اضافه شدن ابطال چک پرداختی در سیستم خزانه داری
اضافه شدن ابطال چک پرداختی در سیستم خزانه داری
1397/04/25


با توجه به نیاز اعلام شده کاربران، امکان ابطال چک پرداختی به سیستم خزانه داری افزوده شده است.  همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، امکان ابطال چک های پرداختی در منوی خزانه داری، زیر منوی دفترچک و در بخش چک پرداختی، در قسمت عملیات چک وآیتم چک پرداختی قابل استفاده است.

خزانه داری
سیستم خزانه داری
ابطال چک پرداختی
دفتر چک
مقالات مرتبط
ویژگی های نرم افزار حسابداری قیاس

نرم افزار حسابداری (Accounting software) به گونه ‌ای از نرم ‌افزارهای کاربردی اطلاق می‌گردد، که داده ‌های حسابداری مربوط به کلیه معاملات را در قالب ماژول ‌های تابعی (همچون حساب دریافتنی و …) ذخیره‌ سازی و پردازش می‌نماید. نرم افزارهای حسابداری نرم ‌افزارهایی هستند، که بر پایه مفاهیم حسابداری طراحی می‌شوند و جهت تسهیل امور، به حسابداران یاری می‌ رسانند.

نرم افزار حسابداری قیاس با  تجربه ۲۵ ساله در زمینه ارائه راهکارهای ERP به سازمان های بزرگ و بهره‌ مند از به ‌روزترین و کاربردی ‌ترین تکنولوژی‌ های روز دنیاست و براساس اصول و قواعد فنی و استاندارد بهترین نرم افزار های حسابداری را به بازار عرضه کرده است. در این مقاله قصد داریم گزیده ای از ویژگی های نرم افزار حسابداری قیاس را بیان کنیم.

بسته های نرم افزاری قیاس چه کمکی به کسب کار شما می‌کند؟

امروزه با توجه به گسترش کسب و کارها، وجود یک نرم‌افزار یکپارچه مناسب در شرکت ها، می‌تواند بزرگترین دارایی آن کسب و کار باشد تا صاحبان کسب و کار بتوانند به آسانی و در لحظه، یک تصمیم گیری سریع، مطمئن و دقیق داشته باشند.

با کمک نرم افزار قوی و کارآمد قیاس شما می‌توانید این دارایی را درکنار کسب و کار خود شکل داده و برای مدیریـــت هوشمــندانه کسب و کار خود مسلــــح شوید.

بسته مخصوص شرکت های بازرگانی قیاس

در شرکت های بازرگانی مدیریت تمام جریانهای مربوط به خرید و فروش کالا، نگهداری موجودی، مباحث حسابداری و سود و زیان اموری پر کاربرد و حجیم می‌باشند که در بسته بازرگانی قیاس سعی ما بر آن است تا این قبیل فعالیت های مجموعه بازرگانی شما را پوشش دهیم.

در این بسته سعی شده تا با صدور اسناد حسابداری خرید و فروش، انبار و خزانه داری به صورت اتوماتیک و پس از درج عملیات توسط اپراتور ساده از روی همان زیرسیستم حجم زیادی از نگرانی و هزینه های صاحبان کسب و کار در خصوص اشتباهات و مغایرت های بین زیر سیستم ها و استخدام کارشناس زبردست کاسته شود.

باتوجه به حساسیت سیستم خرید و فروش و مبحث مغایرت انبار، با استفاده از گزارشات مدیریتی امکان کنترل فاکتورهای خرید و فروش و موجودی کالا در هر لحظه برای مدیران وجود دارد.

همچنین در این بسته یکپارچه سازی اسناد مالی مورد توجه می‌باشد که با گزارش‌های کامل و متنوع نرم افزار می‌توان به اطلاعات جامعی از کارکرد مالی و فروش شرکت به ساده‌ترین روش ممکن دست یافت.

نرم افزار حسابداری

بسته بازرگانی قیاس شامل چه سیستم هایی می‌شود؟

این بسته با یکپارچه سازی سیستم های حسابداری، فروش بازرگانی، انبارداری و خزانه داری برای شرکت های بازرگانی تولید گردیده است. همچنین قیاس  قابلیت اضافه نمودن افزونه های متفاوتی به بسته های نرم افزاری گوناگون خود را نیز در نظر قرار داده است که با استفاده از قابلیت ها می‌توانید نیازهای خود را به صورت کامل برطرف نمایید.

دیگر ویژگی های بسته بازرگانی قیاس

می‌توانید گزارشات استاندارد حسابداری خود را جهت تحویل دفاتر به دارایی همیشه در دست خود داشته باشید.

محاسبه ارزش ریالی گردش کالا و مانده کالا اطمینان خاطر شما را از موجودی درست کالاهای انبار یا انبارهایتان تامین می‌نماید.

با ایجاد سهولت در دریافت یا پرداخت مستقیم نقد، چک و... بدون نیاز به نیروی متخصص حجم زیادی از عملیات حسابداری شما توسط خزانه دار اتوماتیک ثبت می‌شود.
 

بسته مخصوص شرکت های تولیدی قیاس

در یک مجموعه تولیدی مهم ترین موضوع مطرح شده بحث محاسبه بهای تمام شده محصولات خط تولید خواهد بود که بدست آوردن این عدد، کنترل و محاسبات دقیقی را بر روی هزینه های مواد، دستمزد و ... نیاز دارد. بسته نرم افزاری تولید قیاس این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا با داشتن قابلیت کنتــــرل تولید و موجودی مواد اولیه انبار، خواب سرمایه و حجم نگهداری مواد اولیـــه خود را مدیریت کنید. امکان پیش‌بینی احتیاجات مواد اولیه و همچنین شناسایی کالاهـــای پر ســود و کم سود خود را داشته باشید و در نهایت برای خطوط تولید خود برنامه ریزی دقیقی انجام دهید.

بسته تولیدی قیاس شامل چه سیستم هایی می‌شود؟

این بسته با یکپارچه سازی سیستم های حسابداری، انبارداری، خزانه داری، فروش بازرگانی و تولید کارگاهی برای شرکت هایی که فعالیت تولیدی دارند ارائه گردیده است. همچنین قیاس قابلیت اضافه نمودن افزونه های متفاوتی به بسته های نرم افزاری گوناگون خود را نیز در نظر قرار داده است که با استفاده از قابلیت ها می‌توانید نیازهای خود را به صورت کامل برطرف نمایید.

نرم افزار حسابداری

دیگر ویژگی های بسته تولیدی قیاس

نرم افزار قیاسموجودی انبارک های خط تولید یا موجودی کالا در پای خط را کنترل و موجب کاهش هزینه های کسری مواد از خط تولید می‌شود.

قابلیت تهیه تمام گزارشات مربوط به کارت تولید، سفارشات، مصرف و ضایعات و... را دارا می‌باشد.

مزایا و کاربردهای نسخه فروشگاهی قیاس

در سیستم فروشگاهی قیاس تمام نیازها و استانداردها  برای کسب و کار شما پیش بینی شده و سیستم تنها با ثبت فاکتورهای خرید و فروش و دریافـــت و پرداخـــت، حسابــداری کسب و کار شما را بصورت خودکار انجام می دهد.

با کاربری ســاده این سیستم، نیاز شمـا به آمــوزش و پشتیبانـی به حداقل می‌رســـد و در صـــورت نیــاز به خدمات پشتیبانــــی به واسطه شبکه گسترده نمایندگــی و پرتال مشتریـــان خدمات لازم همیشه در کنار شماست.

نرم افزار حسابداری

اتصال به ابزارهای کمکــی مانند صندوق فروشگاهی، دستگاه بارکــدخوان، ترازوی وزنی، صفحات لمســی، کارتخوان بانکی، پوز فروشگاهی و... از دیگر قابلیت های این سیستم می باشد که جهت سهولت کار و افزایش سرعت عمل فعالیت فروشگاه شما در اختیار شما قرار دارد.

با نمایش موجودی کالاها در هرلحظه به صورت تعداد و ریال موجــودی انبــــار خود را داشته باشید و دیگر نگران کسری موجودی انبار خود نباشید و همچنین با تصمیم گیری به موقع برای زمان سفارش مجدد محصولات (نقطه سفارش) می‌توانید نهایت دقت را در کنترل موجودی انبار خود داشته باشید.

با داشتن تمامی اطلاعات چک های خود در کنار هشـــدار موعـد وصول آنها با آسودگی خاطر می توانید برنامه ریـــزی صحیحــی برای مدیریت نقدینگی خود داشته باشید.

محاسبه مالیــات و عوارض در فاکتـورهایی که برای مشتریــان خود صادر می کنید بصورت خودکار انجام می پذیرد و در ادامه نیز سیستــــم با ارایـــه گزارش خرید و فـــروش فصلــــی به دردسرهای شما برای ارایه گزارش فاکتــورها به اداره مالیات پایان خواهد داد.

ارایه گزارش های آماری بصورت نمودار برای بررسی فروش ماهانـه، کالاهـــای پر فروش، خریــد و فــــروش های ماهانـه، کالاهای راکد و مقایسه آن ها و... به شما این امکان را می دهد  که در تصمیم گیــری های فروشگاهتــــان با دقـــت و ذکـاوت بیشتری اقدام نمایید.

گزارش آمار و هشــدار سررسید چک های خود و مشتریانتـــان در هنگام ورود به نرم افزار روزانه به رویت شمـا خواهد رسید.

مشتریان خوش حساب خود را با استفاده از گزارش وضعیت حساب شناسایی کنید.

بسته مخصوص شرکت های خدماتی قیاس

امروزه امکان صدور فاکتور خرید و فروش در فرآیند فروش مجموعه موردی غیرقابل انکار است و این مهم حتی در شرکت هایی که انواع خدمات را به مشتریــان ارایه می دهند نیز کاربـــرد دارد.

مجموعه‌هایی که خدمات خود را به همراه کالا ارایه می دهند، نیازمند سیستمی هستند که امکان ترکیب ارایه خدمات و کالا را در فاکتور دارا باشد و بتواند مدیریت خدمات را یکپارچه انجام دهد. قیاس در بسته شرکت‌های خدماتی خود با در کنار هم قرار دادن ماژول‌های نرم افزاری جوابگوی نیاز این گروه شرکت‌ها می‌باشد.

با استفاده از قابلیت فروش خدماتی می‌توانید خدمات خود را به شکل محصولات در سیستم معرفی نموده و در هنگام صدور فاکتور ارزش افزوده و سرویس کار همان خدمات را ثبت نمایید.

بسته خدماتی قیاس شامل چه سیستم هایی می‌شود؟

این بسته با یکپارچه سازی سیستم های حسابداری، فروش خدماتی و خزانه داری برای شرکت هایی که محصول آنها خدمات می‌باشد؛ تولید گردیده است. همچنین قیاس قابلیت اضافه نمودن افزونه های متفاوتی به بسته های نرم افزاری گوناگون خود را نیز در نظر قرار داده است که با استفاده از قابلیت ها می‌توانید نیازهای خود را به صورت کامل برطرف نمایید.

نرم افزار حسابداری

دیگر ویژگی های بسته خدماتی قیاس

امکان قیمت گذاری خدمات و لیست قیمت های متفاوت و شرایط مختلف تخفیف  برای شما برقرار است.

گزارش های قانونی و کامل از سود و زیان انواع خدمات و عملکرد سرویسکارها قابل مشاهده و چاپ می‌باشد.

با ایجاد سهولت در دریافت یا پرداخت مستقیم نقد، چک و... بدون نیاز به نیروی متخصص حجم زیادی از عملیات حسابداری شما توسط خزانه دار اتوماتیک ثبت می‌شود.

می‌توانید گزارشات استاندارد حسابداری خود را جهت تحویل دفاتر به دارایی همیشه در دست خود داشته باشید.

ویژگی های مختصر نرم افزار حسابداری قیاس

 • کدینگ های پیش فرض ( تولیدی، خدماتی، بازرگانی و...) سرعت و کیفیت راه اندازی سیستم را بالا می برد.
 • قابلیت اعمال تغییرات در کدینگ و کنترل مراکز هزینه و پروژه ها اجازه اعمال سلیقه مدیر مالی شما را می دهد.
 • دارای نماهای تحلیلی و نمودارهای هوشمند و انواع گزاشات برای تصمیم گیری بهتر مدیران می باشد.
 • ابزارهای کامل برای تعاملات قانونی مانند ارایه صورت های مالی، دفاتر قانونی و ترازها باعث راحتی و دقت در تعاملات قانونی شما می شود.

برای مطالعه بیشتر ویژگی های نرم افزار حسابداری خوب می توانید کلیک نمایید.

نرم افزار حسابداریویژگی های مختصر نرم افزار خزانه داری قیاس

 • با ایجاد سهولت در دریافت یا پرداخت مستقیم نقد، چک و... حجم زیادی از عملیات حسابداری شما توسط خزانه دار اتوماتیک ثبت می شود
 • با قابلیت تعریف دسته چک ها و کنترل برگه های چک، صدور و ابطال برگه و... علاوه بر نگهداری آمار چک ها قابلیت چاپ چک نیز دارید
 • اطلاع از وضعیت گردش بانک با موجودی لحظه به لحظه آن در کنار قابلیت مغایرت گیری خیال شمار ار از صحت اطلاعات درج شده در نرم افزار راحت می کند
 • ارایه گزارش گردش حساب هر طرف حساب به همراه ریز فاکتور های هر گردش و گزارش های مربوط به اسناد در جریان وصول و اسناد پرداختنی.

ویژگی های مختصر نرم افزار حقوق و دستمزد قیاس

 • به کمک روال های از پیش تعریف شده و استاندارد پرداخت حقوق با ارعایت قانون کار، راه اندازی و بهره برداری از سیستم سریع و کم هزینه است.
 • امکان تعریف متغیر فیلدهای موقت به صورت کسر یا اضافه به حقوق، ورود اطلاعات کارکرد از دستگاه های ساعت زن و افزایش دقت در محاسبات اضافه کار، کسر کار و غیره.
 • با کمک این نرم افزار دیسکت بیمه، دیسکت بانک (تمام بانک ها جهت واری حقوق)، دیسکت مالیات به صورت مکانیزه و دقیق از نرم افزار اخذ می شود.
 • کنترل مانده وام و کسر از اقساط وام ها به صورت اتوماتیک انجام شده و کسر اقساط وام از قلم نمی افتد

ویژگی های مختصر نرم افزار بازاریابی (مدیریت ارتباط با مشتری) CRM  قیاس

 • تشکیل بانک کاملی از فرصت های فروش که ابزار کنترل دقیقی برای شما می شود
 • امکان استفاده از مشخصات تفکیکی بانک فروش، محل ایجاد رکورد، محل جغرافیایی مشتری، صنف، وضعیت فرصت فروش، نوع فعالیت، حجم کار تعداد پرسنل و برآورد خرید
 • تعریف انواع فعالیت برای یک فرصت فروش مانن تلفن و نمابر و ارسال پیش فاکتور و مراجعه حضوری و تعریف انواع کمپین های فروش و تخصیص آن به کارشناسان بازاریابی و مانیتورینگ عملکرد هر کارشناس

ویژگی های مختصر نرم افزار اموال قیاس

 • منطبق با آخرین قوانین کشوری مربوط به اموال و دارایی ثابت
 • صدور اتوماتیک اسناد حسابداری مرتبط با عملیات های اموال داری
 • پاسخ گوی نیاز جمعدار برای اموال داری و نیاز واحد مالی برای حسابداری اموال
 • کنترل نقل وانتقالات اموال و ارتباط با انبار و محاسبه استهلاک در حالت بلا استفاده

نرم افزار حسابداری تحت وب قیاس

نرم افزار حسابداری تحت وب، نسخه آنلاین نرم افزارهای قیاس است که شما می توانید با آنها در هر لحظه از طریق اینترنت به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید. نرم افزار تحت وب قیاس نه تنها فوق العاده راحت، سریع و مقرون به صرفه و قابل دسترس است بلکه به شما لذت و مزیت های بیشتری در استفاده از نرم افزار حسابداری را می دهد.برای مطالعه مزیت های بیشتر استفاده از نرم افزار تحت وب نسبت به ویندوز می توانید اینجا کلیک کنید.

نرم افزار حسابداری

نرم افزار حسابداری ابری قیاس

بی شک بهترین نسخه ابری نرم افزارهای حسابداری، متعلق به قیاس است. در نسخه ابری شما به جای خرید مستقیم نرم افزار تحت وب و نصب آن بر روی سرور خود اجازه استفاده از نرم افزار نصب شده بر روی سرور قیاس را به همراه خدمات پشتیبانی – خدمات نگهداری سرور – اینترنت مصرفی روی سرور خریداری میکنید.
در نسخه ابری، شما ضریب بالاتری از امنیت را دارید و نیازی به تهیه سرور و نگهداری سرور و نگرانی بک آپ و حمله ویروس ها و ... ندارید .

همچنین گروه نرم افزاری قیاس، نرم افزار حسابداری رایگان و نرم افزار فروشگاهی رایگان را نیز در قالب اپلیکیشن برای گوشی های اندروید ارایه نموده است. برای دانلود رایگان نرم افزار حسابداری کلیک نمایید.

این وظایف بر عهده قیاس است

1398/03/19
تاریخ انقضا

تاریخ انقضا، تاریخی است که پایان مبلغ اصلی یک یادداشت، پیش نویس، اوراق قرضه پذیرش یا دیگر بدهی ها به حساب می آید و به سرمایه گذار باز می گردد و پرداخت های بهره متوقف می شود. همچنین فسخ قرارداد یا زمان تحویل آن به صورت کامل پرداخت می شود.

تاریخ انقضا، طول عمر یک امنیت را مشخص می کند، زمانی که شما اصل اعتبار خود و مدت زمان پرداخت سود را دریافت خواهید کرد. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید برخی از ابزارهای بدهی، مانند اوراق بهادار ثابت باقیمانده، قابل دریافت هستند، به این معنی که صادر کننده بدهی قادر به پرداخت اصل آن در هر زمان است. بنابراین، سرمایه گذاران قبل از خرید اوراق بهادار با ثبات باید درمورد اینکه آیا اوراق قرضه قابل پرداخت است یا خیر، آنها را مورد بررسی قرار دهند.

طبقه بندی انقضا

تاریخ رسمی برای طبقه بندی اوراق قرضه و انواع دیگر اوراق بهادار در دسته های وسیعی اعم از کوتاه مدت، متوسط ​​و بلند مدت مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم طبقه بندی به طور گسترده ای در صنعت مالی استفاده می شود. یک اوراق قرضه کوتاه مدت در یک تا سه سال، یک اوراق قرضه متوسط ​​مدت، در چهار تا 10 سال و یک قرض طولانی مدت در بیش از 10 سال است. یک نوع معمول از اوراق قرضه طولانی مدت، 30 سال است. یک بنیاد 30 ساله خزانه داری، در زمان صدور مجوز، 30 سال (هر شش ماه در مورد اوراق قرضه خزانه داری) را پرداخت می کند و در مدت 30 سال اصل آن را وام می دهد.

اوراق قرضه بلند مدت یا زمان باقیمانده تا تاریخ انقضا آن، منجر به ارائه نرخ بالاتر نسبت به اوراق قرضه با کیفیت مشابه، اما با یک دوره کوتاه تر برای تاریخ انقضای آن است. این به چند دلیل است: اول، خطر پیش فرض یک شرکت یا دولت، بیشتر به آینده ای که شما برای آن پروژه می دهید بستگی دارد. دوم، نرخ تورم مورد انتظار نیز بالاتر از آن چیزی است که شما در آینده خواهید آموخت، که باید در میزان بازدهی که یک سرمایه گذار دریافت می کند، باشد.

برای نشان دادن وضعیت سرمایه گذار که در سال 1986 یک اوراق قرضه خزانه داری 30 ساله را با تاریخ انقضاء 26 می 2016 خریداری کرد، با استفاده از شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) به عنوان یک استاندارد، سرمایه گذاران احتمالی افزایش قیمت ها را تجربه کردند ، یا نرخ تورم، بیش از 218 درصد در طول زمان امنیت را نگه داشت. این یک نمونه چشمگیر از چگونگی افزایش تورم در طول زمان است.

The maturity date is the date on which the principal amount of a note, draft, acceptance bond or another debt instrument becomes due and is repaid to the investor and interest payments stop. It is also the termination or due date on which an installment loan must be paid in full.

The maturity date defines the lifespan of a security, informing you when you will get your principal back and for how long you will receive interest payments. However, it is important to note that some debt instruments, such as fixed-income securities, are "callable," which means that the issuer of the debt is able to pay back the principal at any time. Thus, investors should inquire, before buying any fixed-income securities, whether the bond is callable or not.

1398/01/10
هزینه فرصت

هزینه فرصت ها نشان دهنده مزایای فرد، سرمایه گذار و یا کسب و کار در هنگام انتخاب یک جایگزین فرصت است. در حالی که گزارش های مالی فرصت را نشان نمی دهند، صاحبان کسب و کار می توانند در صورتی که گزینه های متعددی در پیش رو داشته باشند، از آن برای تصمیم گیری استفاده کنند. از آنجا که آنها از نظر تعریفی نادیده گرفته می شوند، هزینه های فرصت را می توان نادیده گرفت، اگر کسی دقت نداشته باشد. با درک فرصت های احتمالی از دست رفته، با انتخاب یک سرمایه گذاری بر روی سرمایه گذاری دیگر، تصمیم گیری بهتر می تواند انجام شود.

هنگام ارزیابی سودآوری بالقوه سرمایه گذاری های مختلف، کسب و کار به دنبال گزینه ای است که احتمالا بیشترین سود را به دست می آورد. اغلب آنها می توانند بررسی نرخ بازده مورد انتظار برای سرمایه گذاری را تعیین کنند. با این حال، شرکت ها نیز باید هزینه فرصت هر گزینه را در نظر بگیرند. فرض کنید که، با توجه به مقدار مشخصی از پول برای سرمایه گذاری، یک کسب و کار باید بین سرمایه گذاری اوراق بهادار یا استفاده از آن برای خرید تجهیزات جدید انتخاب کند. مهم نیست که چه گزینه ای را کسب و کار انتخاب می کند، سود بالقوه توسط سرمایه گذاری در گزینه دیگر هزینه فرصت است.

فرمول محاسبه هزینه فرصت

فرمول برای محاسبه هزینه فرصت به سادگی تفاوت بین بازده مورد انتظار از هر گزینه است:

هزینه فرصت = بازگشت از گزینه سود آور ترین انتخاب نشده - بازگشت از گزینه انتخاب شده است

هزینه فرصت

مورد اول در بالا مثال این است که در بازار سهام سرمایه گذاری کنید و امیدوار باشید که درآمد حاصل از سرمایه افزایش یابد. مورد دوم در بالا مثال این است که با سرمایه گذاری مجدد پول در کسب و کار انتظار تجهیزات جدیدتر که این بازده تولید را افزایش دهد و منجر به هزینه های عملیاتی پایین تر و حاشیه سود بالاتر می شود. فرض بازده مورد انتظار سرمایه گذاری در بازار سهام 12 درصد در سال آینده است، و این شرکت انتظار دارد به روز رسانی تجهیزات برای تولید یک بازگشت سود 10 درصد بیش از مدت مشابه است. هزینه فرصت انتخاب تجهیزات در بازار سهام (12 درصد - 10 درصد) است که برابر با 2 درصد است. به عبارت دیگر، با سرمایه گذاری در کسب و کار، آنها این فرصت را برای به دست آوردن بازدهی بیشتر از دست می دهند.

تجزیه و تحلیل هزینه فرصت نیز نقش تعیین کننده ای در تعیین ساختار سرمایه کسب و کار ایفا می کند. در حالی که هر دو بدهی و عدالت نیاز به هزینه ای برای جبران وام دهندگان و سهامداران برای خطر سرمایه گذاری دارند، هر یک هزینه فرصت نیز می باشد. به عنوان مثال، صندوق هایی که برای پرداخت وام ها استفاده می شود، به سهام یا اوراق قرضه سرمایه گذاری تبدیل می شوند، که امکان سرمایه گذاری در درآمد را فراهم می آورد. این شرکت باید تصمیم بگیرد که آیا انبساطی که توسط قدرت استفاده از بدهی صورت می گیرد، سود بیشتری را از طریق سرمایه گذاری ایجاد می کند.

از آنجا که هزینه فرصت یک محاسبه پیش رو است، نرخ فعلی بازده هر دو گزینه ناشناخته است. فرض کنید که شرکت در مثال بالا از تجهیزات جدید خارج می شود و به جای آن در بازار سهام سرمایه گذاری می کند. اگر اوراق بهادار انتخاب شده در ارزش کاهش یابد، این شرکت می تواند به جای استفاده از 12 درصد بازده مورد انتظار، پول را از دست بدهد. به دلیل سادگی فرض سرمایه گذاری، بازده بازگشت 0 درصد می باشد. هزینه فرصت انتخاب این گزینه 10٪ - 0٪ یا 10٪ است. به همان اندازه ممکن است که، اگر شرکت تجهیزات جدیدی را انتخاب کرد، تأثیری بر بازدهی تولید نخواهد داشت، و سود ثابت باقی خواهد ماند. هزینه فرصت انتخاب این گزینه 12 درصد است و نه 2 درصد انتظار می رود.

که مقایسه گزینه های سرمایه گذاری که خطر مشابه ی دارند ، مهم است. مقایسه لایحه وزارت خزانه داری، که عملا بدون ریسک و سرمایه گذاری در سهام به شدت بی ثبات می تواند یک محاسبه گمراه کننده شود. هر دو گزینه ممکن است انتظار داشته باشند که درآمد 5 درصد باشد، اما از میزان بازپرداخت تسهیلات حمایت می کند، در حالی که هیچ تضمینی در بازار سهام وجود ندارد. در حالی که هزینه فرصت برای هر یک از گزینه ها 0 درصد است، در صورت ریسک نسبی هر سرمایه گذاری، صورتحساب T شرط امن تر است.

استفاده از هزینه فرصت در زندگی روزمره ما

هنگام تصمیم گیری های بزرگ مانند خرید یک خانه یا شروع یک کسب و کار، شما احتمالا با وسواس و تحقیق جوانب مثبت و منفی تصمیم گیری های مالی خود را بررسی می کنید، اما بسیاری از گزینه های روز به روز ما با درک کامل از هزینه های بالقوه فرصت نیست.

تفاوت بین هزینه های ناامن وهزینه فرصت چیست؟

تفاوت بین هزینه و هزینه فرصت تفاوت بین پول در حال حاضر صرف شده و بازده بالقوه است که در سرمایه گذاری به دست آورده نیست، زیرا یک سرمایه سرمایه گذاری به عنوان مثال، خرید 1000 سهام شرکت A با 10 دلار به ازای هر سهم، نشان دهنده هزینه 10 هزار دلاری است. این مبلغی است که برای سرمایه گذاری پرداخت می شود و بازپرداخت این پول نیاز به انحلال سهام در قیمت های بالاتر دارد. هزینه غرامت نیز می تواند به هزینه های اولیه برای خرید یک قطعه سنگین تجهیزات سنگین اشاره کند، که ممکن است در طول زمان از بین رفته باشد، اما به این معنی است که شما آن را نخواهید گرفت. هزینه فرصت برای خرید یک قطعه تجهیزات سنگین با بازده مورد انتظار سرمایه گذاری (ROI) 5٪ و یا یک با ROI 4٪ است.

ساده ترین راه برای یادآوری تفاوت این است که تصور کنید غرق شدن پول در یک سرمایه گذاری است که سرمایه را به هم متصل می کند و سرمایه گذار از فرصت برای جلب پول بیشتر در جای دیگری محروم می کند. سرمایه گذاران باید هنگام تصمیم به اینکه آیا سرمایه گذاری های فعلی را نگه دارند و یا به فروش می رسانند، هر دو مفاهیم را در نظر بگیرند. یک سرمایه گذار پول را به سرمایه گذاری غرق شده در حال حاضر، اما اگر سرمایه گذاری دیگر وعده بازده بیشتر، هزینه فرصت از دارایی به سرمایه گذاری که در آن گزینه منطقی است که به فروش و سرمایه گذاری در یک سرمایه گذاری که نوید سود بیشتری در جاهای دیگر عملکرد ضعیفی دارد.

تفاوت بین ریسک و هزینه فرصت چیست؟

در اقتصاد، خطر توصیف این احتمال است که بازده فعلی و پیش بینی سرمایه گذاری متفاوت است و سرمایه گذار برخی یا همه اصل را از دست می دهد. هزینه فرصت مربوط به این امکان است که بازده سرمایه گذاری انتخاب شده کمتر از بازده سرمایه گذاری است. تفاوت اصلی این است که خطر عملکرد فعلی سرمایه گذاری را در مقایسه با عملکرد پیش بینی شده ی سرمایه گذاری مشابه مقایسه می کند، در حالی که هزینه فرصت مقایسه عملکرد فعلی سرمایه گذاری را در برابر عملکرد فعلی سرمایه گذاری متفاوت می کند.

Opportunity costs represent the benefits an individual, investor or business misses out on when choosing one alternative over another. While financial reports do not show opportunity cost, business owners can use it to make educated decisions when they have multiple options before them. Because they are unseen by definition, opportunity costs can be overlooked if one is not careful. By understanding the potential missed opportunities one forgoes by choosing one investment over another, better decisions can be made.

1397/11/22
دارایی ریسک

دارایی ریسک، دارایی هایی هستند که بدون ریسک، آزاد نیستند. آنها عنصر خطر را حمل می کنند. این اصطلاح به طور کلی به هر گونه امنیت یا ابزار مالی مانند سهام، کالاها، اوراق قرضه با عملکرد بالا و سایر محصولات مالی اشاره دارد که احتمالا در قیمت ها نوسان دارند.
املاک (املاک و مستغلات) و ارز، که به نوسان قیمت بستگی دارند، نیز به عنوان دارایی های خطر طبقه بندی می شوند.

دارایی خطر، هر دارایی است که دارای درجه ای از خطر است. دارایی ریسک عموما به دارایی هایی اطلاق می شود که به میزان قابل توجهی از نوسانات قیمت مانند سهام، کالاها، اوراق قرضه با ارزش بالا، املاک و مستغلات و ارزها اشاره دارد. به طور خاص در زمینه بانکی، دارایی خطر به دارایی متعلق به یک بانک یا موسسه مالی می پردازد که ارزش آن ممکن است به علت تغییرات نرخ بهره، کیفیت اعتبار، ریسک بازپرداخت و غیره تغییر کند. این اصطلاح همچنین ممکن است به سرمایه یک شرکت مالی و یا نزدیک به ورشکسته شدن اطلاق شود، زیرا ادعاهای سهامداران آن کمتر از سهام داران اوراق قرضه و دیگر وام دهندگان شرکت است.

دارایی ریسک

بعضی از دارایی ها، مانند اوراق قرضه، خطر بیشتری نسبت به دیگران دارند، مانند اوراق قرضه نقدی یا اوراق بهادار دولتی. از آنجایی که انواع مختلف دارایی ها دارای پروفایل های خطر مختلف هستند، دارایی های ارزش گذاری با توجه به سطح ریسک آنها در ابتدا برای دارایی هایی که کمتر از حد خطرناک است، با اجازه دادن به بانک ها برای تخفیف دارایی های پایین تر، تنظیم می شود. در اساسی ترین نرم افزار، بدهی های دولتی به 0٪ "وزن ریسک" مجاز است، یعنی از کل دارایی ها برای محاسبه CAR محاسبه می شود.

اشتیاق سرمایه گذاران برای دارایی های خطرناک با گذشت زمان قابل تغییر است. سال های 2003 تا 2007 یکی از دوره های ریسک پذیری بزرگ بود، زیرا تقاضای سرمایه گذار بطور گسترده موجب افزایش قیمت بیشتر دارایی های مربوط به ریسک بیش از حد متوسط ​​شد، از جمله کالاها، بازارهای نوظهور، اوراق بهادار تحت حمایت وام مسکن، و همچنین ارزهای صادرات کالا.

اقتصاددانان و سرمایه گذاران متخصص می گویند که تمام زمینه های درآمد ثابت، به استثنای اوراق قرضه مستقل با کیفیت بالا مانند خزانه داری، شامل دارایی های خطرناک در نظر گرفته می شود.

چگونه دارایی های ریسک می توانند یک نمونه کارها را تحت تاثیر قرار دهند:

یک دوره افزایش و پس از آن کاهش ارزش اوراق قرضه غیرقانونی، نمونه دیگری از دارایی خطر است که نوسانات بازار را نشان می دهد. پس از گذراندن دوره های نقدی مانند Bitcoin، استفاده از تراکنش ها، از جمله در بازار "darknet" افزایش یافت، ارزش آنها رشد سریع را دید. موسسات مالی سنتی به زودی به دنبال کشف تکنولوژی زیربنای محوری که اعتبارات معاملات اوراق بهادار را افزایش می دهد و توجه کلی متمرکز بر دارایی های دیجیتال افزایش می یابد.

سرمایه گذاران پیشین در cryptocurrency دیدند که سود قابل ملاحظه و سایر سهامداران دنباله رو گاهی اوقات با درک های مختلف از خطرات بالقوه و با سرمایه گذاری به دنبال ایجاد ثروت هستند. برای دیدن بازده سریع سرمایه گذاری های خود، به جذب سرمایه گذاران جدید ادامه می دهد، که به عنوان "تغییر یافته" شناخته شده است. ترکیبی از عوامل که از اواخر سال 2017 شروع شده و تا سال 2018 ادامه یافت منجر به کاهش ناگهانی ارزش شد که نه تنها سود، بلکه ارزش کل برخی سرمایه گذاری ها را در رمزنگاری ارز پاک کرد.

A risk asset is any asset that carries a degree of risk. Risk asset generally refers to assets that have a significant degree of price volatility, such as equities, commodities, high-yield bonds, real estate and currencies. Specifically in the banking context, a risk asset refers to an asset owned by a bank or financial institution whose value may fluctuate due to changes in interest rates, credit quality, repayment risk and so on. The term may also refer to equity capital in a financially stretched or near-bankrupt company, as its shareholders’ claims would rank below those of the firm’s bondholders’ and other lenders.

Investor appetite for risk assets swings considerably over time. The period from 2003 to 2007 was one of huge risk appetite, as rampant investor demand drove up prices of most assets associated with above-average risk, including commodities, emerging markets, subprime mortgage-backed securities, as well as currencies of commodity exporters such as Canada and Australia. The global recession of 2008 to 2009 triggered massive aversion for risk assets, as capital fled to the quintessential safe-haven of U.S. Treasuries.

 

 

 

 

1397/11/06
چگونه از اشتباهات مالیاتی بالا اجتناب کنیم؟

اشتباهات مالیاتی در پرداخت  مالیات شما می تواند موجب پول خرج کردن شما شود: شما ممکن است بیشتر از آنچه ادعا کرده اید بازپرداخت داشته باشید، و به آن میزان ادعا شده دست نزنید و آن را به دلیل مالیات بیشتر اصلاح نکنید،  به علاوه سود و جریمه و یا دعوت از ممیزی IRS را نیز شامل شوید. بهترین دفاع در برابر این نتایج یک جرم خوب است، یعنی اجتناب از اشتباهات در دوره های بعد.

اجتناب از این اشتباهات مالیاتی

در اینجا 10 اشتباه رایج ترین مواردی که مردم مرتکب می شوند:

 1. شما اصول اولیه را میپسندید

اطمینان حاصل کنید که نام شما و کسانی که برای شما کار می کنند به درستی نوشته شده باشند و شماره های کد ملی و اطلاعات شخصی آنها درست هستند. وضعیت صحیح ثبت نام را برای وضعیت خود انتخاب کنید به عنوان مثال، اگر شما ازدواج نکرده اید، می توانید به عنوان مجرد ثبت نام کنید، اما می توانید شرایط مالیات بر ارزش افزوده و موارد دیگر را واجد شرایط آن هستید بدست آورید، شرایط لازم برای سرپرست خانوار یا فرد بیوه را با فرزند وابسته تطبیق دهید. در شرایط مناسب، زوج های متاهل ممکن است مالیات های کمتری را به طور کلی پرداخت کنند، اگر به طور جداگانه ارائه دهند و نه به صورت مشترک.

اشتباهات مالیات

2. شما اطلاعات را وارد نمی کنید، زیرا  IRSبه شما گزارش شده است .

حقوق و دستمزد، سود سهام، بهره بانکی و درآمد های دیگر که دریافت کرده اید و بر روی بازده اطلاعات (W-2، 1099، K-1 و غیره) گزارش شده است باید با دقت اطلاعات را واردکنید. رایانه های دولتی به دنبال این اطلاعات هستند. اگر درباره آنچه که به شما گزارش شده متذکر شوند، با کسب و کاری که با آن شرکت، پرداخت انجام شده تماس بگیرید و درخواست را اصلاح کنید.

3. شما موارد را در سطر صحیح وارد نکنید.

مراقب باشید و اطمینان حاصل کنید که نوشته های شما در محل مورد نظر ظاهر می شوند و شما آنها را می بینید. به عنوان مثال، مالیات بر ارزش افزوده IRA خود را بر روی خط برای توزیع های مالیاتی IRA قرار ندهید.

4. شما به صورت خودکار کسر استاندارد را می گیرید.

در حالیکه ارزیابی نیاز به تلاش بیشتر و رسید و اثبات های دیگر نسبت به تکیه بر کسر استاندارد دارد، شما می توانید هزینه خود را با استفاده از کسر استاندارد انجام دهید. بررسی کنید که کدام جایگزین برای شما بهتر است. با این حال، توجه داشته باشید که با تقلیل استاندارد تقریبا دوبرابر شده در قانون مالیات جدید، به احتمال زیاد جزئیات شما را در سال جاری صرفه جویی خواهد کرد.

5. شما حق نپرداختن ندارید.

برخی ممکن است از این نگران باشند که یک کسر خاص یک پرچم قرمز و یا امتیاز منفی حسابرسی است و از آن خجالت زده باشند. به عنوان مثال، همچنان یک باور وجود دارد که ادعای کسر حسابداری می تواند یک ممیزی مالیاتی را ایجاد کند. این احتمالا درست نیست، به ویژه با توجه به این واقعیت است که IRS یک جایگزین کسر ساده برای نوشتن هزینه های واقعی ایجاد کرد. تا زمانی که شما قوانین مالیاتی را برای کسر محاسبه کنید، عاقلانه است که آن را بپذیرید.

6. قانون ممنوعیت مراقبت مقرون به صرفه فردی را فراموش کرده اید.

یا شاید فکر می کنید دیگر نیازی به آن نیست. این سال آینده است برای سال مالی 2018، شما هنوز هم باید اطمینان حاصل کنید که بیانیه ای را ذکر می کنید که حداقل تحت پوشش قانون مقرون به صرفه باشد. اگر این کار را نکردید، شما باید برای هر ماه مبلغ جریمه را پرداخت. از این ابزار IRS برای کمک به محاسبه آنچه که شما مدیون هستید استفاده کنید.

7. شما اطلاعات تایپ شده را بررسی نمی کنید.

انتقال یک عدد آسان است یا یک رقم را خالی می کند، اشتباهی است که می تواند اطلاعاتی را که گزارش می کنید تحریف کند. به عنوان مثال، شما به مبلغ 5200 دلار به IRA پرداخت کردید، اما شما به طور تصادفی 2500 دلار را به عنوان کسر بازده خود وارد کردید، و خودتان را از پرداخت 2،700 دلاری محروم میکنید (که در مالیات های شما 25 درصد بیشتر از مالیات 675 دلار است).

8. وقتی عدد منفی دارید، از علامت منفی استفاده کنید.

اگر شما باید عنصر را به عنوان یک عدد منفی وارد کنید، این کار را با براکت انجام دهید؛ از نماد منفی استفاده نکنید. این تضمین می کند که رایانه های IRS به طور صحیح ورودی منفی را بخوانند.

9. شما نگران نباشید که IRS چگونه به بازپرداخت خود رسیدگی کند.

اگر شما مالیات خود را بیش از حد پرداخت و به دلیل بازپرداخت، در مورد آنچه که دولت بخواهد انجام دهید، پیشگام باشید. اگر کاری انجام ندهید، وزارت خزانه داری شما را چک می کند. اما برای بازپرداخت بسیار سریعتر، اطلاعات حساب بانکی خود (شماره حساب) را اضافه کنید، بنابراین بازپرداخت به طور مستقیم به حساب شما سپرده می شود. یا میتوانید مبلغ بازپرداختتان را تقسیم کنید،  نسبت به مالیات تخمین زده شده در سال آینده یا به عنوان کمک به حسابهای مختلف (به عنوان مثال، IRAs).

10. شما به درستی پرداخت نمی کنید.

اگر از مالیات بدهی، اطمینان حاصل کنید که پرداخت به درستی به شما داده شده است. در فرم ثبت نام الکترونیکی اطلاعات را باید وارد و چک کنید. به صورت متناوب، می توانید از طریق دولت آزادانه پرداخت کنید.

اطمینان حاصل کنید که یک کپی از بازگشت خود را همراه با مدرک ثبت نام (تاییدیه که بازپرداخت الکترونیکی شما توسط IRS پذیرفته شده است یا یک رسید گواهی شده برای ارسال کاغذ ارسال شده توسط ایمیل) نگه دارید. داشتن این مدرک شما را از هر ادعایی که توسط IRS ارائه می شود و یا به طور کامل متوقف می کند و محافظت می کند. و اطلاعات در مورد این بازگشت به شما کمک خواهد کرد که برای سال آینده خود را آماده کنید.

Making mistakes on your tax return can cost you money: You may miss out on a larger refund than you claimed, wind up owing more taxes – plus interest and penalties – or invite an IRS audit. The best defense against these results is a good offense, namely avoiding errors on your return.

Here are the 10 most common filing mistakes people make:

1. You blow the basics.

Make sure your name and those of your dependents are spelled correctly and that Social Security numbers are correct. Select the correct filing status for your situation. For example, if you’re unmarried, you may file as single but could qualify for more favorable tax rates and other items if you meet the requirements for being a head of household or a qualifying widow(er) with a dependent child. And, under the right circumstances, married couples may pay less tax overall if they file separately rather than jointly.

1397/10/05
راهکارهای نرم افزاری سیاق در شرکت سیمرغ

شرکت سیمرغ بزرگترین مجتمع مرغداری در خاورمیانه است که با قدمتی بیش از 39 سال و با داشتن 7 واحد تولیدی در 5 استان اصفهان، قزوین، خراسان، کرمان و یزد به عنوان بزرگترین تولید کننده تخم مرغ خوراکی در کشور فعالیت می نماید.
 

سیمرغ خاورمیانه برای راهکارهای نرم افزاری خود، سیاق را برگزید.

سیمرغ

شرکت راهکار نوین سیاق جهت سازمان های بزرگ "راهکارهای مکانیزاسیون نرم افزاری" با رویکرد "ERP" با ابزار سیستم ساز را ارایه می‌دهد. استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا مانند سرویس‌گرایی در طراحی نرم افزارها و نیز پاسخ گویی و توجه ویژه به سطح رضایت مشتریان جاری و نیاز روز افزون بازار به خدمات تخصصی، گویای جهت‌گیری درست این گروه است.
شرکت راهکار نوین سیاق با ارایه خدمات آموزشی در تاریخ 19 آذرماه،ضمن معرفی رابط های پروژه و مدیر پروژه،  استقرار و پشتیبانی خود را در سیمرغ آغاز کرد. خدمات استقرار نوع کاملی از خدمات نیاز به راه اندازی نرم افزار پس از خرید آن است. این خدمات توسط تیم متشکل از کارشناس مالی و سیستمی و کارشناس پشتیبانی و کارشناس ارشد انجام می شود و کل سیستم و گردش کار و چینش حساب و ... مورد به مورد از ابتدا تحلیل و تعریف و مستقر و تحویل می گردد.

از جمله زیر سیستم های کاربردی سیاق  برای شرکت سیمرغ میتوان به زیرسیستم های حسابداری، انبارداری، خرید و فروش، خزانه داری، اموال، بازرگانی، حقوق و دستمزد و...اشاره کرد.

پس از اتمام آموزش و استقرار، تیم پشتیبانی شرکت راهکار نوین سیاق جریان عادی پشتیبانی را پیش میگیرند که شامل موارد زیر است :

 • پوشش نیاز عادی مشتری در طول زمان استفاده از نرم افزار
 • پشتیبانی اینترنتی-پاسخ گویی سوال پرسیده شده از طریق اینترنت
 • پاسخ گویی تلفنی و راهنمایی کاربران استفاده کننده از نرم افزار سیاق
 • رفع اشکال در بازه زمانی حداکثر ۷۲ ساعت پس از تماس (این رفع اشکال به ترتیب و اولویتهای ذیل خواهد بود : با تیکت اینترنتی - راهنمایی تلفنی-اتصال راه دور و در صورت عدم امکان رفع اشکال با این روشها با مراجعه به محل خریدار خواهد بود)
 • مشاوره تهیه سخت افزارهای مناسب و برقراری ارتباطات شبکه ها و ...
1397/09/28
حساب سرمایه چیست؟

حساب سرمایه در اقتصاد بین المللی بخشی از تعادل پرداخت ها است که همه معاملات انجام شده بین اشخاص در یک کشور را با موجودی های موجود در بقیه جهان ثبت می کند. این معاملات عبارتند از واردات و صادرات کالاها، خدمات و سرمایه، و همچنین پرداخت های انتقال مانند کمک های خارجی و ارسال پول. تعادل پرداخت از یک حساب سرمایه و یک حساب جاری تشکیل شده است - گرچه تعریف دقیق حساب سرمایه را به حساب مالی و حساب سرمایه تقسیم می کند. در حسابداری، حساب سرمایه نشان دهنده ارزش خالص یک کسب و کار در یک نقطه خاص در زمان است - در غیر اینصورت به عنوان صاحب سهام شناخته می شود.

کاهش حساب "سرمایه"

تغییرات در تعادل پرداخت ها می تواند سرنخ هایی را درباره میزان نسبی کشور سلامت اقتصادی و ثبات در آینده نشان دهد. حساب سرمایه نشان می دهد که آیا در کشور سرمایه وارد یا صادر می شود. تغییرات بزرگی در حساب سرمایه می تواند نشان دهد که کشور برای سرمایه گذاران خارجی جذابیت دارد و می تواند بر نرخ ارز تاثیر بگذارد.

از آنجا که تمام معاملات ثبت شده در تراز پرداخت به صفر می رسند، کشورهایی که کسری تجاری بزرگ (کسری حساب جاری) دارند، باید با تعریف حسابداری مازاد حساب های سرمایه ای نیز سرمایه گذاری کنند -  به این معنی است که سرمایه بیشتر در جریان است بیرون رفتن و افزایش مالکیت خارجی دارایی های آن است. کشور با مازاد تجارت بزرگ سرمایه گذاری می کند و کسری حساب های سرمایه ای را اجرا می کند که به این معنی است که پول از کشور خارج می شود.

مهم است به خاطر داشته باشید که کسری تجاری به دنبال سرمایه گذاران خارجی است که دارایی ها را جذاب و ارزش دلار را بالا می برند. آیا تقاضای نسبی برای سرمایه گذاران خارجی از بین می رود، دلار تضعیف می شود و کسری تجاری کاهش می یابد.

حساب سرمایه

حساب صندوق به عنوان حساب مالی، توسط صندوق بین المللی پول اشاره دارد.

در سال های اخیر، بسیاری از کشورها به معنای حساب های سرمایه ای که توسط صندوق بین المللی پول (IMF) استفاده می شود، را به کار گرفته اند. این حساب سرمایه را به دو بخش تقسیم می کند: حساب مالی و حساب سرمایه. حساب های سرمایه و مالی جریان خالص ادعاهای مالی، یعنی تغییر در موقعیت دارایی را اندازه گیری می کند.

دارایی های خارجی در مقابل بدهی های خارجی به عنوان موقعیت سرمایه گذاری خالص بین المللی خود، یا دارایی های خارجی است که ادعای  دارایی های خالص کشور را در سایر نقاط جهان اندازه گیری می کند. اگر کشور در مورد ادعای دارایی های خود در سایر نقاط جهان بر ادعای خود غلبه کند، آن ها دارای دارایی مثبت خالص خارجی هستند و گفته می شود که یک دارایی خالص است. اگر منفی باشد بدهکار خالص است. موقعیت در طی زمان تغییر می کند، همانطور که در حساب سرمایه مالی نشان داده شده است.

اقدامات حساب های مالی در مالکیت بین المللی دارایی، افراد، کسب و کار، دولت ها و یا بانک های مرکزی افزایش یا کاهش می یابد. این دارایی ها شامل سرمایه گذاری مستقیم خارجی، اوراق بهادار مانند سهام و اوراق قرضه و ذخایر طلا و ارز خارجی است. حساب های سرمایه تحت این تعریف، معاملات مالی را اندازه گیری می کنند که بر درآمد، تولید یا پس انداز تأثیری مانند انتقال بین المللی حقوق حفاری، علائم تجاری و حق چاپ ندارد.

حساب های سرمایه شرکت

در حسابداری، حساب سرانه یک حساب عمومی کلیدی است که برای ثبت ضریب سرمایه اعطایی صاحبان و درآمد های ذخیره شده - مقدار تجمعی درآمد شرکت از زمان تشکیل آن، منهای سود سهام تجمعی پرداخت شده به سهامداران استفاده می شود. در سرمایه گذاری شامل سهام معمول و حساب های سرمایه گذاری اضافی می شود. توازن حساب های سرمایه در بخش حقوق صاحبان سهام ترازنامه گزارش شده است. حساب سپرده خزانه داری، یک حساب متعلق به سهام عادی است که سهام را گزارش می دهد.

 

The capital account, in international economics, is the part of the balance of payments which records all transactions made between entities in one country with entities in the rest of the world. These transactions consist of imports and exports of goods, services and capital, as well as transfer payments such as foreign aid and remittances. The balance of payments is composed of a capital account and a current account — though a narrower definition breaks down the capital account into a financial account and a capital account. In accounting, the capital account shows the net worth of a business at a specific point in time – and is otherwise known as shareholders' equity.

Changes in the balance of payments can provide a lot of clues about a country’s relative level of economic health and future stability. The capital account indicates whether a country is importing or exporting capital. Big changes in the capital account can indicate of how attractive a country is to foreign investors and can have a big impact on exchange rates.

 

 

 

1397/08/26
سرمایه گذاری در سهام

سرمایه گذاری در سهام راه عالی برای رشد ثروت است. اما چطور شروع کنید؟ مراحل زیر را دنبال کنید تا یاد بگیرید که چگونه در بازار سهام سرمایه گذاری کنید.

به طور معمول چهار راه اصلی برای سرمایه گذاری پول در سهام وجود دارد:

 • سرمایه گذاری از طریق طرح 401k ، یا اگر شما برای یک سازمان ها دولتی کار می کنید، طرح 403b.
 • سرمایه گذاری از طریق IRA سنتی، Roth IRA، Simple IRA یا حساب SEP-IRA.
 • سرمایه گذاری از طریق یک حساب کارگزاری
 • سرمایه گذاری از طریق یک طرح خرید مستقیم سهام یا طرح بازپرداخت سود سهام (DRIP).

پنج نوع دارایی که شما می توانید در زمان سرمایه گذاری خود داشته باشید:

به طور کلی پنج نوع دارایی وجود دارد که سرمایه گذار به طور متوسط ​​در طول عمر خود مالکیت آن را دارد، اینکه آیا وی به طور مستقیم یا از طریق یک ساختار متشکل از صندوق مشترک، صندوق شاخص، صندوق مبادله شده مبادله سرمایه گذاری کرده است:

 1. سهام های مشترک - زمانی که شما در سهام سرمایه گذاری می کنید، همراه با سهم شما از درآمد خالص و سود سهام حاصل از آن شرکت، سهم مالکیت در یک کسب و کار واقعی را به دست می آورید. اگر چه شما نیازی به سرمایه گذاری در سهام ندارید تا ثروتمند شوید، در طول قرن ها، سهام بالاترین میزان دارایی بازپرداخت شده و بیشترین ثروت را کسب کرده است.
 2. سهام ترجیحی - سهام ترجیحی نوع خاصی از سهام است که اغلب سود سهام را افزایش می دهد اما دارای حرکت صعودی محدود است.
 3. اوراق قرضه - هنگامی که شما به یک کشور، شهرداری، کسب و کار یا سایر موسسات پول قرض بدهید، اوراق قرضه مانند اوراق قرضه شرکتی، اوراق قرضه شهرداری، اوراق قرضه تعهدات، اوراق قرضه خزانه داری و غیره خریداری می کنید.
 4. بازار پول - بازار پول سرمایه گذاری بسیار مایع است که برای محافظت از قدرت خرید شما طراحی شده است. آنها معادل نقدی محسوب می شوند. دو نوع ، حساب های بازار پول و بودجه بازار پول وجود دارد. همچنین حداقل پنج گزینه دیگر برای بازار پول وجود دارد.
 5. اطمینان  سرمایه گذاری املاک REITs - REIT ها یک نوع خاص از نام شرکت هستند که اجازه می دهد بدون ارائه مالیات در سطح شرکت بیش از 90٪ از درآمد به سهامداران پرداخت می شود. دارایی ها اغلب در انواع پروژه های املاک و مستغلات سرمایه گذاری می کنند.

سرمایه گذاری در سهام

اهمیت تحقیق در هنگام سرمایه گذاری در سهام

هنگام تحقیق در مورد سهام پنج سند وجود دارد که باید مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دهید تا مشخص شود که سهام مورد نظر شما سهام بلقوه است و شایستگی نسبی خرید را دارد عبارتند از:

 1. فرم 10-K - این یکپارچه سازی سالانه با کمیسیون اوراق بهادار است (SEC) و احتمالا مهم ترین تحقیق در دسترس برای سرمایه گذاران در مورد یک شرکت است.
 2. آخرین فرم 10-Q - این نسخه سه ماهه فرم 10-K است.
 3. بیانیه پروکسی - بیانیه پروکسی شامل اطلاعات در مورد هیئت مدیره و همچنین جبران مدیریت و پیشنهادات سهامداران است.
 4. آخرین گزارش سالانه - هنگام خواندن گزارش سالانه، شما می خواهید متوجه شوید که رئیس، مدیرعامل و بعضی اوقات مدیر مالی و یا دیگر مدیران ارشد چگونه کسب و کار را اداره می کنند و چه میزان یود دارند.
 5. یک آماری که پنج یا ده سال طول می کشد. شرکت های چندگانه این نوع اطلاعات را در فرمت های آسان به هگزاگ ارائه دهند، عمدتا برای هزینه اشتراک می باشد. برخی از خانه های اصلی تحقیق و پژوهش شامل Morningstar، ValueLine Investment Survey، Standard و Poor's، و Moody's است.

سه اظهارنامه مالی لازم برای سرمایه گذاری سهام

قبل از خرید سهام مالکیت در یک شرکت و سرمایه گذاری در سهام آن، بسیار مهم است که شما سه اظهارنامه مالی زیر را بررسی کنید:

بیانیه سود

ترازنامه

بیانیه جریان پول نقد.

 

There are typically four major ways to invest your money in stocks:

 1. Investing through a 401k plan or, if you work for a non-profit, a 403b plan.
 2. Investing through a Traditional IRA, Roth IRA, Simple IRA or SEP-IRA account.
 3. Investing through a brokerage account.
 4. Investing through a direct stock purchase plan or dividend reinvestment plan (DRIP).

The Five Types of Assets You Might Own When You Invest

Generally, there are five types of assets the average investor is likely to own in his or her lifetime, whether or not he or she invests in these assets directly or through a pooled structure such as a mutual fund, index fund, exchange traded fund or hedge fund:

 1. Common Stocks – When you invest in stock, you acquire an ownership stake in an actual operating business, along with your share of the net earnings and resulting dividends produced by the firm. Although you don't have to invest in stock to get rich, over the past could of centuries, equities (stocks) have been the highest returning asset class and have produced the most wealth. To learn more, read What Is Stock?, which will break down the fundamentals.
1397/07/26
پولشویی

پول شویی، اصطلاح عمومی است که برای توصیف فرایندهای غیر قانونی که جنایتکاران از مالکیت اصلی و کنترل درآمد حاصل از رفتار جنایی ، با ایجاد چنین درآمدی که از منبع قانونی استخراج می کنند، استفاده می شود.

پروسه هایی که از فعالیت های غیر قانونی و جرم حاصل می شود ممکن است مورد تمیز قرار گیرد. گرچه ممکن است پول جنایتکارانه بدون کمک بخش مالی به خوبی مورد تمیز قرار گیرد، واقعیت این است که سالانه میلیون ها دلار پول مشتق شده از طریق موسسات مالی پولشویی می شود. ماهیت خدمات و محصولات ارائه شده توسط صنعت خدمات مالی (یعنی مدیریت، کنترل و نگهداری پول و اموال متعلق به دیگران) بدین معنی است که از پولشویی استفاده می شود.

قرار دادن پول "کثیف" در یک شرکت خدماتی، که درآمد قانونی آن لایه بندی شده است و پس از آن به جریان پول متصل می شود، یک فرم شایع پول شویی است.

تبدیل یا انتقال ملک، پنهان کردن ماهیت درآمد، خرید، مالکیت یا استفاده از اموال، دانستن اینکه اینها از پولشویی مشتق شده اند.

پولی که از جنایات خاصی از قبیل اخاذی، تجارت داخلی، قاچاق مواد مخدر و قمار و بطور کل امورغیر قانونی بدست می آید، "کثیف" است و باید " تمیز "به نظر برسد؛ که از فعالیت های قانونی استخراج شده است، به طوری که بانک ها و سایر موسسات مالی بدون شک با آن برخورد خواهند کرد. پول می تواند توسط بسیاری از روش های پولی که در پیچیدگی متفاوت می باشند، شسته شود.

 پول شویی پولی شامل سه مرحله می شود: اول شامل معرفی پول نقد به سیستم مالی با بعضی از وسایل ("قرار دادن")؛ دوم شامل انجام معاملات مالی پیچیده برای استقرار منبع غیرقانونی پول نقد (لایه بندی)؛ و در نهایت، کسب ثروت حاصل از معاملات وجوه غیرقانونی ("ادغام"). برخی از این مراحل ممکن است بسته به شرایط موجود حذف شوند. به عنوان مثال، درآمد غیر نقدی که در حال حاضر در سیستم مالی قرار دارد، نیازی نیست که قرار داده شود.

 

پولشویی

 

مواد و روش ها

پول شویی می تواند چندین فرم داشته باشد، اگر چه اکثر روش ها را می توان به یکی از چند نوع طبقه بندی کرد. اینها عبارتند از: روش های بانکی، smurfing [نیز به عنوان ساختار شناخته می شود]، مبادلات ارز و دو صورت حسابداری.

ساختار: اغلب به عنوان "اسمورفینگ" شناخته می شود، این یک روش جابجایی است که پول نقد را به سپرده های کوچکتری از پول تبدیل می کند، مورد استفاده برای جلوگیری از سوء قصد پولشویی و جلوگیری از الزامات گزارش پول نقد می باشد. یک زیرمجموعه این است که از مبلغ کوچکتر پول نقد برای خرید ابزارهای برگزیده مانند سفارشات پول استفاده کنید و سپس آن ها را دوباره در مقادیر کوچک سپرده گذاری کنید.

قاچاق نقدی عمده فروشی: این شامل قاچاق پول نقد به جرم قاچاق به یک دادگاه دیگر و سپرده گذاری آن در یک موسسه مالی مانند یک بانک افریقا، با پنهان کاری بیشتر بانکی و اجرای دقیق تر پول و نقض پول است.

کسب و کارهای فشرده: در این روش، یک کسب و کار معمولا انتظار می رود که بخش بزرگی از درآمد خود را به عنوان پول نقد از حساب های خود برای جریمه پول نقد استخراج شده جبران کند. چنین شرکت هایی اغلب به صورت آشکارا عمل می کنند و در این کار درآمد ناشی از کسب و کار مشروع مشاعره علاوه بر پول نقد غیرقانونی - در چنین مواردی کسب و کار معمولا ادعا می کند که تمام پول نقد دریافت شده به عنوان درآمد مشروع می باشد.

پولشویی مبتنی بر تجارت: شامل فاکتورهای زیر و یا بیش از حد ارزش گذاری برای جابجایی پول است. به عنوان مثال، بازار هنر به دلیل چندین جنبه منحصر به فرد هنر مانند ارزش ذاتی آثار هنری و همچنین پنهانکاری خانه های حراج در مورد هویت خریدار و فروشنده متهم شده است که وسیله ی ایده آل برای پولشویی است.

شرکت های اعتماد: شرکتهای اعتماد و شرکتهای پوسته، صاحبان واقعی پول را پنهان می کنند. اعتبار و وسایل نقلیه شرکت ها، بسته به صلاحیت، حق مالکیت واقعی آنها را افشا نمی کند. گاهی اوقات به وسیله ی rathole term sentences اشاره می شود، هرچند که این اصطلاح معمولا به یک شخص که به عنوان صاحب فریبنده عمل می کند و نه به یک نهاد تجاری، اشاره می کند.
قوانین ضد پولشویی (AML) برای این نوع جرائم اینترنتی آهسته شده اند، چرا که اکثر قوانین AML به دنبال کشف پول کثیف از طریق موسسات بانکی سنتی هستند. همانطور که پولشویی تلاش می کند با تغییر رویکرد خود ناپدید شود، یک قدم جلوتر از اجرای قانون، سازمان های بین المللی و دولت ها با هم کار می کنند تا راه های جدیدی برای شناسایی آنها پیدا کنند.

مبارزه با پولشویی

دولت در تلاش است برای مبارزه با پول شویی در طول سال ها با اتخاذ مقررات ضد پولشویی، افزایش قوانین ضد پولشویی است. این مقررات نیازمند موسسات مالی هستند تا سیستم هایی برای شناسایی و گزارش فعالیت های پولشویی مشکوک داشته باشند.

در سال 1989، گروه هفت (G-7) یک کمیته بین المللی به نام نیروی کار عملیات مالی (FATF) را برای مبارزه با پولشویی در مقیاس بین المللی تشکیل داد. در اوایل دهه 2000، زمینه های آن برای مبارزه با تامین مالی تروریسم گسترش یافت.

ایالات متحده قانون امنیت بانکی را در سال 1970 تصویب کرد، و از موسسات مالی درخواست گزارش معاملات خاص به وزارت خزانه داری، مانند انجام معاملات نقدی بیش از 10،000 دلار یا هر گونه معاملاتی که آنها مشکوک هستند، در گزارش فعالیت مشکوک (SAR).

اطلاعات این بانک ها

به وسیله شبکه مالی اعمال جرایم مالی (FinCEN)، جایی که پس از آن می تواند به بازرسان داخلی جرم، سازمان های بین المللی یا واحدهای اطلاعات مالی خارجی ارسال شود. در حالیکه این قوانین در ردیابی فعالیت های جنایی از طریق معاملات مالی مفید بود، پول تا سال 1986، با تصویب قانون مبارزه با پولشویی، پولشویی خود را در ایالات متحده غیر قانونی ساخت وزارت خزانه داری همچنین می تواند ادغام دو موسسه بانکی را متوقف کند اگر هر دو نهاد سابقه عدم موفقیت در روند روش های مبارزه با پولشویی را داشته باشند.

 

Money laundering is the process of creating the appearance that large amounts of money obtained from criminal activity, such as drug trafficking or terrorist activity, originated from a legitimate source. The money from the illicit activity is considered dirty, and the process "launders" the money to make it look clean.

Money laundering is essential for criminal organizations who wish to use illegally earned money effectively. Dealing in large amounts of illegal cash is inefficient and dangerous. The criminals need a way to deposit the money in financial institutions, yet they can only do so if the money appears to come from legitimate sources.

There are three steps involved in the process of laundering money: placement, layering and integration. Placement refers to the act of introducing "dirty money" (money obtained through illegitimate, criminal means) into the financial system in some way. Layering is the act of concealing the source of that money by way of a series of complex transactions and bookkeeping tricks. Integration refers to the act of acquiring that money in purportedly legitimate means.

 

1397/07/14