topic
حسابداری
دریافت و پرداخت
خرید و فروش
انبار
حقوق و دستمزد
عمومی و تنظیمات
تولید و بهای تمام شده
فروش خدمات
ابزارها
حسابداری مالیاتی - سامانه مودیان

ثبت فرمول تولید

 

جهت نمایش سایر کیفیت های فیلم آموزشی فرم فرمول های تولید برروی لینک زیر کلیک نمائید.

https://www.aparat.com/v/K91Ym

 

فرمول ساخت معمولاً به صورت یک جدول از مواد و قطعاتی که مشخصاتی از قبیل استاندارد ابعاد، شکل، جنس مواد، وزن مواد و غیره دارد، شناسایی می‌شود اما در ساختار تولید بیشتر به مقدار موجودی کالا و انباری که مواد برای تولید یک محصول از آن خارج می گردد؛ توجه می‌شود.

 

برای تعریف فرمول جدید روی گزینه "جدید" کلیک نمائید تا صفحه زیر باز شود:

 

در صفحه باز شده اطلاعات مربوط به فرمول جدید ( سریال فرمول ، تاریخ ثبت ،نام فرمول،محصول فرمول و واحد محصول انتخابی ) را ثبت نموده و روی گزینه "تائید" کلیک نمائید .دقت داشته باشید که محصول فرمول باید در کالاهای انبار تعریف شده باشد.

پس از تعریف فرمول باید جزئیات مربوط به فرمول مواد مصرفی ،ضایعات (در صورت وجود ) و هزینه های مستقیم (در صورت وجود) را وارد نمائید.

نکته: توجه شود که هزینه های مدنظر تماما برآوردی بوده که شما با توجه به آنچه در گذشته رخ داده و یا بر اساس تجربه کارشناسان به ازای هر واحد محصول درج می نمایید.

 

جهت وارد نمودن مواد مصرفی از قسمت جزئیات فرمول در تب مواد مصرفی برروی گزینه ی" ویرایش" کلیک نمائید و مواد مصرفی مربوط به فرمول را وارد نمائید. دقت داشته باشید که در صورت انتخاب کد انبار های مختلف به هنگام ثبت کارت تولید، مواد مصرفی از انبار انتخابی کسر خواهد شد.

 

پس از مشخص نمودن مواد مصرفی برروی گزینه "ثبت تغییرات" کلیک نمائید.

نکته: 

- با دابل کلیک کردن بر روی ستون قیمت استاندارد یا کلیک بر دکمه سه نقطه آن، و ویرایش آن ستون برای کالای انتخابی، می توانید قیمت را نیز بصورت برآوردی وارد نمایید و یا با کلیک راست کردن در قسمت قیمت، و انتخاب "متوسط قیمت خرید کالا"، امکان آن را فراهم بیاورید که در زمان محاسبه برآوردی قیمت تولید سفارش، برای محاسبه از میانگین قیمت های خرید استفاده شود که در قسمت پیش بینی تولید به آن اشاره می شود.

ثبت کارت تولید در سیستم تولید

ثبت کارت تولید در سیستم تولید