های فروش به محتوای شما (اگر شما تولید محتوا می کنید) اشاره می کنند. آن ها ممکن است اینگونه نوشته شوند: "من به نوشته شما در مورد XXX بسیار علاقمند شدم". چیزی که ایمیل تدی را از مابقی متفاوت می ساخت آن بود که او در حقیقت یک عقیده کاملا شخصی در مورد موضوعی که مورد نگارش من بود به رشته تحریر درآورده بود. این ایمیل به من می گفت که او ایده های زیادی در مورد پست من داشت و برای آن که متنی شخصی بری من بنویسد وقت صرف کرده بود.
 3. ارائه یک دستورالعمل مشخص تر برای ترغیب کاربران به انجام یک واکنش– اگر من ایمیلی مانند این بنویسم قصدم از نوشتن آن بدست آوردن یک مکالمه بوده است. در این صورت چنین می نوشتم: " تمایل بسیار زیادی دارم تا وقتی تعیین کنم تا در مورد استراتژی محتوای شما بیشتر صحبت کرده و به شما در مورد نحوه استفاده سایر تولید کنندگان محتوا از کاپست جهت حمایت از استراتژی های خود توضیحات بیشتری بدهم. زمانی را که برای شما امکان پذیر است به من اطلاع دهید و من هم از جانب خود آن زمان را به شما اختصاص خواهم داد." شاید تدی نمی خواست تا ارتباط برقرار کند اما او تنها به من پیشنهاد داد که در صورت داشتن پاسخ جواب ایمیل او را ارسال نمایم و تنها با همین روش من را گیر انداخته بود.
  چگونه سوئیچ مرج با استفاده از ویدئو در ایمیل های خود دریافت پاسخ ها را افزایش داده است. این ایمیل مقداری متفاوت از سایرین می باشد. شرکت سوئیچ مرج مدیر اجرایی مناسبی را برای ارتباط برقرار کردن یافته بود و تنها کاری که باید می کرد بدست آوردن توجه او بود. در حالی که این ایمیل نسبت به سه مثال قبلی بیشتر محصول محور بود همچنان یک شیوه شخصی سازی شده را برای ارتباط با مشتریان احتمالی که دسترسی به آن ها سخت می باشد ارائه می داد. تکنولوژی که به این ایمیل قدرت می بخشید در حقیقت توسط سوئیچ مرج تمهید می شد و به سازمان ها اجازه می داد که ویدیوهای توضیحی تهیه کرده و آن ها را برای گیرنده شخصی سازی نمایند و مواردی مانند نام، شرکت و غیره را در آن بگنجانند. این نوع از ایمیل ها می توانند برای مدیران اجرایی که مشغله زیادی دارند بسیار موثر باشد زیرا می توانند با مشاهده یک ویدیو توضیحی شما را بشناسند و به سرعت علت خاص بودن شما را به شکلی تصویری و جالب توجه تشخیص دهند. آنالیز ایمیل:
 1. شخصی سازی یک تجربه – این ویدیو از سایرین تفاوت می یابد زیرا با نام مشتری احتمالی، شرکت و عنوان خود شخصی سازی می شود. این تماس های شخصی به مشتری احتمالی این احساس را می دهد که این ویدئو مخصوص آن ها می باشد.
 2. ارائه یک دستورالعمل مشخص تر برای ترغیب کاربران به انجام یک واکنش – پرسنل فروش معمولا محتوا را بدون یک دستورالعمل  موثربرای دریافت یک واکنش از کاربر ارسال می کنند: "در اینجا به محتوایی که می تواند برای شما جالب باشد اشاره می شود". در این مورد ترغیب به انجام واکنش از سوی کاربر در درون ویدیو انجام می شود تا به حمایت از درخواست واقعی شما کمک کند (برگزاری یک جلسه با شما).
 3. استفاده از داده های بیننده ویدیو برای تعیین قدم بعدی– بسیاری از ابزارهای ایمیل  فروش قدرتمند و موثرند زیرا به متصدی فروش اطلاعاتی در مورد این که آیا شخص ایمیل بازاریابی خود را باز کرده است یا خیر می دهند. در این مورد متصدی می داند که آیا مشتری احتمالی از آنچه که انجام داده اید درک بالایی داشته است یا خیر و در صورت مثبت بودن جواب  او را دنبال خواهد کرد.
نتیجه این ایمیل ها بازاریابی فروش به وسیله شیوه به کار رفته در خود به آسانی قابل شناسایی می باشند. آن ها مثال های خوبی هستند تا نشان دهند که چگونه می توان یک تجربه متمایز از دریافت ایمیل توسط مشتری احتمالی ایجاد کرد. تعجب آور نیست که هر کدام از این ایمیل ها به نتایجی موفقیت آمیز دست یافته اند.
1396/08/30
11 معیار عملکرد فروش که بیشترین اهمیت رادارند(قسمت اول)

بااینکه درآمد به ازای هر نماینده نهایتاً مهم‌ترین معیار سنجش عملکرد فروش است، حیطه‌های دیگری نیز وجود دارند که مدیران فروش باید به آن‌ها توجه کنند. برخی از مدیران در دام توجه بیش‌ازحد به سهمیه تعیین‌شده و "رسیدن به ارقام موردنظر" می‌افتند به حدی که دنبال کردن برخی از معیارهای عملکردی ضروری را نادیده می‌گیرند.

مدیران می‌توانند مقدار بیشتری از کنترل را بر روی عملکرد فروش و معیارهای فعالیت اعمال نمایند. با تمرکز کردن بر روی این حیطه‌های مهم که داخل محدوده کنترل آن‌ها است، مدیران فروش قادر خواهند بود تا بهبود در عملکرد فروش و رشد در درآمد را ایجاد کنند.

برای کمک به شما جهت بهبود بخشیدن به عملکرد نمایندگان فروش، تعدادی از معیارهای مهم فروشی را که شما باید بر روی آن‌ها تمرکز کنید در ادامه شرح داده‌ایم.

 1. زمان صرف شده برای فروش

مقدار زمانی که نمایندگان شما حقیقتاً صرف فروش می‌کنند را اندازه‌گیری کنید. این مرحله می‌تواند به شما کمک کند تا هرگونه مشکلی که مانع بهبود عملکرد فروشتان می‌شوند را شناسایی کنید. صرف‌نظر از همه این موارد، زمان از ارزشمندترین دارایی‌های نماینده فروش است.

دقت کنید تا بتوانید موانع فروش را برطرف سازید. برای مثال امروزه بسیاری از نمایندگان فروش برای شناسایی محتوای به هم مرتبط تلاش می‌کنند. تخمین زده‌شده است که نمایندگان بین 6.5 تا 8.8 ساعت در هفته را صرف یافتن اطلاعات می‌نمایند.

اگر مشکلات مربوط به استخراج محتوا گروه فروش شمارا به عقب می‌راند، در مورد به‌کارگیری نرم‌افزار توانمندسازی فروش فکر کنید این نرم افزار عدم کارایی را حذف کرده و عملکرد فروش را بهبود می‌بخشد.

 1.  زمان پاسخگویی به مشتریان راغب

کسب‌وکار امروزه با سرعتی زیاد و رو به افزایش در حال حرکت است. ظهور بازاریابی ربایشی به معنی آن است که شرکت‌ها در حال متمرکز شدن بیشتر بر روی تاکتیک‌های آنلاینی هستند که مشتریان راغب تولید می‌کنند. اگرچه تحقیقات نشان داده‌اند که طول عمر یک مشتری راغب می‌تواند کاملاً کوتاه باشد. چراکه سرعت پاسخگویی در این مورد بسیار مهم خواهد بود.

شرکت‌هایی که تلاش می‌کنند تا با یک مشتری راغب در طول یک ساعت پس از پرسش اولیه ارتباط برقرار کنند هفت برابر با احتمال بیشتر نسبت به شرکت‌هایی که حتی یک ساعت بیشتر برای این منظور صبر می‌کنند مشتری راغب را به مشتری حقیقی تبدیل خواهند کرد. شرکت‌هایی که یک روز کامل قبل از تماس با مشتری راغب صبر می‌کنند نسبت به آن‌هایی که در یک ساعت اول به پرسش انجام‌شده پاسخ می‌دهند 60 برابر کمتر احتمال دارد تا آن‌ها را به خود جلب کنند.

زمان پاسخگویی سریع می‌تواند عملکرد گروه فروش شمارا به شکل فراوانی افزایش دهد. احتمالاً شرکت شما سرمایه‌گذاری چشمگیری در بازاریابی می‌کند تا حضور آنلاین خود را شکل داده و بروشورها و اطلاعات مکمل محصولات خود را گسترش دهد تا مشتریان راغب بیشتری به دست آورد. اطمینان یابید که این سرمایه‌گذاری‌ها با پاسخگویی سریع و مؤثر نتیجه مطلوب را ایجاد خواهند کرد.

 1. استفاده از رسانه‌های مختلف جهت بازاریابی و پشتیبانی از فروش

طبق بیانیه AMA (انجمن بازاریابی امریکا) 90 درصد محتوای بازاریابی درفروش بدون استفاده خواهد ماند. هم‌زمان افزایش سرمایه‌گذاری در بازاریابی، تولید محتوا ادامه دارد و هم‌اکنون طبق تحقیق انجمن بازاریابی سرویس‌های فنّاوری اطلاعات، 16% از ارزش کل بودجه را به خود اختصاص داده است. این نوع عدم کارایی می‌تواند تأثیر بسزایی بر عملکرد گروه فروش شما داشته باشد.

اجرای نسل بعدی نرم‌افزار مدیریت محتوای فروش راهی است برای افزایش سطح عملکرد فروش و همچنین بازاریابی. نرم‌افزارها را بر اساس کامل کردن چرخه بازاریابی فروش و ممکن ساختن اندازه‌گیری میزان استفاده از رسانه‌های مختلف جهت بازاریابی، اولویت‌بندی نمایید. در مورد به‌کارگیری دستگاه‌ها و فرایندهایی که به مدیران بازاریابی شما اجازه می‌دهند تا محتوای مرتبط را مستقیماً در اختیار نمایندگان فروش قرار دهند بیندیشید.

 1. نرخ موفقیت در فرصت‌های فروش

دنبال کردن نرخ موفقیت در فرصت‌های فروش به شما بینشی درباره قابلیت نمایندگان فروش در بستن قراردادها می‌دهد. قابلیت بستن قرارداد بخش بزرگی از عملکرد فروش را تشکیل می‌دهد. برخی از نمایندگان ممکن است در طول فرایند فروش در برقراری تماس با سایرین و کاربر روی قراردادها عملکرد بسیار خوبی داشته باشند و تنها در زمان عقد قرارداد به‌طور مکرر با شکست مواجه شوند.

با زیر نظر داشتن تنها این معیار می‌توانید با نمایندگانی که دائماً نرخ پایینی از موفقیت در فرصت‌های فروش را گزارش می‌دهند کارکنید. بعضی از مواقع داشتن یک مکالمه تلفنی با این نمایندگان و یا تمهید جلسات آموزشی می‌تواند تفاوت بسزایی ایجاد کند. اگر همچنان عملکرد نماینده به علت پایین بودن نرخ موفقیت در فرصت‌های فروش در حال آسیب دیدن بود می‌توانید درباره انتقال او به یک نقش جدید به‌عنوان نماینده توسعه فروش بیندیشید جایی که او خواهد توانست از توان خود برای جابه‌جا کردن مشتریان راغب در قیف فروش بهره‌برداری نماید.

 1. اندازه متوسط معاملات

اندازه متوسط معاملات به‌دست‌آمده مقیاسی است که می‌تواند به‌سرعت معاملاتی را که ارزش پیگیری کردن ندارند مشخص کند. یکی از اولویت‌ها به‌عنوان یک نماینده فروش اطمینان بخشیدن به نمایندگان خود درباره این مطلب است که زمان آن‌ها حتی‌الامکان به شکل هوشمندانه‌ای سپری می‌شود. همچنین ممکن است متوجه شوید که نمایندگان به‌طور ناگهانی به سمت معاملات کوچک‌تر تغییر مسیر داده‌اند زیرا بستن آن قراردادها آسان‌تر از دنبال کردن بااهمیت‌ترین فرصت‌ها هست.

اگر متوسط سایز معاملات شما کوچک‌تر از مقداری است که مورد تائید شما باشد، مقداری زمان صرف کنید و تلاش‌هایی را که مولد مشتریان راغب در شرکت شما هستند مورد ارزیابی قرار دهید و علت آن‌که این تلاش‌ها مشتریان راغبی تولید می‌کند که نهایتاً منجر به معاملات کوچک می‌شود را پیدا نمایید. نحوه مشارکت با بازاریابی که به‌منظور ایجاد راه‌های تولید مشتریان راغب هست می‌تواند تعدیل شود تا از این طریق عملکرد فروش بهبود یابد.

 1. مقیاس‌های چرخه فروش

زمانی که صحبت از اندازه‌گیری عملکرد نمایندگان فروش می‌شود، مدت‌زمان متوسطی که طول می‌کشد تا نمایندگان شما به یک قرارداد فروش دست یابند مقیاس مهم و کلیدی دیگری محسوب خواهد شد. همچنین شما باید زمان متوسطی را که قرارداد برای طی کردن در هر مرحله از فرایند فروش به آن نیاز دارد اندازه‌گیری کنید. با این مقیاس شما به‌سرعت قادر خواهید بود تا معاملاتی را که با احتمال بیشتری منعقد نخواهند شد را با توجه به میزان زمانی که برای پیشرفت در فرایند فروش نیاز دارند تشخیص دهید.

شما همچنین قادر خواهید بود تا گلوگاه‌ها و تنگناهای موجود در فرایند فروش را شناسایی کنید و دست به عمل بزنید. شاید نمایندگان شما نیاز به آموزش برخی از تخصص‌ها دارند و یا اگر معامله موردنظر نیاز به‌صرف زمان زیادی دارد اما احتمال کمی وجود دارد (با توجه به طول متوسط چرخه فروش) تا به سرانجام برسد، بهتر است که نماینده شما زمان خود را وقف معاملاتی نماید که ازنظر آماری احتمال بیشتری برای بستن قرارداد در آن‌ها وجود خواهد داشت. با مجهز کردن خود با چنین اطلاعات مهمی در مورد چرخه فروش می‌توانید به‌سرعت گلوگاه‌های فروش را حذف کنید و به گروه خود در مورد این‌که چگونه باید زمان خود را سرمایه‌گذاری کنند سمت‌وسو دهید.

 1. نسبت هزینه فروش به درآمد

این مقیاس برای عملکرد فروش منعکس‌کننده کارایی کلی بخش فروش هست. هزینه کل شامل حقوق و دستمزد، گروه‌ها و هزینه‌های سازمان فروش شما است.

در طول زمان این مقیاس می‌تواند به شما کمک کند تا میزان سرمایه‌گذاری موردنیاز برای دستیابی به یک سطح همکرد مشخص را محاسبه کنید. شما قادر خواهید بود تا بگویید شرکت شما لازم است چه مقدار سرمایه‌گذاری داشته باشد تا به درآمد سالانه دست یابد. نسبت هزینه فروش به درآمد را با متوسط این اندازه در صنعت مقایسه کنید تا بتوانید سطوح خود را در بهره‌وری فروش با یکدیگر مقایسه کنید.

11 معیار عملکرد فروش که بیشترین اهمیت رادارند(قسمت دوم)

1396/08/06