بهترین نرم افزار حسابداری تولیدی

1399/08/14

بهترین نرم افزار حسابداری تولیدی

حسابداری تولیدی یا Manufacturing Accounting Software چیست؟

فرآیند حسابداری مجموعه هایی که با تولید سروکار دارند کمی پیچیده تر از سایر انواع فعالیت های تجاری می باشد. در این فرآیند موضوع تولید و بهای تمام شده مسئله ای بسیار مهم است که تکنولوژی کمک شایانی برای حل آن می نماید.

منظور از تولید همیشه یک کارخانه با یک یا چند سوله بزرگ و ابزار و ادوات و ماشین آلات سنگین نیست، حتی یک فروشگاه کوچک شیرینی پزی یا یک کارگاه کوچک بسته بندی حبوبات هم تولید کننده هستند. در واقع فرآیند تبدیل دو یا چند کالا به یک یا چند کالای دیگر را تولید و کسب و کارهای فعال در این حوزه را کسب و کارهای تولیدی می نامیم.

بهره گیری از سیستم های رایانه ای جمع آوری و نتیجه گیری از اطلاعات را تسهیل نموده است و واحدهای مالی تولیدی نیز از این امکان نهایت بهره را می برند. واحدهای مالی با استفاده از سیستم حسابداری تولیدی می توانند درخت محصول تعریف کنند و بر اساس آن محاسبات بهای تمام شده مواد اولیه و کالاها را به صورت خودکار انجام دهند، از گردش و مانده موجودی های مواد و کالا در هر مرحله تولیدی گزارش داشته باشند، محاسبات حقوق و دستمزد را به تفکیک مراکز هزینه انجام دهند و به طور کلی تمامی منابع سازمان را در قالب یک نرم افزارمالی مدیریت نمایند

مهمترین حساب هایی که در تولید مرتبا به روز رسانی می شود عبارتند از : حساب موجودی کالا ، موجودی کالای در جریان ساخت ، حساب بهای تمام شده ، هزینه های دستمزد مستقیم و تولید ، هزینه های سربار ، حساب طرف های حساب تامیین کنندگان کالا ، حساب مشتریان و سفارش دهندگان کالا.

بهترین نرم افزار حسابداری تولیدی چه امکاناتی دارند؟

حسابداری تولیدی به منظور رفع نیازهای واحدهای تولیدی، برای محاسبه هزینه‌های تولید کالا و فروش محصولات، مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه در کسب وکارها، حسابداری تولیدی از اهمیت زیادی برخوردار بوده و لازم است که در بخش‌های مختلف صنعت از این دانش به درستی استفاده شود.

اگر بهترین نرم افزار حسابداری را انتخاب کنید،این امکان را به شما می دهد که با مدیریت هزینه های تولید بازدهی بیشتری از فعالیت های شرکت داشته باشید.از ابزارهای بهترین نرم افزارهای حسابداری تولیدی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ابزارهای حسابداری هزینه ها

برای شرکت های تولیدی، روش ها، بر اساس فرآیند تولید متفاوت است.استفاده از بهترین نرم افزار حسابداری تولیدی به شما امکان می دهد تا هزینه های واقعی تولید را ردیابی کنید و از روش های مختلف حسابداری هزینه مناسب برای تجارت خود استفاده کنید.

برای محاسبه هزینه کل تولید دسته ای و چندین خط محصول یا سفارشات مشتری محور، از سوابق ساعت کار و واحدهای مواد اولیه  هر دسته، خط محصول یا سفارش استفاده می شود.

ممکن است، شما با واردات و صادرات سر و کار و یا یک مدل تجاری مبتنی بر پروژه داشته باشید ، هر سناریویی دارای تعداد زیادی ورودی است که در حال نوسان است و همین امر باعث می شود به دست آوردن هزینه یک کار دشوار باشد.

به طور کلی هزینه های تولید شامل موارد زیر است: هزینه تولید مجموع،هزینه مستقیم مواد،هزینه مستقیم کار،هزینه های سربار،مدیریت هزینه ها همه این هزینه ها گرد هم می آیند و هزینه تولید شما را تشکیل می دهند.

بهترین نرم افزار حسابداری تولیدی،به شما در تعیین دقیق هزینه های تولیدی کمک می کند.

ابزارهای مدیریت زمان و هزینه

ویژگی های مدیریت زمان و هزینه با جابجایی برگه های زمان کاغذ به سیستم های ابری و دیجیتال ، تا حد زیادی به کاهش دستمزد دستی و خطاهای حسابداری کمک می کند.

ابزارهای مدیریت زمان و هزینه بر اساس داده های ورودی / خروجی ساعت کارمندان ، مهرهای دیجیتالی ایجاد می کند. این داده ها فوراً جمع شده و به سیستم حسابداری حقوق و دستمزد ارسال می شوند و احتمال خطاهای ورود و کل زمان حسابداران حقوق و دستمزد را برای ورود داده ها کاهش می دهند.

ابزارهای بررسی بودجه بندی و پیش بینی

 ابزارهای بودجه ریزی و پیش بینی ، بینش درآمد و عادت های هزینه ای گذشته را برای کمک به آنها در استفاده بهتر از منابعشان و برنامه ریزی برای موفقیت مالی در آینده فراهم می کند. ابزارهای برتر حسابداری می توانند از داده های سوابق مالی برای ایجاد بینش هوشمند استفاده کنند که به طور دقیق پتانسیل درآمد شرکت را قضاوت می کنند. این ابزارها به سطوح C و تیم های فروش اجازه می دهند اهداف درآمد بهتری ایجاد کنند.

امکانات امنیت و کنترل دسترسی

اگرچه عملکرد حسابداری واقعی نیست ، اما همه سیستم های نرم افزاری حسابداری سطوح مختلفی از امنیت و / یا کنترل دسترسی را به صورت مجوزهای کاربر یا مبتنی بر نقش ، قابلیت های ورود به سیستم و یا رمزگذاری داده ارائه می دهند. بسیاری از راه حل ها همچنین امکان دسترسی به ارائه دهنده خدمات حسابداری شخص ثالث شما را ارائه می دهند.

امکان تعیین قیمت رقابتی برای محصولات:

تمامی سازمان‌ها و شرکت‌ها، برای کالاها و خدمات عرضه شده‌ی خود، قیمتی تعیین می‌کنند. بسیاری از کارآفرینان و مدیران عامل، بدون آگاهی از پیچیدگی این کار و با اتخاذ شیوه‌های قیمت‌گذاری اتفاقی، شرکت خود را در معرض تهدید قرار می‌دهند؛ بنابراین، یکی از مهمترین عوامل مؤثر بر سرنوشت سازمان‌ها، تصمیم‌گیری در مورد سیاست‌های قیمت‌گذاری است.یک نرم افزار حسابداری تولیدی،کارآ در زمینه تعیین قیمت رقابتی می تواند به شما کمک کند.

از دیگر ویژگی ها و امکانات بهترین نرم افزار حسابداری تولیدی برای شما فراهم می کند:

بالابردن اندوخته توسعه و تحقیق و سایر اندوخته ها

جلوگیری از هزینه های اضافی

امکان محاسبه قیمت تمام شده محصولات نسبت به قیمت روز مواد مصرفی

امکان ویرایش و افزودن هزینه های سربار جدید در هنگام تولید

امکان تعیین  هزینه های سربار در تولید و تاثیر مستقیم آن در قیمت تمام شده محصول

افزودن اتوماتیک محصولات تولید شده به انبار محصولات پس از تولید کالا

امکان برآورد هزینه های تولید قبل از ثبت نهایی تولید

 

سخن آخر:

انتظارات شما از یک نرم افزار حسابداری تولیدی چیست؟مجموعه نرم افزارهای فرآیند حسابداری مجموعه هایی که با تولید سروکار دارند کمی پیچیده تر از سایر انواع فعالیت های تجاری می باشدبسته  نرم افزار حسابداری قیاس،با امکانات ویژه برای شرکت های تولیدی،تهیه شده است.برای کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با مشاورین ،ما از این لینک می توانید استفاده کنید.

بهترین نرم افزار حسابداری تولیدی