سرمایه گذاری در بورس

سرمایه گذاری در بورس

1397/12/14


چگونه در بازار بورس سرمایه گذاری کنیم؟
در ابتدا باید چگونگی ثبت نام در بورس را بیاموزیم. بعد از ثبت نام در کارگزاری ها راه های زیادی برای شروع سرمایه گذارای در بورس و هر کدام با مزایا و معایب خود وجود دارد. اگر هزینه های کمتری را می خواهید داشته باشید، باید زمان بیشتری را صرف مدیریت سرمایه گذاری خود کنید. اگر می خواهید سود بهتری داشته باشید، هزینه های بالاتری را پرداخت خواهید کرد. اگر بخواهید مشاوره زیادی داشته باشید، مجبور خواهید بود که بیشتر هزینه کنید. اگر وقت زیادی ندرید یا علاقه ای ندارید، ممکن است نتایج کمتری بگیرید.
شاید بیشترین خطر برای سرمایه گذاری در بورس ،از جنبه عاطفی و تصمیمات احساسی باشد. اکثر خریداران سهام وقتی که بازار به خوبی کار می کند، حریص می شوند. متاسفانه، این باعث می شود که سهام را هنگامی که گران تر می شوند، خریداری کنند. از سوی دیگر، یک بازار ضعیف باعث ترس شد. این باعث می شود که بیشترین سرمایه گذاران در صورت کم بودن قیمت، سهام خود را به فروش برسانند.
سرمایه گذاری در بورس
انتخاب روش برای سرمایه گذاری در بورس یک تصمیم شخصی است. این به راحتی شما و همینطور به توانایی و تمایل شما برای صرف وقت برای یادگیری در مورد بازار سهام بستگی دارد.
کارگزاران کامل خدمات
یک کارگزار خدمات کامل، گران است زیرا هزینه های بیشتری را پرداخت می کنید. با این حال، اطلاعات و توصیه های بیشتری کسب می کنید. شما باید برای مشاوره خرید یک شخص حرفه ای مالی مناسب که بتوانید به او اعتماد کنید، خرید کنید. کمیسیون اوراق بهادار و بورس پیشنهاد نکات مفید در مورد چگونگی انتخاب کارگزار را ارائه می دهد.
مدیر پول
مدیران پول، سهام را برای شما انتخاب و خرید می کنند. شما به آنها یک هزینه سنگین ، معمولا 1-2 درصد از کل نمونه کارها خود را پرداخت می کنید. اگر مدیر خوب باشد، زمان کمتری را می گیرد. به همین دلیل است که شما فقط می توانید یک یا دو بار در سال با آنها ملاقات کنید. مطمئن شوید که می دانید چگونه یک مشاور مالی خوب را انتخاب کنید.
صندوق شاخص
همچنین به عنوان وجوه مبادله معروف شناخته شده است، صندوق های شاخص می تواند یک راه ارزان و مطمئن برای سود از سهام باشد. آنها به سادگی سهام در یک شاخص را دنبال می کنند. نمونه هایی از شاخص بازار مؤسسه MSCI است. این صندوق همراه با شاخص افزایش می یابد. هیچ هزینه سالانه ای وجود ندارد اما این روش غیرممکن است، زیرا به این ترتیب بازار را بهتر کند. با این حال، دلایل خوبی برای اینکه شما باید در یک صندوق شاخص سرمایه گذاری کنید، وجود دارد.
سرمایه گذاری در بورس
هزینه ها
صندوق های خزانه تمام سرمایه تمام سرمایه گذاران خود را در یک صندوق فعالانه اداره می کنند. با این حال، صندوق های سرمایه گذاری در ابزارهای پیچیده مالی به عنوان مشتقات، سرمایه گذاری می کنند. آنها وعده داده اند که صندوق های متقابل با این سرمایه گذاری های بسیار قدرتمند را بهتر کنند.
هزینه های مالی شرکت های خصوصی هستند، نه شرکت های عمومی. این بدان معنی است که توسط SEC تنظیم نشده است. آنها بسیار خطرناک هستند، اما بسیاری از سرمایه گذاران معتقدند این خطر بالاتر منجر به افزایش بازده می شود.
فروش سهام شما
همانطور که خرید سهام مهم است دانستن زمانی که سهام را به فروش برسانید نیز مهم است. اکثر سرمایه گذاران وقتی که بازار بورس افزایش می یابد و زمانی که افت می کند، خرید می کنند. اما یک سرمایه گذار عاقل استراتژی را بر اساس نیازهای مالی خود دنبال می کند.
شما همیشه باید از شاخص های بازار اصلی مراقبت کنید.
یک یا دو بار در سال یک بار بازپرداخت کنید. این به طور خودکار اطمینان حاصل می کند که شما کم خرید و فروش می کنید.
There are many ways for beginning investors to buy stocks, each with advantages and disadvantages. If you want low fees, you have to put more time managing your investments. If you wish to outperform the market, you'll pay higher fees. If you want a lot of advice, you'll have to pay more as well. If you don't have much time or interest, you might have to settle for lower results. 
Perhaps the most risk is from the emotional aspect of investing. Most stock buyers get greedy when the market is doing well. Unfortunately, this makes them buy stocks when they are the most expensive. On the other hand, a poorly performing market triggers fear. That makes most investors sell when the prices are low.
Selecting which way to invest is a personal decision. It depends on your comfort with risk. It also depends on your ability and willingness to spend time learning about the stock market.

اوراق بهادار
سهام
باز پرداخت مالیات
بازار سهام
ابزار مالی
investor
stock market
stock
سرمایه گذاری در بورس
مدیریت سرمای گذاری
خریداران سهام
مدیران پول
شاخص سرمایه گذاری
شاخص بازار
buy stocks
مقالات مرتبط