topic

نصبSQL SERVER 2008 R2 نسخه Enterprise

آموزش نصب SQL SERVER 2008 R2 نسخه Enterprise

 

برای نصب SQL Server 2008 ، نصب.Net framework 3.5   الزامی است پس بهتر است قبل از هر کاری نرم افزار را دانلود و نصب کنید.

 

نکته: با یوزر Administrator در ویندوز لاگین کنید.

 

1- وارد پوشه ای که فایلهای نصبSQL Server   قرار دارد شوید و فایلSETUP.EXE  رو اجرا کنید Autorun نصب برنامه اجرا شده و در این پنجره مطابق شکل بر روی installation  کلیک نمایید.

 

سپس اولین گزینه یعنی New Instalation or add features to exiting instalation را انتخاب نمائید و منتظر بمانید تا عملیات آماده سازی برای نصب انجام گردد.

 

2- در این مرحله در صورت بروز خطا و مشاهده موارد خطا ، اگر هر کدام از این Check ها خطا داشته باشد ، می توانید بر روی لینک Show Details و یا View Detailed Report را برای پیدا کردن مشکل کلید و مجددا پس از رفع ایراد Check را انجام دهید. اگر هم بدون مشکل تموم شد مطابق تصویر بر روی دکمه ی OK کلیک کنید.

 

-3 کمی صبر کنید تا پنجره بعد برای شما باز شود.

 

 

-4 بعد از چند لحظه پنجره ای مشابه شکل پایین نمایش داده خواهد شد ، توجه کنید Product Key در اینجا بصورت خودکار نمایش داده شود. پس آنرا تغییر ندهید و بر روی دکمه Next کلیک کنید.

 

 

 

 

-5 در این قسمت تیک گزینه I accept the license terms را بزنید با این کار شما قوانین مربوط به این نرم افزار را قبول می کنید.  سپس مطابق شکل بر روی دکمه Next کلیک کنید.

 

-6 زمانی که شکل زیر را مشاهده کردید بر روی دکمه Install مطابق شکل کلیک کنید.

 

 

 

-7 با انتخاب گزینه Install در مرحله قبل شکل زیر به شما نمایش داده می شود که به شما مراحل نصب شدن Support Tools را نمایش می دهد ، این صفحه چند دقیقه برای نصب فایل های پشتیبان به زمان نیاز دارد.

 

-8 اگر تا اینجای کار تمامی کارها به درستی انجام شده باشد این پنجره به شما نمایش داده خواهد شد. بر روی دکمه Next کلیک کنید.

 

9- گزینه SQL Server Feature Installation را انتخاب کنید و به مرحله بعد بروید.

10- حال در ادامه با تصویر زیر مواجه خواهید شد ، در اینجا گزینه هایی که انتخاب شده است را تیک زده و Next را بزنید.

 

 -11 درصورتیکه مطابق شکل زیر عملیات با موفقیت انجام شده است به مرحله بعد بروید.

 

-12 در این مرحله اگر گزینه Default instance تیک داشت برروی next کلیک کنید در غیر اینصورت در قسمت named Instance ، Gheyas2008 را وارد کنید و برروی next کلیک کنید.

 

-13 در این پنجر برروی گزینه Next کلیک کنید.