حسابداری موبایل

حسابداری موبایل (قسمت اول)

فن آوری حسابداری موبایلی

متخصصان حسابداری مانند بقیه دنیا به سرعت از تکنولوژی تلفن همراه استفاده می کنند. و در حالیکه حسابداران قبلا عادت به انجام دادن کارهایی نظیر مشاهده یا مدیریت حسابهای بانکی و پرداخت صورتحساب در یک دستگاه تلفن همراه در زندگی شخصی خود دارند، عملکرد موجود در زندگی تجاری آنها بسیار عقب مانده است. این به این دلیل است که حسابداری تلفن همراه برای کسب و کارها بسیار پیچیده است و مسائل زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود تا موفق شود.

Bill Price، CFO در شرکت حسابداری قابل پرداخت و پرداخت اتوماتیک MineralTree هشت موضوع را شناسایی کرده است که شرکت ها به دنبال پیاده سازی حسابداری تلفن همراه هستند؟ و تیم های خود را با عصر دیجیتال باید در نظر بگیریم.

1. حسابداری موبایل را تعریف کنید

قبل از اجرای یک راه حل تلفن همراه در فرآیند کسب و کار،

 شما باید مراحل زیادی را انجام دهید. اول این است که واقعا در مورد اهداف خود و آنچه شما دنبال آن هستید، فکر کنید. حسابداری موبایل به معنای چیزهای مختلف برای افراد و کسب و کارهای مختلف است، بنابراین اولین گام در راه اندازی موفقیت آمیز، تعیین اینکه چه چیزی برای شما و شرکت شما معنی دارد. برای مثال، در نظر بگیرید که کاربران چه خواهد بود و چه چیزی از آنها استفاده خواهد کرد. فکر کنید در مورد توابع مختلفی که می خواهید حسابداری موبایل و راه حل مالی آن را پوشش دهید.

 

حسابداری موبایل

 

2. امنیت

زماني بود که اطلاعات مالي و حسابداي شرکت ها ميتوانست هميشه در چهار ديواری دفتر، قفل و کليد باقي بماند؛ با گذر زمان بعنوان تکنولوژی در حال پیشرفت که بر روی تلفن همراه نیز قابلیت مشاهده را داشته باشد، برای یک شرکت مهم است که یک برنامه امنیتی که همه دستگاه ها، شبکه ها و کاربران را پوشش می دهد. طبق گزارش جدید موسسه آمریکایی CPAs (AICPA) و حسابداران حرفه ای مجاز کانادا (CPA کانادا)، اطمینان از محیط فناوری اطلاعات به عنوان پیشگام فناوری برتر ایالات متحده و کانادا CPAs رتبه بندی شد.

 

اولین سوال که همیشه به ذهن می رسد، امنیت است.

CPA ها و متخصصین امور مالی باید با تهدیدات فزاینده و پیچیده ای، از تهدیدهای سایبری تا از دست دادن دستگاه های تلفن همراه با توسعه و اجرای سیاست های امنیتی و برنامه هایی که تمام خطرات احتمالی را پوشش می دهند، مقابله کنند. برای اجرای اقدامات امنیتی مانند احراز هویت دو عامل ضروری است تا اطمینان حاصل شود که تنها افرادی که به شما اجازه دسترسی به پلت فرم تلفن همراه خود را دارند.

 

3. دستگاه های مختلف جهان

امروزه دستگاه های مختلفی وجود دارند که شما را مجذوب خود می کنند. سیستم عامل های مختلف تلفن همراه از شرکت های مانند اپل، مایکروسافت، گوگل و بلک بری مشاهده می شود.شما همچنین باید در مورد انواع دستگاه هایی که مورد استفاده قرار می گیرد فکر کنید؟ آیا تیم شما بیشتر از گوشی های هوشمند یا رایانه های لوحی استفاده می کند؟ اگر می خواهید از تلفن همراه برای تایید پرداخت در حال حرکت استفاده کنید، گوشی های هوشمند احتمالا دستگاه انتخابی خواهند بود. اگر شما نیاز به تحرک داشته باشید، اما همچنان نیاز به درجه بالایی از قابلیت ها دارد که می تواند برای مواردی مانند جلسات کلاینت در هنگام رفتن مفید باشد، قرص ها مفیدتر خواهند بود.

 

4. BYOD یا شرکت صادر شده

طبق گزارش مرکز تحقیقات Pew، شصت و هفت درصد از بزرگسالان در ایالات متحده در حال حاضر دارای یک گوشی هوشمند هستند و 42 درصد تبلت های خود را دارند. این آمار حتی در حرفه های جوانتر نیز بالاتر است، بنابراین نوشته: شرکت ها باید تصمیم بگیرند که آیا دستگاه خود را بیاورند (BYOD)، و یا بر دستگاه های صادر شده توسط شرکت اصرار دارند. در حالی که برای BYOD مزایای وجود دارد، از جمله صرفه جویی در هزینه و رضایت کارکنان، موارد مربوط به انطباق، امنیت و سازگاری وجود دارد. از سوی دیگر، هنگامی که یک شرکت دستگاه را مسدود می کند، می تواند اطمینان حاصل کند که آنها با برنامه ها و سایت هایی که استفاده می کنند سازگار است و می توانند امنیت این دستگاه ها را بهتر کنترل کنند. با این حال، ارائه تیم خود را با دستگاه های پر هزینه تر برای پیاده سازی و مدیریت است.

 

Like the rest of the world, accounting professionals are quickly adopting mobile technology. And while accountants are already accustomed to doing things like viewing or managing their bank accounts and paying bills on a mobile device in their personal life, the functionality available in their business lives is far behind. That’s because rolling out mobile accounting for businesses is far more complicated and there are many more issues that need to be considered in order for it to be successful. Bill Price, CFO at the accounts payable and payment automation company MineralTreehas identified eight issues that companies looking to implement mobile accounting – and bring their teams into the digital age – must consider.

1. Define Mobile Accounting

There are a lot of steps to take before implementing a mobile solution into your business process. The first is to really think about your goals and what you’re looking to achieve. Mobile accounting could mean different things to different people and businesses, so the first step in a successful rollout is defining what it means to you and your company. For example, consider who the users will be and what they will be using it for. Think about the different functions you’d want your mobile accounting and financial solution to cover.