topic
حسابداری
دریافت و پرداخت
خرید و فروش
انبار
حقوق و دستمزد
عمومی و تنظیمات
دانش نامه عمومی فناوری اطلاعات
حسابداری مالیاتی - سامانه مودیان

نحوه ی تهیه دیسکت بانک چگونه است؟

برای تهیه دیسکت بانک باید از قبل صورتخلاصه ی ماه مورد نظر را ایجاد نمایید، در صورتی که ایجاد نشده است مطابق تصویر ابتدا وارد ماژول حقوق دستمزد شده و صورتخلاصه را انتخاب نمائید.


در این قسمت با زدن دکمه ی جدید صورتخلاصه ی مورد نظر را می توان ایجاد نمود.


برای این کار ابتدا سال و ماه را انتخاب نموده و عنوان صورتخلاصه را نیز وارد نمائید. سپس از لیست سمت چپ اسامی کارمندانی را که می خواهید در صورتخلاصه باشند را با استفاده از فلش های رو به پایین، به صورت تکی یا گروهی به لیست پایین انتقال داده و در نهایت بر بروی دکمه تایید کلیک نمائید.(مطابق تصویر)پس از تهیه صورتخلاصه، صورتخلاصه ی ماه مورد نظر را انتخاب نمائید. سپس برروی دکمه ی "دیسکت بانک" کلیک نمائید.

از پنجره ی باز شده مطابق تصویر زیر  بر روی دکمه ی شروع کلیک نمائید.


سپس در مرحله بعد باتوجه به بانک مورد نظر فیلدهای مربوطه را تکمیل نمائید. مطابق تصویر برای بانک های ملی و کشاورزی  اطلاعات مربوط به فیلد حقوقی، بانک، کدشعبه، کد مرحله، کد سازمان و تاریخ واریز را تکمیل نموده و بر روی ادامه کلیک نمائید.در صورت انتخاب بانک تجارت و ملت-عادی، مطابق تصویر فیلدهای شماره حساب و تاریخ واریز را تکمیل نمائید.

برای عابربانک سپه و بانک سینا و پاسارگاد، فقط فیلد شماره حساب را تکمیل نموده و بر روی ادامه کلیک نمائید.در صورت انتخاب بانک ملت-جام ، نیازی به تکمیل نمودن آیتمی نمی باشد.(مطابق تصویر زیر)


در صورت انتخاب بانک رفاه ، فیلد نوع حساب را نیز باید انتخاب نمائید که مطابق تصویر یکی از گزینه های قرض الحسنه جاری، قرض الحسنه پس انداز و سپرده کوتاه مدت را مشخص نمائید.


برای بانک اقتصاد نوین دو فیلد شماره حساب و شماره چک را تکمیل نمائید.


 در صورت انتخاب رفاه کارت باید فیلدهای کدشعبه، شماره حساب، سری فایل و تاریخ تهیه را تکمیل نمائید.