topic
حسابداری
دریافت و پرداخت
خرید و فروش
انبار
عمومی و تنظیمات
سامانه رشد آموزش و پرورش

تعریف انواع لیست تخفیف - سیاست های تخفیف

تعریف انواع لیست تخفیف - سیاست های تخفیف

کاربرد موضوع تخفیف ­گذاری بر روی کالاهای فروش هنگام صدور فاکتور فروش خواهد بود. در هر کسب و کاری تخفیف بر روی کالا به نسبت مشتری یا نوع مشتری یا حتی شرایط و حجم فروش ممکن است متفاوت باشد و بر این اساس تخفیف­ های متفاوتی در فروش شکل می ­گیرد.

  • مسیر دسترسی به فرم:

صفحه اصلی← منوی خرید و فروش← لیست تخفیف

پس از کلیک بر روی دکمه­ ی لیست تخفیف از منوی خرید و فروش، جهت ایجاد لیست تخفیف، بر روی گزینه "جدید" کلیک نمائید. در این صفحه چنانچه از قبل لیست تخفیفی تعریف شده باشد؛ لیست آن ­ها قابل مشاهده می ­باشد.

فرم تخفیف از سه بخش تشکیل شد است؛ موارد مهم جهت تکمیل به شرح زیر می ­باشد:

1- مشخصات لیست تخفیف:

- عنوان

برای لیست تخفیف یک عنوان انتخاب نمائید. (اجباری)

- از تاریخ

در این قسمت محدوده ­ی زمانی که برای لیست تخفیف در نظر گرفته ­اید را به صورت دستی یا از تقویم با کلیک بر روی آن انتخاب نمائید.

- میزان تخفیف:

میزان تخفیف در نظر گرفته شده برای لیست تخفیف را می­ توانید هم به صورت مبلغ مثلا 10000 یا به صورت درصدی مثلاً 10 درصد با انتخاب گزینه مورد نظر از این بخش تعریف نمائید. (اجباری)

- الزام:

با انتخاب این دکمه اختصاص تخفیف برای نوع کالاهای مد نظر الزامی می­ شود.

2-  لیست قیمت­ ها:

 در این گزینه لیست­ قیمت­ های مختلفی وجود دارد که با انتخاب هر یکی از آن ­ها، می ­توانید ارتباط لیست قیمت را با  لیست تخفیف بر قرار نمائید. یعنی تخفیفی که در این لیست بر اساس کالاهای انتخاب شده در نظر گرفته می ­شود مطابق با لیست قیمتی که از قبل تعریف شده، محاسبه می­ شود. 

3-  کالاها:

لیست تخفیف ­ها باید به کالا و یا گروه کالاهایی که از قبل  در سیستم خرید و فروش تعریف شده ­اند، متصل باشند. در این قسمت با استفاده از فلش­ های  می­ توان یک کالا یا گروهی از کالاها را از لیست انتخاب نشده­ ها به لیست انتخاب شده ­ها منتقل نمود و بالعکس

 

در انتها بر روی گزینه­ ی "ثبت" کلیک نمائید تا تخفیف ایجاد شده در لیست تخفیفات اضافه گردد.