نحوه حسابداری فروشگاه اینترنتی
نحوه حسابداری فروشگاه اینترنتی
1399/08/03

نحوه حسابداری فروشگاه اینترنتی


چرا نحوه حسابداری فروشگاه اینترنتی ( حسابداری آنلاین ) اهمیت دارد؟همان طور که به آن واقف هستید در هر کسب و کاری، حسابداری حرف اول را زده و به نوعی می توان آن را رکن اصلی هر کسب و کاری دانست.آموزش نحوه حسابداری فروشگاه اینترنتی یکی از نکاتی است که باید آن را جدی بگیرید.


شما با هر شرایط کاری در کسب و کار خود نیاز دارید که  هزینه های ثابت و جاری از جمله اجاره، قبوض، حقوق کارمندان و… و همچنین محاسبه سود و زیان کلی را مورد بررسی قرار دهید.


فروشگاه اینترنتی شاپ تجهیز


اگر چه شما می توانید برای مواردی چون حساب ها و موجودی ها، بدهکاری، بستانکاری و دیگر هزینه ها از نرم افزار اکسل کمک بگیرید اما بعد از مدتی و با گسترش کسب و کار و نیز افزایش فروش، این کار دیگر شدنی نخواهد بود. چرا که در کنار آن که کار دشواری بوده وقت زیادی نیز از شما طلب خواهد نمود.این در حالی است که شما می توانید این زمان را به کارهای مهم تری نظیر سئو، تبلیغات، برنامه های توسعه و … اختصاص دهید.


بنابراین آموزش نحوه حسابداری فروشگاه اینترنتی بسیار کاربردی خواهد بود.ولی اساسا نرم افزار حسابداری با توجه به ماهیت کاربردی وظیفه ای غیر از تهیه گزارشات فروش را به عهده دارد. برای مثال یکی از مهمترین وظایف نرم افزار حسابداری ، تهیه گزارش قیمت تمام شده کالایی است که به فروش رفته است.یکی از مهمترین وظایف نرم افزار حسابداری، تهیه گزارش قیمت تمام شده کالایی است که به فروش رفته است.یعنی هزینه هایی که متحمل شدیم تا کالایی را که قرار است از طریق سایت به فروش برسد را به اطلاع صاحبان مشاغل میرساند.این موضوع شاید بتوان گفت که حتی از تهیه گزارش های فروش نیز مهمتر و الزامی تر می باشد. لذا استفاده از گزارشات توامان نرم افزار حسابداری و سایت فروشگاهی می تواند به پیشبرد اهداف کسب و کار کمک شایان توجهی را خواهد نمود.در ادامه مقاله قصد داریم نحوه حسابداری فروشگاه اینترنتی را دقیق تر بررسی کنیم:اتصال فروشگاه اینترنتی به حسابداری و انبارداری فعلی:


 

فروشگاه اینترنتی متصل به انبارداری


شما میتوانید فروشگاه اینترنتی خود را در هر لحظه به نرم افزار حسابداری مجهز کنید و با استفاده از  این روش، شما از انجام کلیه پروسه های دستی و زمانبر خلاص خواهید شد.ثبت فاکتورهای فروش ، معرفی محصولات ، ثبت اطلاعات مشتریان ، ثبت تراکنش های بانکی ، مغایرت گیری و …. فهرست کارهایی است که می بایست به صورت روزانه در دفاتر شرکت ثبت و ضبط شوند.همانطور که میدانید استفاده از نرم افزارهای حسابداری ، در سازمان ها و بنگاههای اقتصادی جزو ملزومات اصلی بوده و تصور عدم استفاده از نرم افزارهای حسابداری امری غیر ممکن به نظر میرسد. هر چند برخی بنگاههای اقتصادی که صرفا از در زمینه فروشگاه اینترنتی فعالیت دارند ، به گزارشات سایت فروشگاهی اکتفا نموده و از مخاطرات احتمالی  عدم استفاده از نرم افزارهای مالی غافل می‌شوند.از طرفی نیز کنترل سایت فروشگاهی و به روز رسانی اطلاعات از یک سو و ثبت موازی اطلاعات مربوط به مشتریان و وجوه دریافتی در نرم افزار حسابداری از سوی دیگر ، موجب اتلاف وقت و موجب عدم اطمینان از تطبیق بین فروش فروشگاهی و نرم افزار حسابداری  می گردد.در این راستا استفاده از نرم افزارهایی که به صورت خودکار اطلاعات مربوط به فروش محصولات و دریافت وجه را در خود ذخیره نموده و احتمال بروز هر گونه مغایرت را از بین ببرد ، گزینه بسیار مناسبی جهت جلوگیری از اتلاف وقت ، نیروی کار می باشد.یک نرم افزار حسابداری متصل به فروشگاه اینترنتی دارای چه امکاناتی می باشد؟


 

 •    امکانات حسابداری فاکتورهای فروش

 •     امکانات حسابداری فاکتورهای خرید

 •     امکان ثبت تراکنش شامل چک ها و امکانات ویرایش / وصول

 •     امکان نمایش سر رسید چک ها و فاکتورها در تاریخ معین

 •     امکان دسته بندی طرف حساب ها

 •      امکان تعریف طرف حساب ها

 •      جداسازی طرف حساب های مالیات، بسته بندی و هزینه از یکدیگر

 •       تعریف زمان تسویه حساب

 •           تعریف سقف اعتبار

 •           سود یا زیان مجموعه

 •           محاسبه تراز مالی مجموعه

 •           تنظیمات فاکتورهای رسمی و مالیات

 •           تنظیمات درگاه های بانکی

 •           تهیه گزارش از واریزی های آنلاین


 

در هنگام  اتصال فروشگاه اینترنتی به حسابداری و انبارداری فعلی چه مشکلات احتمالی وجود دارد؟


 

یکی از معضلات و مشکلات سازمان‌های فعلی که دارای فروشگاه اینترنتی هستند، عدم یکپارچگی فروشگاه اینترنتی با نرم‌ افزارهای داخلی سازمان استاما به منظور برطرف نمودن این مشکلات می توان به کمک نرم افزار حسابداری متصل به فروشگاه اینترنتی، دو نرم افزار فروشگاه اینترنتی و نرم افزار حسابداری را با هم همگام ساخت.


 

از این طریق دیگر نیازی به جابجایی دستی فاکتورها در بین این دو سیستم نخواهد بود و در رابطه با هماهنگی موجودی کالاها نیز به دردسر نخواهید افتاد.اما باز هم ممکن است با مشکلاتی در این زمینه مواجه شوید.برای مثال یکی دیگر  مشکلاتی که در زمان اتصال فروشگاه اینترنتی به نرم افزار حسابداری به وجود می آید این است که در اکثر مواقع نرم افزار حسابداری مثل فروشگاه اینترنتی تحت وب نمی باشد لذا نیاز است که به صورت مداوم سیستم شما به اینترنت وصل بوده تا این دو با هم هماهنگ باشند.لذا امکان استفاده از یک سیستم معمولی به منظور نصب نرم افزار متصل به فروشگاه اینترنی  وجود نخواهد داشت و بایستی یک سرور داخلی در اختیار داشته تا همواره روشن و نیز دارای اینترنت باشد و جهت قطعی برق نیز از یک UPS برخوردارباشد.در واقع شما باید هزینه زیادی را به منظور تهیه سخت افزار، مراقبت از آن و دیگر امور نرم افزاری و شبکه را در نظر بگیرید.حتی با این وجود نیز مشکل به صورت کلی از بین نخواهد رفت و باز هم این امکان وجود داشته که ارتباط ما بین این دو نرم افزار بر اثر مشکلاتی دیگر از جمله بروز اختلال در اینترنت قطع گردد.شرکت ها برای رفغ این مشکل  از نرم افزار حسابداری تحت وب استفاده می کنند. در حسابداری ابری مدیران شرکت‌ها می‌توانند ارتباط آنلاین در لحظه برقرار کنند و مستقیماً با حسابداران در ارتباط باشند و از طریق برنامه‌ی حسابداری با تکنولوژی ابری، حساب‌ها را مدیریت کنند.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد  حسابداری ابری رایگان  می توانید از این  لینک استفاده کنید.اگر از دید شما نکته ای جا افتاده است،یا سوالی دارید که در طول مقاله به آن پاسخ داده نشده است،از طریق کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

نرم افزار فروشگاهی
بهترین نرم افزار فروشگاهی
صندوق فروشگاهی
بهترین نرم افزار حسابداری شخصی
بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی رایگان
بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی
انواع نرم افزار فروشگاهی
دانلود رایگان نرم افزار فروشگاهی
دمو نرم افزار فروشگاهی
قیمت فروشگاه اینترنتی
فروش فروشگاه اینترنتی
حسابداری فروشگاه های اینترنتی
ساخت فروشگاه اینترنتی
نحوه حسابداری فروشگاه اینترنتی
نرم افزار مدیریت فروشگاه اینترنتی
نرم افزار مدیریت بازرگانی
نرم افزار فروشگاهی ارزان
نرم افزار فروشگاهی آنلاین
مقالات مرتبط
برنامه فاکتور
شاید اولین سوالی که در ذهن شما ایجاد شده،این باشد که با وجود این همه برنامه های صندوق داری و صدور فاکتور از یک برنامه فاکتور استفاده کنیم؟واقعا یک برنامه که فضای کوچکی از حجم شما موبایل شما را اختصاص می دهد،می تواند پاسخگوی نیازهای فروشگاه شما باشد؟این برنامه چطور می تواند با برنامه های سنگین و پر هزینه در این زمینه رقابت کند؟ در طول این مقاله قصد داریم به همراه شما پاسخ این سوال ها را بررسی کنیم،اما قبل از آن اجازه بدید ماهیت فاکتور را دقیق تر برسیم کنیم و به این سوال پاسخ دهیم که اصلا چرا باید فاکتور صادر کرد؟   فاکتور رسمی فروش چیست ؟ فاکتور رسمی فروش یکی از انواع فاکتورها می باشد که اغلب در فروشگاه ها و شرکت ها استفاده می شود . این فاکتور برای خرید مشتری ، توسط فروشنده به عنوان سندی می باشد که در آن تمامی اطلاعات محصولات خریداری شده ، همراه با قیمت و تعداد آن نوشته می شود . یک فاکتور فروش باید اطلاعات کامل خریدار و فروشنده را درج نمائید. این اطلاعات شامل کد اقتصادی، کدملی، شماره ثبت، آدرس، کد پستی، شماره تلفن و سایر مشخصات دو طرف معامله باشد. نوشتن سریال فاکتور با توجه به شماره و تاریخ، تقدم و تاخر نداشته باشد. شکل و فرمت فاکتور فروش شما، باید با فاکتور نمونه سازمان امور مالیاتی مطابقت داشته باشد. درج مهر و امضا، خریدار و فروشنده الزامیست. در غیر اینصورت فاکتور مورد نظر شما فاقد اعتبار است. در صورتی که محصول شما دارای مالیات و عوارض بر ارزش افزوده است، در اختیار داشتن گواهی اعتبار مالیاتی با تاریخ اعتبار در زمان صدور فاکتور ضروری است.   چرا باید به مشتریان خود فاکتور بدهیم؟ بسیاری از کسب و کارها بر این عقیده اند که فاکتور فروش تنها برای شرکت ها و مجموعه های بسیار بزرگ است. در صورتی که این باوری کاملا غلط می باشد. ارائه فاکتور رسمی به خریداران برای تمام بنگاه های اقتصادی کوچک و بزرگ که مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده می شوند اجباری است. به عبارت ساده‌تر هیچ تفاوتی ندارد که چه کسی برای خرید به سراغ شما می‌آید؛ اینکه اشخاص حقیقی هستند یا بنگاه های اقتصادی، یا هزینه کم یا زیادی داشته باشد؛ در هر صورت اگر مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده باشید باید در عوض پرداخت مشتریان خود به آن ها فاکتور رسمی بدهید و در صورتی که از این کار خودداری کنید جرائم سنگینی گریبانگیر شما خواهد شد و دولت مطابق با قانون با شما برخورد خواهد کرد.   احساس اعتماد خریداران به دلایل مختلف علاقه دارند که هنگام خرید محصول، فاکتور خرید خود را دریافت کنند. اما شاید مهم‌ترین علت این علاقه را بتوان نیاز خریدار به دریافت حس اعتماد از فروشنده دانست. البته ویژگی‌های گوناگونی در فروشنده باید وجود داشته باشد؛ تا بتواند اعتماد خریدار را جلب کند. البته واضح است که وجود یک فاکتور که شامل جزئیات مهمی از جمله اطلاعات تماس فروشنده و خریدار، تاریخ و زمان خرید و قیمت پرداخت شده بابت محصول یا سرویس است، می‌تواند در جلب اعتماد خریدار بسیار موثر باشد. در واقع این مسئله علاوه بر رفع نیاز خریدار، روشی عالی برای فروشنده جهت بهبود ارتباطات و افزایش میزان فروش خود به مشتریان است.  

 بیشتر بخوانید : برنامه حسابداری شخصی همراه قیاس

  استفاده از خدمات پس از فروش درباره بسیاری از محصولات، فاکتور در نقش برگه گارانتی یا مکمل آن عمل می‌کند.   چاپ فاکتور اثبات می‌کند که یک محصول در چه تاریخی، از چه شخصی و به چه قیمتی خریداری شده است. به همین دلیل بسیاری از مشتریان علاقمند هستند علاوه بر دریافت برگه گارانتی، فاکتور کالای خریداری شده را نیز دریافت نمایند. تضمین قیمت و کیفیت فاکتور سندی قابل پیگیری است. در نتیجه این اطمینان را نزد مشتریان ایجاد می‌کند که محصول دریافتی دقیقا همان چیزی است که در فاکتور ثبت شده است. همچنین فاکتور ابزاری برای اطمینان از خرید محصول یا دریافت خدمات با قیمت مناسب است. در این زمینه احساس مشتری چنین است که ثبت قیمت در فاکتور، نشان‌دهنده درستی و مناسب بودن قیمت آن است. در مقابل اگر محصول یا خدماتی بدون فاکتور فروخته شود؛ خریدار را نسبت به قیمت و سایر ویژگی‌های آن محصول یا خدمات، دچار تردید می‌کند.   امکان پیگیری حقوقی فاکتور در صورت رسمی بودن، یک سند حقوقی معتبر است. سندی که می‌توان با اتکا به آن علیه صادرکننده فاکتور اقامه دعوی کرد. این ویژگی به مشتریان این اطمینان را می‌دهد که در صورت عدم انطباق محصول خریداری شده با آنچه در فاکتور ثبت شده است؛ می‌تواند با پیگیری حقوقی موضوع، به احقاق حقوق از دست رفته خود بپردازند. این ویژگی فاکتور در معاملاتی با مبالغ بالا و یا پرداخت‌های اقساطی، از اهمیت بیشتری برخوردار است. ثبت خرید و فروش از پر کاربرد ترین موارد در سند های حسابداری می باشد که در سازمان ها از آن استفاده می شود. این مورد در سازمان هایی وجود دارد که کالا یا خدماتی را ارائه می دهند. خوب حالا که با اهمیت صدور فاکتور برای مشتریان آشنا شدیم اجازه بدید دوباره به شروع سلام کنیم و بگوییم به عصر موبایل خوش آمدید. در سال گذشته، تعداد کاربران موبایل، تعداد کاربران کامپیوتر را پشت سر گذاشت. نفوذ پرشتاب موبایل در زندگی روزمره انسان ها یک روند جهانی است.   برنامه فاکتور موبایل چه فوایدی می تواند داشته باشد؟ ۱- امکان سفارشی سازی ۲- همیشه در دسترس ۳-سهولت استفاده 4-ارسال سریع فاکتور برای مشتریان 5-هزینه بسیار پایین 6-رابط کاربری انعطاف پذیر و ساده  

بیشتر بخوانید : فاکتور فروشگاهی اندروید قیاس شاپ

  گروه نرم افزار حسابداری  قیاس افتخار دارد برای مشتریان خود ، برنامه فاکتور را طراحی و در اختیار مشتریان خود قرار داده است. در این برنامه فاکتور ، روند صدور انواع فاکتور خرید و فروش بسیار ساده است بدین شکل که، پس از درج بارکد هنگام معرفی کالا ، توسط دوربین تلفن همراه کالا جستجو و به اقلام فاکتور افزوده می شود و سپس فاکتور صادرشده، آماده چاپ و یا به اشتراک گذاری می گردد . با توجه به الزام سازمان امور مالیاتی به استفاده از صندوق مکانیزه فروش ، اهمیت این نرم افزار دو چندان می شود،از طرفی با استفاده از این نرم افزار نیاز به صرف هزینه های گزاف جهت تهیه کامپیوتر، بارکد خوان و ابزارهای مشابه مرتفع می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد این برنامه فاکتور فروشگاهی قیاس شاپ و قابلیت های ویژه، از طریق  لینک زیر می توانید  دریافت  و یا هر سوالی داشته باشید از طریق صفحه « تماس با ما » ارتباط  برقرار کنید.   برنامه فاکتور فروشگاهی قیاس دریافت از کافه بازار دریافت از گوگل پلی
1399/09/09
فروش فروشگاه اینترنتی

فروش فروشگاه اینترنتی

قصد راه اندازی یک فروشگاه آنلاین موفق برای کسب و کار خود را دارید؟ یک فروشگاه اینترنتی فعال دارید؟ در این مقاله قصد داریم نکات مهم در زمینه فروش فروشگاه اینترنتی را با هم بررسی کنیم که حتی شرکت های طراحی سایت به شما نخواهند گفت.

مرحله اول: تعیین بازار هدف

در اولین مرحله باید بتوانید بازار هدفتان را مشخص کنید. اما بازار هدف چیست؟

در ساده ترین حالت بازار هدف تعریفی از افرادی است که محصولات شما را خریداری می کنند و یا گروهی از افراد هستند که محصولات شما مورد توجه آنها و مورد نیازشان است.

بازار هدف خود را به خوبی پیدا کنید. به عنوان مثال اگر قصد فروش عمده ی کالایی را دارید باید به متصدیان و فروشندگان آن محصول پیام یا ایمیل و.. دهید نه صرفا به تعدادی شماره و ایمیل که در دست دارید. یا اگر فروشنده لوازم لوکس خانگی هستید خانم های خانه دار بازار هدف شما هستند. پس هر بازار هدفی را به خوبی بشناسید و سپس به تبلیغات بپردازید.

مرحله دوم: شناخت محصولات

مدیر فروشگاه باید اطلاعات فنی دقیقی از محصولات خود داشته باشد. علاوه بر داشتن محصول، باید اطلاعات فنی و تخصصی خوبی در مورد محصولات خود داشته باشید تا در صورتیکه بازدیدکنندگان با شماره تلفنی که در فروشگاه قرار داده اید تماس گرفتند بتوانید آنها را به خوبی راهنمایی کنید.

مرحله سوم: رقابت

فروشگاه باید محصولی با کیفیت و مناسب داشته باشد. کیفیت و قیمت کالاها باید به گونه ای باشد که با فروشگاهها و مغازه های بازارهای سنتی قابل رقابت باشد یا حداقل محصولاتتان در حد محصولات آنها باشد.

مرحله چهارم: مدیریت فروشگاه

نکته بعدی که برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی آنلاین باید به آن دقت کنید این است که مایلید چگونه کالاهای خود را مدیریت کنید. ممکن است تصور کنید یک فروشگاه اینترنتی که شامل 30 محصول یا کمتر برای فروش می باشد مدیریت پیچیده ای نخواهد داشت. در حالی که این دیدگاه افراد حرفه ای فعال در این زمینه نیست. در حوزه فناوری همواره باید دیدگاه خود را به آینده بسط دهید و از همین امروز برای چند ماه بعد خود برنامه ریزی داشته باشید.

مرحله پنجم: مدیریت موجودی

زیرا موجودی یک فروشگاه مساوی با پول است. شما تنها با پول می توانید وسایل مورد نیاز خود را خریداری کنید و این پول تنها از طریق فروش کالا به دست می آید. میزان پولی که می توان از طریق کالاها به دست آورد، ممکن است با ماندن کالا ها در انبار تغییر کند. همان طور که در مثال زیر مشاهده می کنید در خرید های بعدی قیمت کالاها هم بیشتر شده است.

مرحله پنجم: مدیریت امور مالی

با استفاده از روش های قدیمس مثل اکسل و ماشین حساب نمی توانید از همه ی امور مالی فروش فروشگاه اینترنتی را اداره کنید. کلید یک حسابداری موفق برای فروشگاه اینترنتی یا فیزیکی، داشتن حساب و کتاب هزینه ها به طور موثر است. این ساز و کار ساده در مدیریت مالی فروشگاه باعث می شود به سادگی بتوانید مسیر رشد و کم و زیاد شدن هزینه ها را به چشم ببینید.

مدیریت امور مالی، فروش یک فروشگاه اینترنتی خود از چند بخش تشکیل شده است.

گردش مالی:

در حسابداری فروشگاه اینترنتی یکی از مسائلی که همیشه باید به آن توجه کرد، گردش مالی است. نکته ای خیلی روی آن تاکید می شود، این است که حتما حسابی جداگانه برای فروشگاه خودتان داشته باشید.

باید زمانی که پول به حساب شما وارد می شود و زمانی که پول از حساب شما خارج می شود را بررسی کنید. اگر قرار باشد در ماه آینده به حساب شما یک میلیون واریز شود ولی نتوانید تا آن موقع حقوق کارمندان را پرداخت کنید، این پول هیچ ارزشی ندارد. به همین دلیل همیشه باید از زمان پرداخت تمامی قبض ها، چک ها و دیگر پرداخت های خود با خبر باشید. برای اینکه بدانید چه زمانی پول به حساب شما واریز می شود تا بتوانید مخارج خود را پرداخت کنید، باید از واریز هایی که مشتریان به حساب شما می کنند و تاخیری که ممکن است در آن وجود داشته باشد، مطلع باشید.

بودجه بندی و برنامه ریزی:

یکی از مهم ترین نکات در برنامه ریزی فروش، یک فروشگاه اینترنتی بودجه بندی و برنامه ریزی است. اطلاع از سود ماه گذشته ضروری است اما کافی نیست.

برای بررسی وضعیت فروش خود باید بدانید که آیا می توانید انتظار سود یکسانی را در ماه های آینده داشته باشید یا نه. شناخت نفطه سر به سر می تواند به شما کمک زیادی کند. نقطه ی سر به سر، مبلغی است که با فروش محصولات به دست می آورید و با آن می توانید هزینه های خود را بپردازید. اکنون که می دانید نقطه سر به سر چیست، و به این مرحله رسیدید، باید فروش خود را بررسی کنید.

این کار به شما کمک می کند تا در صورت وجود مشکل فورا متوجه آن شوید و بتوانید پول خود را به درستی مدیریت کنید. فرض کنید برای رسیدن به نقطه ی سر به سر باید ۵۰۰۰ هزار محصول بفروشید. اما الان پانزدهم ماه است و شما تنها ۱۵۰۰ محصول فروخته اید. اگر میزان فروش خود را بررسی کنید، متوجه این موضوع می شوید و می توانید به موقع اقدام کنید. برای افرایش فروش محصولات از راه تبلیغات دو هفته ی دیگر مهلت دارید. نکته ای که در این جا باید در نظر داشت این است که اگر برای تبلیغات هزینه ای صرف می کنید، باید هزینه ی آن را در بودجه بندی خود ذکر کنید. اگر ۲ میلیون تومان برای افزایش فروش خود هزینه کرده اید و تنها ۱ میلیون سود کرده باشید. متوجه می شوید که عملکرد خوبی نداشته اید.

یکی از ابزارهایی که در این زمینه می تواند به شما کمک کند، گوگل آنالیتیکس است. با اتصال فروشگاه اینترنتی خود به گوگل آنالیتیک می توانید میزان فروش خود را بررسی کنید.

نرم افزار های حسابداری فروشگاه اینترنتی

برای رسیدگی به امور مالی خود می توانید از نرم افزار های حسابداری مختلفی که برای فروشگاه های اینترنتی طراحی شده است، استفاده کنید.

در حسابداری فروشگاه اینترنتی، درآمد کسب و کار ها به صورت خودکار محاسبه می شود. برخی مواقع تعیین میزان فروش و هزینه های انجام شده با روش های قدیمی بسیار دشوار است. اما با داشتن یک فروشگاه اینترنتی یکپارچه با نرم افزار حسابداری، می توانید به راحتی آمار دقیقی از درآمد خود داشته باشید. اگر زمانی به یک شرکت سهامی تبدیل شدید، باید با روش های پیشرفته حسابداری نیز آشنا شوید. اما برای مدیریت فروشگاه اینترنتی نیازی به یادگیری تمامی اصول پیچیده ی حسابداری نیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نرم افزار های حسابداری فروشگاه اینترنتی می توانید از این لینک استفاده کنید.اگر سوالی در ذهن شما باقی مانده است،که در مقاله به آن پاسخ داده نشده است،با ما به اشتراک بگذارید.

1399/07/30
انواع نرم افزار فروشگاهی

نرم افزار فروشگاهی چیست؟

یک نرم افزار فروش خوب کمک زیادی به افزایش فروش و درآمد شما خواهد نمود. اگر به عنوان یک مدیر فروش و یا صاحب کسب و کاری، برای بالا بردن میزان فروش خود ایده های بسیاری در سر دارید و می خواهید روال کار از بازاریابی تا تحویل کالا و وصول وجوه به شکل آسان تر و با سرعتی بالاتر طی گردد، نرم افزار فروشگاهی این کار را برای شما میسر خواهد ساخت.

این نرم افزار در واقع نرم افزاری ساده و ارزان جهت صدور فاکتور فروش می باشد.از نرم افزار فروش با نام های دیگری نظیر نرم افزار فاکتور فروش و نرم افزار فروش فروشگاهی نیز یاد می شود.

نرم افزارهای حسابداری فروشگاهی و شرکتی چه تفاوتی با هم دارند؟

ممکن است برای شما سوالاتی در این بین به وجود آید.سوال هایی مثل اینکه نرم افزارهای حسابداری فروشگاهی و شرکتی چه تفاوتی دارند؟انواع نرم افزار فروشگاهی را چگونه می توان دسته بندی کرد؟ یا سوالات دیگری مثل اینکه آیا می توان از این نرم افزارها به جای هم استفاده کرد؟

 

تفاوت این نرم افزارها علاوه بر تفاوت در طراحی و رابط کاربری و بسیاری از موارد دیگر عمدتا در زمینه امکانات است. مهمترین امکاناتی که نرم افزارهای حسابداری فروشگاهی از آن ها برخوردارند و هر نرم افزار حسابداری فروشگاهی باید از آن ها برخوردار باشد سیستم انبارداری و سیستم صندوق فروشگاهی است.

 سیستم انبارداری یکی از مهمترین امکانات یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی است.در واقع اهمیت این سیستم به این دلیل است که دسترسی همیشگی به اطلاعات به روز از کالاها و موجودی انبار در موفقیت یک کسب و کار کوچک تاثیر زیادی دارد. با استفاده از سیستم انبارداری امکان قیمت گذاری موجودی کالای موجود در انبار در هر زمان امکان پذیر است.

امکان انبارگردانی آسان، امکان مشخص کردن نقطه سفارش، کنترل موجودی و کالای قابل فروش، محاسبه مالیات، امکان دریافت پیام برای سررسید نقطه سفارش کالا و بسیاری از امکانات دیگر از مواردی هستند که اهمیت سیستم انبارداری را در یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی نشان می دهند.

دسته بندی انواع نرم افزار فروشگاهی بر اساس کسب و کار:

بر اساس بررسی های انجام شده، خریداران نرم افزارهای فروشگاهی جز یکی از سه دسته زیر قرار می گیرند:

کسب و کارهای کوچک: 

این خریداران کوچک دارای نیازهای حسابداری ساده می باشند. آنها معمولا نیاز به یک گزینه مقرون به صرفه دارند که می توانند با صندوق فروش خود آن را ادغام کنند.

کسب و کارهای متوسط:

این فروشگاههای به نسبت بزرگتر، قبلا سرمایه گذاری های قابل توجهی را در مورد فروش و سیستم های کنترل موجودی انجام داده اند. معمولا نیازهای کلیدی این سیستم ها، ادغام، انعطاف پذیری و مقیاس پذیری بشمار می آیند. این خریداران معمولا دارای بیش از پنج شعبه می باشند.

کسب و کارهای بزرگ:

 این خریداران به دنبال یک سیستم به طور کامل یکپارچه هستند که برای فروش، کنترل موجودی و حسابداری شان استفاده کنند. این فروشندگان نیاز به  مدیریت چند کاناله دارند.

انواع نرم افزار فروشگاهی بر اساس عملکرد:

صندوق فروش یا صندوق مکانیزه فروش

صندوق فروشگاهی از امکانات حیاتی و مورد نیاز در یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی استاندارد است. در واقع یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی بدون صندوق فروشگاهی معنا ندارد. با استفاده از صندوق فروشگاهی صاحبین یک کسب وکار از درآمد و هزینه های کسب و کار خود مطلع می شوند و همین مسئله تاثیر به سزایی در مدیریت بهتر فروشگاه دارد.

صندوق مکانیزه فروش با توجه به قوانین مالیاتی جدید یکی از پرکاربرد ترین و البته مهمترین ابزارهای مبادله پول در کسب و کارهای مختلف بوده است . در واقع صندوق مکانیزه فروش یک نوع سیستم نرم افزاری بوده که بر روی سخت افزارهای موجود در فروشگاهها و مغازه ها نصب شده و کار ثبت اطلاعات مربوط به فاکتور خرید و فروش ، درآمدها و هزینه ها ، موجودی انبار و تهیه و ارسال گزارشات برای دارایی را به تفکیک انجام می دهد این سامانه به منظور شفاف سازی تراکنش های خرید و فروش و به طور کلی معاملات در فروشگاهها راه اندازی شده است و در واقع نیاز به ثبت کاغذی و دستی فاکتور های خرید و فروش را منتفی می کند.

نرم افزار حسابداری فروشگاهی متصل به فروشگاه اینترنتی

حضور یکپارچه نرم افزار حسابداری فروشگاهی در کنار فروشگاه اینترنتی برای مدیرانی که میخواهند عملیات مالی و حسابداری به صورت یکپارچه در فروشگاه داشته باشند بسیار کاربردی و کارآمد است. نرم افزار حسابداری آنلاین فروشگاهی با ساختار تحت وب میتواند بدون وابستگی به نرم افزار دیگری، در کنار فروشگاه آنلاین فعال باشد. در این ساختار نیازی به تبادل فایل به صورت دستی نیست چرا که کلیه سامانه ها در قالب یک پنل مدیرتی در کنار هم قرار داند.

حسابداری از اساسی ترین نیازهای هر کسب و کار و بخصوص هر فروشگاهی محسوب می شود. در سوپر مارکت ها و فروشگاه های کوچک، امورات حسابداری را خود شخص فروشنده انجام می دهد اما زمانی که فروشگاه بزرگتر شود و به یک کسب و کار متوسط و یا بزرگ تبدیل شود قضیه فرق می کند. در این حالت فروشگاه هم نیاز به فروشنده و هم حسابدار مخصوص به خود را دارد و این دو فرد با همکاری مداوم و انتقال اطلاعات به یکدیگر می توانند امورات مربوط به فروشگاه را انجام دهند.حال همین شرایط را برای یک فروشگاه اینترنتی و یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی در نظر بگیرید؛ در این شرایط نیز باید اطلاعات به طور مداوم بین این دو مجموعه منتقل شود تا همه چیز دقیق و بروز باشد، بسیاری از نرم افزارها این قابلیت را ندارند و باید اطلاعات به صورت دستی بین فروشگاه اینترنتی و نرم افزار حسابداری ابری فروشگاهی رد و بدل شود.

 

نرم افزارهای فروش یکپارچه:

در نرم افزارهای یکپارچه فروش از بستر اطلاعاتی اشتراکی استفاده می شود.در واقع دیتابیسی جامع وجود دارد که به طور لحظه ای و دقیق اطلاعات در کل نرم افزار انتشار پیدا می نماید.

با در اختیار داشتن یک الگوی سند به همراه فاکتور فروش می توان در حسابداری سند لحظه ای صادر کرد و پس از صدور هر عملیاتی سریعا اطلاعات حسابداری مشتری را  آپدیت و از کلیه واحدها گزارش تهیه نمود.

یک نرم افزار فروش یکپارچه و خوب در برگیرنده مراحل دریافت و تائید سفارش مشتریان، صدور پیش‌فاکتور، دستور تحویل کالا، حواله خروج کالا و صدور فاکتور فروش بوده و با توجه به بستر یکپارچه ای که داشته به راحتی می توان تمامی اطلاعات مورد نیاز انبار و حسابداری را در هر مرحله به خوبی مدیریت نمود.

یک نرم افزار فروش یکپارچه علاوه بر آن که اطلاعات مالی را با سرعتی بالاتری در اختیار شما قرار می دهد، قادر است به طور دقیق و صحیح گزارش گیری نموده و به نسبت سیستم های دستی و جزیره ای به کارکنان کمتری نیاز داشته و در کل به کاهش مشکلات پرسنلی و اداری یک شرکت کمک خواهد نمود.

 

1399/07/27
نرم افزار حسابداری سوپرمارکت

حسابداری سوپرمارکت یعنی چه؟

برداشتی که هر فردی از حسابداری دارد، انجام محاسبات حاصل از فروش و درآمد و … می باشد. گسترده تر شدن مراکز حسابداری و همچنین پیشرفت علم حسابداری، استفاده از نرم افزارهای حسابداری جایگاه ویژه و پررنگ تری را در فروشگاه ها و شرکت ها پیدا کرده است.

فروشگاه ها یا شرکتها و ادارات برای مدیریت بهتر و روند سریعتر و دقیق‌تر فعالیت های خود از نرم افزارهای مختلف حسابداری استفاده می کنند. نقش نرم افزار حسابداری فروشگاهی در بهبود روند کسب وکار یک فروشگاه سوپرمارکت موفق غیر قابل انکار است. مدیریت کسب و کار بدون کمک نرم افزار حسابداریبسیار زمان گیر خواهد بود. استفاده از سیستم حسابداری  فقط برای فروشگاه ها و سوپرمارکت ها نیست، بلکه هر کسب و کار در هر گوشه از کشور این درخواست را خواهد داشت.

اما امروزه سوپر مارکت های کوچک و بزگ هم  جهت مکانیزه کردن صندوق های فروشگاه خود، اقدام به خرید نرم افزار حسابداری برای سوپرمارکت خود کرده اند. طی تحقیقات اخیراستفاده از نرم افزار ها در بخش هایی که به طور مستقیم با مشتری در تماس هستند تاثیر بسزایی در میزان فروش آنها دارد.

 

چه زمانی به حسابداری در سوپر مارکت احتیاج داریم؟

در مجموع استفاده از نرم افزارهای حسابداری باعث سهولت در مدیریت امور مالی کسب و کار و البته افزایش صحت و دقت آن می شود و بهتر است همه کسب و کارها از این نرم افزارها بهره بگیرند، اما در موارد زیر توصیه می شود حتما نسبت به استفاده از یک نرم افزار حسابداری در حسابداری کسب و کار خود بهره ببرید.اگر صاحب مغازه خود فروشنده نیست و برای اینکار فروشنده استخدام کرده است.

اگر برای خرید و یا فروش و یا هردو به صورت نسیه و چکی کار می کند.

اگر فروش به صورت عمده است.

اگر شریک دارید. حتی اگر همدیگر را کاملا قبول دارید.

اگر جنس امانی دارید.

اگر تعداد مشتریان شما زیاد هستند و یا گردش مالی بالایی دارید.

اگر مشکلات مالیاتی و یا اختلاف حساب دارید.

اگر لازم است موجودی کالای خود را به صورت دائمی داشته باشید.

اگر نیاز دارید از اطلاعات و وضعیت مالی و اطلاعات اجناس خود گزارشی تهیه کنید.

اگر قصد استفاده از صندوق فروشگاهی در مغازه خود را دارید.

اگر قصد استفاده از تگ ها را روی محصولات خود دارید.

اگر می خواهید به مشتریان خود فاکتور چاپ شده ارائه کنید

مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری سوپر مارکت چیست؟

۱. سرعت در انجام محاسبات :

وجود یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی می تواند انجام محاسبات را سرعت ببخشد . زیرا کارکنان بخش فروش، یا صندوقدار یک فروشگاه یا مغازه دار میتواند با سرعت بیشتری هزینه ها را محاسبه نماید و به مشتریان بیشتری در طول روز خدمات رسانی نماید .

۲. دقت در انجام محاسبات:

نرم افزار حسابداری علاوه بر سرعتی که در محاسبات حسابداری دارد ، قادر است تا بدون خطا و اشتباه در محاسبه هزینه ها ، این اعداد و ارقام را برای کسبه ها تولید کند.

۳. بروز رسانی اطلاعات:

همانطور که قبلا هم گفتیم ، با استفاده از نرم افزار حسابداری فروشگاهی ، سوابق حسابداری بطور خودکار به روز رسانی می شوند . بنابراین مانده حساب ها ( به عنوان مثال حساب مشتری ها ) به طور خودکار بروز می شوند .

۴. صرفه جویی در هزینه ها :

برنامه های حسابداری کامپیوتری که باعث کاهش زمان کارهای خواسته شده از کارکنان می باشد در نتیجه باعث صرفه جوی در هزینه ها می شود.

۵. شمارش کالا توسط بارکد خوان :

با برقراری ارتباط بین نرم افزار فروشگاهی و دستگاه بارکدخوان می توان روند جستجوی محصول برای درج فاکتور را سرعت بخشید و همچنین شمارش کالاهایی از یک نوع را به راحتی انجام داد،یک نرم افزار حسابداری سوپر مارکت باید امکان اتصال با تمامی بارکد خوانها را داشته باشد.

 

[caption id="attachment_7403" align="aligncenter" width="626"]حسابداری سوپرمارکتحسابداری سوپرمارکت[/caption]

چه نرم افزار حسابداری برای مغازه بخریم؟

مغازه‌داران و صاحبان کسب و کارهای کوچک، همیشه در انتخاب نرم‌افزار حسابداری مناسب برای کسب و کار خود مشکل داشته اند. بعضی افراد به ناچار، کار انتخاب و معرفی نرم افزارهای حسابداری را به حسابدار یا منشی خود می‌سپارند. اما دقت کنید که شما به عنوان صاحب کسب و کار، بهتر از هر کس دیگری نیازهای کاری خود را می‌دانید. ممکن است امنیت بالا و نگهداری اطلاعات بصورت آنلاین و در لحظه، بیشتر از زمان بندی کارها برای کسب و کار شما اهمیت داشته باشد!

تنوع برنامه های حسابداری داخلی و خارجی انقدر زیاد است که انتخاب چند برنامه از بین آنها برای بررسی هم کار ساده‌ای نیست.

مالک یک کسب و کار بهتر از هر شخص دیگر می تواند نیازهای واحد اقتصادی را شناسایی کند و بر اساس آن نرم افزار حسابداری مناسبی پیشنهاد دهد. البته در انتخاب یک نرم افزار حسابداری بهینه و مناسب باید به موارد بیشتری هم توجه کرد.

رعایت نکات زیر قبل از خرید هر نرم افزار حسابداری در موفقیت بیشتر شما تأثیر زیادی خواهند داشت. پس بهتر است با عمل به این نکات، نرم افزار کارا تری را بخرید و فروشگاهتان را به آن مجهز کنید.

 

پشتیبانی و خدمات پس از فروش نرم افزار

محصولات نرم افزاری جزء آن دسته از محصولات مهندسی می باشند که بایستی به طور مدام تغییر یابند تا پاسخگوی نیازهای جدید مخاطبین خود باشند. دریافت خدمات پشتیبانی سریع و با کیفیت میتواند از اتلاف زمان در صورت بروز مشکلات احتمالی جلوگیری نماید.

ضمانت امنیت اطلاعات:

علاوه بر این یک نرم افزار باید از هر لحاظ دارای امنیت باشد تا از سرقت و یا تغییر اطلاعات کاربر به هر نحوی جلوگیری کند که امروزه معمولا شرکت‌های تولید کننده‌ی نرم افزار حسابداری با استفاده از قفل‌های سخت افزاری و گذرواژه‌های نرم افزاری، امنیت اطلاعات کاربر را تضمین می‌کنند.

 

رابط کاربری ساده و روان

منظور از رابط کاربرری ساده و روان این است که با داشتن کمترین دانش در زمینه کامپیوتر و بدون اطلاع از اصول حسابداری میتوانید عملیات مورد نظر خود را در نرم افزار انجام دهید.

نرم افزار حسابداری سوپر مارکت می بایست بسیار ساده و روان، کاملا فارسی و بدون نیاز به دانش فنی کامپیوتر و حسابداری باشد.

نرم افزار حسابداری به طور خودکار دفاتر حسابداری را تولید مینماید و سپس گزارشات و نمودارهای متنوعی را در اختیار شما قرار می دهد.

پس باید امکان ارائه گزارشات قانونی و صورت‌های مالی بر طبق آخرین قوانین را داشته باشد.

سرعت

انجام تراکنش های مالی با سرعت بسیار بالا باید فراهم باشد تا بهره وری فروشگاه شما را بالا ببرد.

 

سازگاری:        

یک نرم افزار حسابداری سوپر مارکت باید،قابل نصب بروی انواع کامپیوتر ها و سیستم ها باشد،یا حداقل با مشخصات سیستم شما،همخوانی داشته باشد.

1399/07/16
نرم افزار حسابداری متصل به فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی

نرم افزار حسابداری متصل به فروشگاه اینترنتی (Accounting software connected to the online store) می‌تواند اغلب کارهای حسابداری فروشگاه اینترنتی شما را انجام دهد. این نرم افزار ها در دنیا با نام نرم افزار حسابداری تجارت الکترونیک نیز شناخته می‌شوند. هنگام راه اندازی و اجرای یک تجارت الکترونیکی به نرم افزار حسابداری نیاز دارید که بخش عمده ای از کارهای حسابداری شما را به صورت خودکار انجام دهد. اگر حسابدار دارید یا با یک شرکت حسابداری کار می کنید احتمالاً از نرم افزار حسابداری استفاده می کنید. اما اگر تازه فروشگاه اینترنتی و تجارت الکترونیکی خود را شروع کرده باشید و یا به فکر راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی قدرتمند باشید نرم افزار حسابداری متصل به فروشگاه اینترنتی بدون شک برای یک تجارت الکترونیک در سطح متوسط به بالا یک نیاز اساسی است. نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی باید چه معیارهایی داشته باشد؟ در صورتی که به دنبال نرم افزار ایده آل حسابداری باشید گزینه های مختلفی وجود دارد. ما در گروه نرم افزاری قیاس سعی می‌کنیم بهترین راه حل های حسابداری را برای فروشگاه اینترنتی و تجارت الکترونیک ارائه دهیم تا به شما در تصمیم گیری صحیح کمک کنیم.

نرم افزار حسابداری (تجارت الکترونیک) چیست؟

نرم افزار حسابداری تجارت الکترونیک با نرم افزار حسابداری عمومی متفاوت است و شامل کلیه امور تجارت الکترونیکی و امور مربوط به فروشگاه اینترنتی است. هنگام انتخاب نرم افزار حسابداری مناسب عاقلانه است که گزینه ای را انتخاب کنید که دارای بهترین ویژگی ها و کمترین معایب برای فروشگاه اینترنتی و تجارت الکترونیکی تان باشد. بسیاری از چالش هایی که صاحبان کسب و کارهای بزرگ اینترنتی و مدیران فروشگاه های بزرگ اینترنتی و مشاغل تجارت الکترونیکی با آن روبرو هستند با انتخاب نرم افزار حسابداری مناسب قابل حل هستند. انتخاب راه حل مناسب به مقایسه ویژگی های کلیدی می رسد. نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی را نباید با نرم افزارهای راه اندازی سایت و پلتفرم های طراحی سایت فروشگاه اینترنتی مانند مجنتو و پرستاشاپ و ... اشتباه بگیرید.

هنگام انتخاب نرم افزار حسابداری برای فروشگاه آنلاین و مشاغل تجارت الکترونیک چه چیزی را باید در نظر بگیرید

چندین چالش وجود دارد که صاحبان فروشگاه انلاین و مشاغل تجارت الکترونیکی باید مورد توجه قرار دهند و راه حل های این چالش ها به طور مستقیم بر بهترین نرم افزار حسابداری برای تجارت الکترونیکی شما تأثیر می گذارد. در ادامه مقاله ما قصد داریم مهمترین ویژگی ها و معیارها را برای انتخاب یک نرم افزار قدرتمند حسابداری مناسب برای فروشگاه اینترنتی ذکر کنیم تا شما بتوانید به کمک آن یک گزینه مناسبی پیدا کنید. درصورت هر گونه ابهام هم میتوانید سوالات خود را از کارشناسان پشتیبانی سایت قیاس بپرسید. شاید فکر می کنید هر نرم افزار حسابداری همه نیازتان را رفع میکند اما اینگونه نیست. در ادامه برترین ویژگی ها برای جستجوی این مورد ذکر شده است:

۱- ادغام بستر های نرم افزاری

نرم افزار حسابداری شما باید به راحتی با پلت فرم تجارت الکترونیکی شما مانند: WooCommerce (به این دلیل ووکامرس را ذکر نمودیم که شناخته شده ترین فروشگاه ساز در بین عامه مردم است) ادغام شود. علاوه بر این باید به راحتی با ابزارهای دیگر مانند نرم افزارهای مدیریتی و موارد دیگر ادغام شود. با استفاده از ادغام این موارد می توانید به طور خودکار سطح موجودی ، مالیات ، پرداخت ها و موارد دیگر را به روز کنید.

۲- گزارش های جامع

بیشتر نرم افزارهای مهم حسابداری گزارشهای اساسی ارائه می دهند. اگر انتظار رشد سریع از فروشگاه اینترنتی و تجارت الکترونیکی شما خود دارید به گزارش پیشرفته نیاز خواهید داشت. شما باید گزارش های ماهانه ، هفتگی - به ویژه گزارش های موجودی را دریافت کنید. بنابراین گزارش های رایجی که نرم افزارهای حسابداری عمومی در اختیارتان میگذارند کفایت نمیکند.

۳- محاسبه و تنظیم سود حاصل از فروش

به عنوان یک صاحب فروشگاه اینترنتی و تجارت آنلاین و یا بهتر بگویم یک تاجر آنلاین و بیزینس من اینترنتی حتما نیاز به محاسبه سود فروش دارید که قطعا در لول های بزرگ بسیار گیج کننده است. نرم افزار حسابداری شما باید حساب فروش را تا حد امکان آسان کند.

4- پشتیبانی همیشگی و عالی

پشتیبانی دائمی هنگامی که حساب کاربری کسب و کار شما با یک برنامه یا نرم افزار اختصاصی اجرا شود ضروری است. پس مهم است که پشتیبانی نرم افزارها و رتبه بندی ها را بررسی کنید تا ببینید: پشتیبانی مشتری یک شرکت نرم افزاری چگونه است؟

۵- توانایی در پذیرش پرداخت های آنلاین

ما بسیاری از محصولات نرم افزاری حسابداری فروشگاه اینترنتی و تجارت الکترونیک را بررسی کردیم. برای ارزیابی بهترین نرم افزار حسابداری برای مشاغل اینترنتی و تجارت الکترونیکی باید در درجه اول به ادغام هر محصول با وب سایت های فروشگاهی آنلاین و تجارت الکترونیک توجه کنیم. همچنین توانایی نرم افزار در پذیرش پرداخت های آنلاین و اتصال به حساب های بانکی یک معیار مهم برای ارزیابی و استفاده است. به جرات میتوانیم بگوییم که نرم افزار قیاس یکی از چند نرم افزاری است که: هم برای استارتاپ ها و هم برای مشاغل با رشد سریع خیلی خوب جواب میدهد.

6- مدیریت موجودی

بر خلاف فروشگاه آجر و ملات موجودی فروشندگان آنلاین و صاحبان تجارت الکترونیک به شکل دیگری پس انداز میشود. برای مدیریت موثر موجودی خود باید از یک برنامه نرم افزاری استفاده کنید به خصوص اگر در حال افزایش کانال های مختلف برای فروش باشید. مدیریت موجودی مقداری هزینه برای شما به همراه دارد اما باعث صرفه جویی در وقت و خطاهای مدیریتی و حسابداری هزینه موجود می شود. در حالت ایده آل نرم افزار مدیریت موجودی شما باید با نرم افزار حسابداری شما مستقیم یا با استفاده از برنامه ای که این دو را به هم وصل می کند ادغام شود.

نحوه ارزیابی  برای مشاغل کوچک

گفتیم که ما چند محصول نرم افزاری حسابداری را مورد بررسی قرار دادیم و آنها را بر اساس هزینه و رابط کاربری و همچنین توانایی آنها برای وارد کردن داده های فروش از وب سایت های فروشگاهی آنلاین ، فرم های پرداختی ، فاکتور مشتریان ، پذیرش درگاه و پرداخت آنلاین از مشتری و سایر معیارها مقایسه کردیم. در زیر چندین معیار اصلی ذکر شده که برای ارزیابی بهترین نرم افزار حسابداری برای تجارت الکترونیکی به شما کمک میکند.

 • هزینه: این نرم افزار باید برای هر فروشگاه اینترنتی و تجارت الکترونیکی با هر اندازه با قیمت مناسب و مقرون به صرفه باشد.
 • راه‌اندازی و سهولت استفاده: صاحبان مشاغل برای تنظیم و یادگیری نحوه استفاده نیازی به دانش حسابداری زیادی نداشته باشند.
 • مدیریت حساب های دریافتنی: برنامه به شما امکان بدهد فاکتورهای سفارشی ایجاد کنید.
 • حساب های پرداختی را مدیریت کنید: باید بتوانید قبوض پرداخت نشده را در موعد مقرر به منظور پرداخت به موقع پیگیری کنید.
 • اتصال به حسابهای بانکی: برای حذف پرداخت های دستی بتوانید معاملات را از طریق بانک یا موسسه مالی خود ایجادکنید.
 • وارد کردن خودکار داده های فروش از وب سایت های تجارت الکترونیکی: نرم افزار با وب سایت های مختلف فروشگاه اینترنتی ادغام شود.
 • قبول پرداخت آنلاین: مشتریان بتوانند فاکتورهای خود را بصورت آنلاین پرداخت کنند تا بتوانید سریعتر پرداخت کنید.
 • پردازش حقوق و دستمزد: نرم افزار باید شامل پردازش حقوق و دستمزد کارمندان یا توانایی اضافه کردن آن هنگام آماده شدن برای استخدام کارمندان باشد.
 • صورتهای مالی کلیدی را تهیه کنید: باید بتوانید سود و زیان ، ترازنامه و صورتهای گزارش جریان پول را ایجاد کنید.

جمع بندی و سخن پایانی

با توجه به معیارهای فوق و زمانی که در یادگیری نحوه عملکرد نرم افزار باید صرف کنید: ما نرم افزار قیاس را به عنوان بهترین نرم افزار حسابداری متصل به فروشگاه اینترنتی برای مشاغل بزرگ و کوچک اینترنتی و فروشگاه های مختلف انلاین توصیه می کنیم. نرم افزار قیاس یک برنامه مقرون به صرفه است و شامل ویژگی های کلیدی مانند ادغام با بیش از ۳۰ مورد فروشگاه ساز است. همچنین امکان پیگیری خریدها و فروش ها وجود دارد. علاوه بر این می توانید با دسترسی به گزارش های مالی دقیق درباره عملکرد و هزینه های فروش در عملکرد اقتصادی خود موفق بمانید. این که آیا شما به تازگی تجارت الکترونیکی خود را شروع کرده اید یا مدتی در این زمینه کار کرده اید ، یک نرم افزار حسابداری برای شما در نظر گرفته ایم. مهم است که یک نرم افزاری را انتخاب کنید که نیازهای تجاری تجارت الکترونیکی شما را برآورده سازد یا از آن فراتر روید تا بتوانید در آن رشد پیدا کنید. ما قیاس را به عنوان بهترین نرم افزار حسابداری تجارت الکترونیک توصیه می کنیم.

1399/04/24
نرم افزار حسابداری شخصی چه ویژگی هایی دارد؟

تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که حساب و کتاب های شخصی تان در یک ماه یا یک هفته را مورد بررسی قرار داده و اطلاعات آن را در اختیار داشته باشید؟ همانطور که میدانید امروزه در دنیای پیشرفته‌ای زندگی می‌کنیم، دنیایی که هر لحظه در حال پیشرفت است و همین مسئله منجر می‌شود تا ابزارهای مختلفی را برای رفع نیازتان در اختیارتان قرار دهد. مثلا برای کنترل حساب های خود، میتوانید به سراغ نرم افزار حسابداری شخصی بروید. در حال حاضر نرم افزارهای مختلفی در بازار موجود می باشد که یکی از بهترین آن‌ها نرم‌افزار حسابداری شخصی قیاس است. اما مسئله اینجاست که برای انتخاب بهترین نرم افزار در میان سیل انبوه آن‌ها، باید به چه ویژگی‌هایی توجه نمود؟ در ادامه این مقاله در نظر داریم برخی از این ویژگی ها را خدمت شما معرفی نمائیم. با ما همراه باشید.

ویژگی های نرم افزار حسابداری شخصی

زمانی که از نرم افزار حسابداری شخصی برای بررسی امور مالی خود استفاده می کنید، نه تنها در زمان و هزینه‌ها صرفه جویی کرده‌اید بلکه در اداره کسب‌وکارتان نیز موفق خواهید بود. قابلیت های موجود در این نرم افزارها باعث می شود تا روز به روز در کار و زندگی پیشرفت کنید و همواره اطلاعات مرتبط با بخش مالی در جلوی چشمانتان باشد. حال چه ویژگی هایی در نرم افزارهای حسابداری شخصی اهمیت دارد؟

 • داده ها به ساده ترین روش ممکن وارد نرم افزار می شوند.
 • میتوان در کوتاه ترین زمان ممکن فاکتور خرید یا فروش را ایجاد کنید.
 • گزارشاتی به صورت خودکار در اختیار شما قرار میگیرد.
 • در زمان به طور قابل توجهی صرفه جویی می شود.
 • احتمال اشتباه به طرز شگفت انگیزی کاهش می یابد.
 • مدیریت جریان نقدی شما آسان تر خواهد شد.
 • نرم افزار حسابداری شخصی به آسانی به ارزیابی و مدیریت حساب ها خواهد پرداخت.

نرم افزار حسابداری شخصی

نرم افزار حسابداری  شخصی قیاس

همانطور که گفته شد یکی از نرم افزارهای حسابداری موجود در بازار که میتوانید به راحتی آن را پیدا و نصب نمائید، نرم افزار حسابداری قیاس است. باید بدانید این نرم افزار کاملا رایگان بوده و به شما این امکان را میدهد تا عملیات های مالی روزمره خود را در آن به ثبت برسانید و از بروزترین تکنولوژی ها بهره مند شوید. در زمان استفاده از این نرم افزار در وهله اول سادگی کاربری آن توجه شما را جلب خواهد کرد به‌گونه ای که تمامی اقشار جامعه بدون اینکه هیچ اطلاعاتی از دانش حسابداری داشته باشند میتوانند گزارشاتی را دریافت نمایند. از جمله ویژگی های این نرم افزار میتوان به؛ تعریف نامحدود انواع حساب، بانک، هزینه، درآمد و اشخاص اشاره کرد. هرچند ویژگی های دیگری در این نرم افزار نهفته است که باید نسبت به آن آگاه شوید. ازهمین‌رو مشاوران ما در قیاس آماده‌اند تا سوالات شمارا پاسخ دهند.

 

1399/04/08
نرم افزار حسابداری فروشگاهی چه ویژگی هایی دارد؟

امروزه اگر سری به شرکت‌ها و سازمان‌ها بزنید به راحتی می‌توانید شخصی را بیابید که وظیفه امور مالی و حسابداری را برعهده دارد. این درحالی‌ست که امروزه با توجه به پیشرفت‌هایی که صورت گرفته نرم افزار حسابداری متفاوتی به دنیا معرفی شده که میتواند نظارت و گزارش گیری های حرفه‌ای را در این راستا صورت دهد. نرم افزار حسابداری فروشگاهی همانطور که از اسمش برمی‌آید از جمله ابزارهای مورد نیاز در فروشگاه‌هاست که توانایی برطرف کردن نیاز روزافزون کسبه و مدیران فروشگاه‌های خرده فروشی و عمده فروشی و... را دارد و به عبارتی جایگزین حسابداری سنتی در فروشگاه‌ها شود.

به عبارت ساده‌تر اگر صاحبان فروشگاه‌ها از یک صندوق مکانیزه فروش و یک سیستم رایانه‌ای برخوردار باشند به راحتی میتوانند از این نرم افزار بهره گیرند. اما مسئله اینجاست که این نرم افزارها از چه ویژگی‌هایی برخوردارند که باعث شده روش حسابداری سنتی فراموش شود؟

در ادامه این مقاله توضیحاتی خدمت شما ارائه می‌دهیم. با ما همراه باشید.

ویژگی های نرم افزار حسابداری فروشگاهی

همانطور که میدانید تا زمانی که یک سیستم ویژگی های مثبت و مزایای خاصی را با خود به همراه نداشته باشد افراد به سراغ بهره‌گیری از آن نمی‌روند. این مسئله در رابطه با نرم افزار حسابداری فروشگاهی صدق می‌کند. این ویژگی‌ها عبارتند از؛

* سرعت بالای ثبت اطلاعات

مطمئنا فروشگاه‌ها حجم زیادی از عملیات و خریدها و اطلاعات را دارا می‌باشند. پس خاصیت سرعت یکی از اصلی‌ترین مقوله‌هایی‌ست که باعث شده استفاده از نرم افزار حسابداری فروشگاهی جایگاه ویژه‌ای را برای خود دست‌وپا نماید.

ویژگی های نرم افزار حسابداری فروشگاهی

* ارائه گزارشات مفید و دقیق

 هدف از راه‌اندازی یک سیستم حسابداری در یک شرکت یا فروشگاه، دریافت گزارشات مالی است. زیرا این مسئله میتواند تاثیر مستقیمی بر روی تصمیمات و عملکرد صاحبان مشاغل داشته باشد. از طرفی دیگر گزارشاتی که نرم افزار حسابداری فروشگاهی ارائه می‌دهد شامل گزارشات مانده کالا، گردش کالا جهت مدیریت انبار فروشگاه؛ گزارشات کالاهای پرفروش، کالاهای پرسود، کالاهای کم گردش و پرگردش، حتی در اصناف مانند سوپرمارکت‌ها گزارشات کالاهای تاریخ مصرف گذشته و همچنین گزارشات حسابداری شامل مانده حساب اشخاص مشتریان و تامین‌کنندگان، گردش حساب اشخاص، نمایش لیست بدهکاران و بستانکاران و... را به نمایش می‌گذارد.

* پشتیبانی دقیق

یکی از مهمترین مواردی که در حین استفاده از نرم‌افزارها، خصوصا نرم افزارهای حسابداری باید به آن دقت داشته باشید، خدمات پشتیبانی و خدمات پس از فروش است. مطمئنا در زمان نصب تا آموزش و در حین استفاده از نرم افزار همیشه نیاز به خدمات پشتیبانی می باشد. پاسخگویی به موقع ، تعهد تیم پشتیبانی ، بروزرسانی امکانات طبق نیازهای کاربران از مهترین ویژگی های تیم پشتیبانی خوب می باشد. این مسئله اغلب در نرم افزارهای حسابداری فروشگاهی مشاهده می‌شود و به شما این امکان را میدهد تا با خیالی آسوده به انجام کارهایتان بپردازید.

1399/03/26
چه نرم افزار حسابداری برای کسب و کار من مناسب است؟

ویژگی های بهترین نرم افزار حسابداری

این مقاله مناسب کسانی است که قصد خرید نرم افزار حسابداری دارند و سعی شده است به آنها اطلاعاتی در خصوص نرم افزارها و وضعیت بازار و نکات مهمی که باید مد نظر قرار دهند داده شود.

مقدمه:

بررسی نرم افزارهای بازار و خرید نرم افزار مقوله ایست که نیاز به شناخت و داشتن تخصص در این حوزه دارد و با توجه به الزامات کسب و کارهای امروزی و حجیم تر شدن حجم کارها وجود نرم افزار یک مزیت برای کسب و کار شما محسوب می‌شود.


نرم افزار یک ابزار انجام کار است و بدیهی است که ابزارهای مختلف کارایی های مختلف دارند و ابزار نه چندان ساده ای مثل نرم افزار نیز علاوه بر داشتن کارایی های مختلف نیاز به یادگیری استفاده از این ابزار و نگهداری ابزار را هم با خود خواهد داشت.

از سالیان گذشته نرم افزارها در ایران به قصد نظم دهی و محاسبات حسابداری و در خدمت حسابدارها شکل گرفته اند و به همین دلیل نرم افزارهای کاربردی بیشتر برای کار حسابداری تولید شده اند. نرم افزار حسابداری ابزار کار حسابدار است و با کمک آن کار حسابداری انجام می‌دهد بنابراین نرم افزار حسابداری به درد حسابدار میآید و چنانچه شما حسابدار داشته باشید به احتمال زیاد حسابدار شما چند نمونه نرم افزار را می‌شناسند و آنها را به شما معرفی خواهد کرد ولی نباید نرم افزارها را تنها با دید حسابداری و تنها به عنوان ابزار کار واحد حسابداری نگاه کرد.

نرم افزار یکپارچه چیست؟

به نسبت بزرگی کسب و کار شما در بقیه واحد های کسب و کار شما هم اگر از حد خاصی کارشان بیشتر باشد نیاز به ابزار کار نرم افزار خواهند داشت و وجود نرم افزار حسابداری خالی به قصد نظم دهی جریان حساب و کتاب کافی نخواهد بود.

مثلا فروشنده درفروشگاه با نرم افزار فروشگاهی یا واحد بازاریابی شما با نرم افزار CRM  یا مارکتینگ و واحد فروش کسب و کار شما با نرم افزار فروش و مسئول خدمات پس از فروش با نرم افزار خدمات پس از فروش و تنخواه دار یا خزانه دار شما با نرم افزار دریافت وپرداخت یا نرم افزار خزانه و انبار دار شما برای نگهداری موجودی کالاها در انبار با نرم افزار انبار و واحد اداری شما برای پرداخت حقوق با نرم افزار حقوق دستمزد و مسئول نگهداری اموال با نرم افزار اموال و... باید کار کند.

از در کنار هم قرار گرفتن این نرم افزارها اصطلاحا سیستمهای یکپارچه نرم افزاری شکل می‌گیرند. به هر یک از این حوزه ها اصطلاحا یک ماژول نرم افزاری گفته می‌شود و تعدد ماژولها در بسته های نرم افزاری به معنی بزرگتر بودن و کاراتر بودن نرم افزار خواهد بود که البته کیفیت عملکردی هر یک از ماژولها موضوعی ایست که نیاز به بررسی میدانی شما خواهد داشت.

فارغ از کیفیت ماژولها یکی از ویژگی هایی که در انتخاب نرم افزارها باید مد نظر داشت جامع بودن ماژولهای آن است حتی اگر امروز قصد خرید همه ماژولها را نداشته باشید. چرا که درآینده اگر قصد ارتقا و استفاده از هر ماژول دیگری را داشته باشید و نرم افزار شما شامل آن نباشد عدم جامعیت نرم افزار شما را دچار چالش خواهد کرد.

چه نرم افزاری برای کسب و کار من مناسب است؟

بهتر است پاسخ این سوال را با یک سوال مشابه بدهیم. به نظر شما چه خودرویی برای شما مناسب است؟

دقیقا پاسخ این است که شما با این خودرو میخواهید چه کاری انجام دهید و ماهیت کار و نیاز شما چیست تا خودرو مناسب آن به عنوان ابزار پیشنهاد شود. بدیهی است تعریف خودرو برای حمل مسافر یا حمل بار یا خودرو مسافرت خانوادگی کاملا متفاوت و ضمن داشتن کارایی ها و تفاوت قیمت الزامات و باید و نباید های متفاوت و همچنین کیفیت و آپشن های متفاوت به نسبت سازنده آن خواهند داشت. ولی همگی خصوصیات مشابه هم دارند و موضوعاتی مانند نحوه حرکت و نوع سوخت و جای پارک و آموزش رانندگی با آن و... که اسما با هم مشترکند.

نکته قابل توجه: چنانچه صورت مسئله شما مثلا حمل 20 مسافر باشد و شما خودرو مناسب را خرید نکنید چه خواهد شد؟ تشابه برخی از کاربردها و کاربری ها دلیل تشابه کارکرد کلی خودرو نمیباشد.

شرکتهای نرم افزاری برای راحت تر کردن انتخاب مشتریان بسته های نرم افزاری را با کارکردهای مختلف و ترکیب مختلفی از محصولات یک پارچه نرم افزاری تهیه و ارایه می‌کنند که چنانچه موضوعیت کسب و کار شما در بسته های نرم افزاری ارایه شده وجود دارد بهترین انتخاب استفاده از بسته های پیشنهادی خواهد بود.

کاربرد هر یک از بسته های نرم افزاری معمول بازار به شرح ذیل است:

 • بسته نرم افزار بازرگانی :
  مناسب کسب و کارهایی است که اقدام به خرید و فروش کالا به صورت عمده می‌کنند.
 • بسته نرم افزار فروشگاهی :
  مناسب فروشگاهها در صنوف مختلف است که فروش کالا را به شکل فروشگاهی انجام می‌دهند.
 • بسته نرم افزار تولیدی:
  مناسب کسب و کارهایی است که یک سری کالا را به عنوان مواد اولیه تهیه و با اقداماتی آن را تبدیل به یک یا چند کالای دیگر کرده و فروش می‌کنند.
 • بسته پیمانکاری:
  نیز مناسب شرکتهایی است که کار پیمانی انجام می‌دهند.
 • بسته خدماتی :
  مناسب شرکتهایی است که محل درآمدآنها از ارایه انواع و اقسام خدمات است.
 • سایر بسته های ترکیبی :
  بدیهی است ممکن است یک کسب و کار ترکیبی از حالتهای فوق را داشته باشد که بسته های خاص ترکیبی نیاز خواهد داشت.

تفاوت انواع بسته های نرم افزاری:

بدیهی است که اندازه و حجم کار کسب و کارها با وجود اینکه ممکن است حوزه کاریشان یکی باشد با هم متفاوت است. به طور مثال یک شرکت بازرگانی ممکن است از یک کسب و کار دو نفره تا یک کسب و کار چند ده نفره یا بیشتر را شامل شود و به تبع آن بسته های نرم افزاری کوچک، متوسط و بزرگ با آپشن های متفاوت تعریف می‌شود.

به طور مثال یک کسب و کار بازرگانی زیر ده نفر برای محاسبات حقوق به نرم افزار حقوق دستمزد نیاز نخواهد داشت ولی استفاده از این نرم افزار برای یک شرکت پنجاه نفره گریز ناپذیر است.

خدمات پشتیبانی نرم افزارها:

خدمات پشتیبانی نرم افزار یکی از مهمترین نکاتی می‎باشد که باید مورد توجه قرار گیرد. وجود شرکت معتبر و خوش نام و زنده در پشت نرم افزار خیال شما را در استفاده از آن راحت خواهد کرد. باز هم این موضوع را میتوان به وجود شرکتهای معتبر خودرویی و خدمات پس از فروش آنها تشبیه کرد. نرم افزارهای بدون هویت یا رایگان یا کپی های خارجی یا نمونه های دانشجویی و شرکتهای چند نفره تهدید بزرگی است. استفاده از نرم افزار به سادگی و در مدت کمی کسب و کار شما را به آن وابسته خواهد کرد و در صورت بروز هر گونه مشکلی شما تمام زحمت و حساب و کتاب شما منوط به رفع مشکل خواهد شد و اگر شرکت معتبری شما را حمایت نکند ممکن است مجبور به تحمل هزینه های سنگین یا سوخت زمان و زحمت خود شوید.

نکته مهم دیگری که در خصوص خدمات پشتیبانی باید مدنظر باشد این است که در هر صورت ارایه خدمات پشتیبانی فنی  و تخصصی برای شرکت ارایه دهنده هزینه بر است و بدیهی است این هزینه ها را از مشتریان خود تامین می‌کند.

اولا نباید مواردی مانند خدمات پشتیبانی رایگان مادالعمر و هزینه های بسیار پایین پشتیبانی را باور کرد ثانیا در انتخاب نرم افزار سعی شود نرم افزاری انتخاب شود که عطف به سادگی و روانی خود احتیاج کمی به خدمات پشتیبانی پیدا کند.

جمع بندی:

 • نرم افزار ابزار انجام کار است و برای انتخاب آن باید از تعریف نیاز و صورت مسئله خود شروع کنید.
 • در انتخاب نرم افزار فقط به نرم افزار حسابداری فکر نکنید بقیه ماژولهای نرم افزاری هم به اندازه سیستم حسابداری مهم است. استفاده از بسته های آماده شده برای راحتی انتخاب پیشنهاد می‌شود.
 • جامعیت نرم افزار حتی اگر امروز قصد خرید ماژولی را ندارید مهم است و نبود این جامعیت در آینده و در موقع توسعه کار، شما را دچار چالش خواهد کرد.
 • اگر قصد توسعه کسب و کار را دارید نرم افزار خود را باید برای کاربری فردای خود انتخاب کنید و نه امروز خود، چون تغییر نرم افزار در آینده باعث سوخت زحمات و هزینه و داده های قبلی شما خواهد شد.
1398/11/26
نرم افزار حسابداری ویژه اصناف

امروزه با تخصصی تر شدن کسب و کارها، صاحبان کسب و کار به دنبال ابزارهایی هستند که مختص فعالیت خود باشد تا با آن بهتر بتوانند به امور خود اشراف داشته باشند و خیلی راحت و سریع کسب و کارشان را مدیریت کنند.از جمله ابزارهای مدیریت مالی می توان به نرم افزار حسابداری اشاره کرد. شرکت های ارایه دهنده نرم افزار حسابداری با علم به این موضوع، نرم افزار حسابداری ویژه اصناف مختلف به بازار عرضه نمودند.

حسابداری چیست؟

یک سیستم است که در آن فرآیند جمع آوری، طبقه بندی، ثبت، خلاصه کردن اطلاعات و تهیه گزارش‌های مالی و صورت‌های حسابداری در شکل ها و مدلهای خاص انجام می گیرد.
حسابداری برای این است که افراد ذی نفع درون سازمانی مثل مدیران سازمان و یا برون سازمانی مثل بانک ها، مجتمع عمومی سازمان مورد نظر و یا مقامات مالیاتی بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند. به همین دلیل فردی که تحصیلات دانشگاهی ندارد، بیشتر دفتردار است تا حسابدار. چرا که گزارش های این دسته از افراد مطابق استاندارد نیست و پردازش کافی نمی شود و بیشتر تراز حساب ها می باشد.

برای مثال یک حسابدار تجربی نمی تواند بین دارایی کوتاه مدت و بلند مدت تفاوت قائل شود و یا نمی داند که چگونه باید معاملات ارزی را در دفاتر ثبت کرد. از سوی دیگر یک حسابدار متخصص، در آینده می تواند مدیر مالی یک سازمان یا شرکت گردد یعنی می تواند به مدیریت یک شرکت ایده بدهد که منابع موجودش را در چه راه‌هایی سرمایه گذاری نماید تا استفاده بهینه کند و یا اگر شرکت به منابع مالی جدید نیاز داشت یک مدیر مالی بر اساس دانش آکادمیک خود می تواند بگوید که از چه طریقی باید تامین مالی کرد. و مجموع این فعالیت ها خارج از توانایی یک حسابدار تجربی است.

نرم افزار حسابداری ویژه اصناف

ویژگی های نرم افزار حسابداری خوب

 •  ارائه گزارش‌های تحلیلی و کاربردی
 •  ویژگیهای بصری (گرافیکی) مناسب
 •  یکپارچگی
 •  به‌روز بودن
 • سازگاری با کسب‌ وکار
 •  گسترش‌پذیری
 • تضمین امنیت اطلاعات مالی
 •  پشتیبانی فنی و خدمات پس از فروش با کیفیت
 • سادگی و کاربرپسند بودن
 • قیمت متناسب با امکاناتی که دریافت می‌کنید

این ویژگی ها را درمقاله مربوط به آن به طور مفصل بیان کردیم. برای مطالعه بیشتر به مقاله ویژگی های نرم افزار حسابداری خوب مراجعه نمایید.

گروه نرم افزاری قیاس ارایه کننده نرم افزار حسابداری قیاس با بیش از 25 سال سابقه، جزو بهترین نرم افزار حسابداری موجود در ایران می باشد که ویژه صنف های مختلف نرم افزار حسابداری ارایه می کند.گروه نرم افزاری قیاس با ارایه نرم افزار حسابداری ابری و حسابداری تحت وب مرز ایران را در نوردید و همچنین با داشتن ویژگی دو زبانه بودن و چند ارزی بودن مشتریانی از آسیا و اروپا دارا می باشد.
 از جمله نرم افزار حسابداری ویژه اصناف می توان به : نرم افزار فروشگاهی، نرم افزار حسابداری سوپر مارکت، نرم افزار حسابداری لباس و پوشاک، نرم افزار حسابداری کیف و کفش، نرم افزار حسابداری آرایشی و بهداشتی، نرم افزار حسابداری لوازم خانگی، نرم افزار حسابداری موبایل فروشی، نرم افزار حسابداری رستوران، نرم افزار حسابداری املاک، نرم افزار حسابداری طلافروشی و.... نام برد.

1398/07/03