حساب پس انداز

حساب پس انداز

حساب پس انداز یک حساب سپرده بهره است که در یک بانک یا یک موسسه مالی دیگر وجود دارد، که نرخ بهره متوسط ​​را فراهم می کند. مؤسسات مالی می توانند تعداد دفعاتی را که می توانید هر ماه از حساب سپرده خود بپردازید را محدود کنند. آنها همچنین ممکن است هزینه های خود را بپردازند، مگر اینکه توافق ماهانه معینی را در حساب داشته باشید. در اغلب موارد، بانک ها چک با حساب پس انداز ارائه نمی کنند.

حساب های پس انداز به طور کلی برای نگه داشتن پولی که شما قصد ندارید برای هزینه های روزانه یا منظم استفاده کنید، باز است. حساب های پس انداز از چک کردن حساب ها متفاوت است، که به شما اجازه می دهد برای چک کردن و استفاده از بدهی الکترونیکی برای دسترسی به وجوه خود، آن را چک کنید. همچنین حساب های پس انداز – بر خلاف چک کردن حساب ها – به طور معمول دارای محدودیت هایی در تعداد برداشت ها یا معاملاتی که ممکن است در هر ماه ایجاد کنید.

مزایای حسابهای پس انداز

از آنجا که حساب های پس انداز با پرداخت بهره، مفید تر است برای حفظ منابع مالی غیر ضروری خود در یک حساب پس انداز از یک حساب جاری، به طوری که پول شما می تواند رشد کند. علاوه بر این، حساب های پس انداز یکی از مؤثرترین راه های سرمایه گذاری خارج از حساب های تقاضا و پول نقد هستند. در حالی که حساب های پس انداز صرفه جویی را آسان می کند، همچنین دسترسی به وجوه خود را بسیار آسان می کند. در مقابل، معمولا خروج از حساب بازنشستگی یا فروش سهام یا سایر دارایی ها، سخت تر است.

حساب پس انداز

معایب حساب های پس انداز

در حالی که نقدینگی یک حساب پس انداز یکی از مزایای کلیدی آن است، این پول را به راحتی در اختیار شما قرار می دهد که شما می توانید آن را خرج کنید. حساب های پس انداز معمولا نرخ های بهره پایین تر از صورت حساب های خزانه و گواهی سپرده را پرداخت می کنند. در نتیجه، آنها را نباید برای نگهداری دوره های طولانی مدت استفاده کرد.

چه مقدار پول باید در حساب پس انداز خود داشته باشید؟

به عنوان یک قاعده کلی، مشاوران مالی توصیه می کنند که به اندازه کافی صرفه جویی کنید تا مبلغ اوراق بهادار حداقل سه تا شش ماه را سپری کند. از آنجا که نقدینگی یک حساب پس انداز می تواند به سرعت و به راحتی به آن پول دسترسی پیدا کند. در حالی که برخی تحلیل گران توصیه می کنند پول بیشتر در حساب پس انداز خود نگه دارید، اکثر فکر می کنند که پول اضافی باید در حساب های سودمند بالاتر قرار داده شود و یا برای پرداخت بدهی ها با نرخ بهره بیشتر استفاده شود. ولی این را درنظر داشته باشید که بی کار شدن از کار، بیماری نابهنگام و از این قبیل امور نیز ممکن است در زندگی هر شخص رخ دهد.

چگونه حساب های پس انداز کار می کنند

برای راه اندازی یک حساب پس انداز، از بانک یا موسسه مالی خود بازدید کنید یا یک حساب کاربری را آنلاین از طریق یک وب سایت بانک تنظیم کنید. شما می توانید سپرده ها را بر روی شمارنده ایجاد کنید، انتقال خودکار از حساب چک خود را انجام دهید یا بخشی از چک خود را به صورت خودکار در حساب پس انداز خود ذخیره کنید. برای اخذ مالیات، می توانید از یک شعبه محلی بازدید کنید، یک حساب دیگر را از طریق اینترنت انتقال دهید یا از دستگاه خودپرداز (ATM) استفاده کنید.

 

A savings account is an interest-bearing deposit account held at a bank or another financial institution that provides a modest interest rate. The financial institutions may limit the number of withdrawals you can make from your savings account each month. They also may charge fees unless you maintain a certain average monthly balance in the account. In most cases, banks do not provide checks with savings accounts.

Savings accounts generally are opened to keep money that you don't intend to use for daily or regular expenses. Savings accounts differ from checking accounts, which allow you to write checks and use electronic debit to access your funds. Also, savings accounts – unlike checking accounts – typically have limits on the number of withdrawals or transactions you may make each month. 

 

تازه ترین های مقالات

دارایی نامشهود

دارایی نامشهود

دارایی نامشهود دارایی است که طبیعت فیزیکی ندارد. حسن نیت، به رسمیت
حاشیه سود

حاشیه سود

حاشیه سود یکی از نسبت های سودآور معمولا استفاده می شود تا
حسابرسی داخلی

حسابرسی داخلی

حسابرسی داخلی ارزیابی کنترل های داخلی شرکت، از جمله مدیریت شرکت و
برو به بالا