topic
نرم افزار انبار (تعدادی)

نرم افزار انبار (تعدادی)

اگر حسابداری مغز و کنترل کننده جریان مالی کسب و کار است بدون شک انبارداری نقش قلب و توزیع و کنترل کننده جریان گردش کالا را بر عهده دارد. الزام وجود نرم افزار انبار در کسب و کارهایی که با کالا سر و کار دارند بدیهی است و برخی از قابلیتهای خاص منظوره که خصوصا در کسب و کارهای خاص کاربرد دارند نرم افزار انبار قیاس را کاربرد پذیرتر کرده است.

مشاوره با کارشناسان ما

جهت مشاوره و دریافت اطلاعات میتوانید با شماره واحد فروش قیاس تماس حاصل فرمایید
در صورت تمایل جهت مشاهده دموی رایگان، مشخصات خود را وارد کنید.
 • محسن انصاری
  حسابداری انبار و یا ریالی کردن انبار به چه معناست و آیا قیاس آن را پشتیبانی می کند؟
  • کارشناس فروش
   ریالی کردن انبار به معنی محاسبه مبلغ قیمت تمام شده خروج کالا از انبار با یکی از قواعدLifo ,Fifo و میانگین است که منجر به صدور سند حسابداری قیمت تمام شده فروش کالا یا هزینه های مصرف مواد در جریان تولید و... می شود و نرم افزار قیاس این قواعد را به صورت کامل پشتیبانی می کند. با توجه به اینکه ریالی کردن انبار بیشتر مربوط به محاسبه سود و زیان داخلی سازمان است، می توان اصلاً این کار را انجام نداد و اصطلاحاً از حسابداری به روش دائم استفاده کرد. ریالی کردن یا حسابداری انبار ارتباطی به مبلغ فروش کالا و فاکتور فروش ندارد و مبلغ ریالی انبار به معنی قیمت تمام شده آن کالا برای خودمان در هنگام خروج از انبار است و نه قیمت فروش کالا. نبود سیستم حسابداری انبار به معنی عدم دسترسی به سود و زیان دقیق جریان خرید و فروش کالا در طی سال است و این عدد در انتهای سال با شمارش انبار به دست می آید.
 • behzad behzadi
  ویژگی کالا در نرم افزار انبار چیست و چه کاربردی دارد؟
  • کارشناس فروش
   در بسیاری از کسب و کارها ویژگی هایی از کالا وجود دارند که از نظر انبار دار یا فروشنده مهم نیست ولی موجودی کالا را علاوه بر کل به ریز آن نیز می خواهید برای مثال: اندازه در کفش فروشی یا طعم در نوشابه و رنگ در مبل و پارچه فروشی و... . خاصیت ویژگی های کالا این امکان را به مشتری می دهد که در فاکتور فروش یا خرید یا سفارش تولید هنگام ثبت سند این ویژگی ها ثبت یا تعیین و موجودی کالا را به ریز آن ها نیز داشته باشید؛ مثلا سیستم گزارش می دهد که 10 جفت کفش مجلسی چرم مدل 1 وجود دارد که سه جفت آن اندازه 42 و 7 جفت اندازه 44 است.
 • kh
  موضوع بارکد و خواندن بارکد و ارتباط با دستگاه بارکد در سیستم انبار وجود دارد؟
  • کارشناس فروش
   بلی؛ نرم افزار انبار قیاس از قابلیت چند بارکدی نیز پشتیبانی می کند یعنی برای یک کالا بتوانید چندین بارکد داشته باشید. همچنین نرم افزار امکان پرینت بارکد ها را نیز روی کاغذ چسب دار دارد که شما را از بارکد پرینتر بی نیاز می کند.
 • فریدی
  آیا می توان دسترسی های کاربر به انبار و کالا را محدود کرد؟
  • کارشناس فروش
   بلی؛ قواعد دسترسی در سیستم انبار موارد ذیل را پشتیبانی می کند: دسترسی کاربر به انبار دسترسی کاربر به نوع سند ورود یا خروج در انبار امکان گردش کالا در انبار
 • ایمان
  آیا اختصاص دادن تصویر به کالا در نرم افزار قیاس امکان پذیر است؟
  • کارشناس فروش
   بلی؛ شما می توانید به هر کالایی یک تصویر منتسب کنید. از این تصویر در فرم فروش لمسی و فروشگاه اینترنتی قیاس استفاده می شود.
 • فرشید پویایی
  امکان تعریف نقطه سفارش در سیستم انبار وجود دارد؟
  • کارشناس فروش
   نقطه سفارش کالا در انبار به معنی میزانی از موجودی کالا است که هنگام رسیدن به آن میزان باید برای تهیه یا خرید کالا اقدام کنید. در نرم افزار قیاس شما برای هر کالا نقطه سفارش و میزان سفارش را وارد می کنید و هنگام رسیدن به آن نقطه سفارش نرم افزار آلارم را نمایش و به شما اطلاع می دهد.
 • farhadi
  آیا امکان تعریف چند واحد مختلف برای یک کالا در سیستم انبار وجود دارد؟
  • کارشناس فروش
   نرم افزار قیاس علاوه بر امکان تعریف دو واحد برای یک کالا قابلیت تعریف بیش از دو واحد یا اصطلاحاَ چند واحدی را دارد. به طور مثال کالایی مانند تیر آهن هم واحد کیلو دارد هم شاخه و هم متر که در قیاس به همراه ضرایب تبدیل آن قابل تعریف است. نکته مهم در این رابطه وجود قابلیت تعریف ضریب تبدیل متغیر در نرم افزار قیاس است. بدین معنی که ضریب بین دو واحد یک کالا هنگام ورود یا خروج کالا تعیین میشود. به طور مثال رابطه کارتن تخم مرغ با کیلو که ممکن است در یک رسید 12 کیلو باشد و در یک رسید دیگر 12.5 کیلو.
 • امیر
  انبار گردانی به چه معنی است و چه کاربردی در نرم افزار انبار قیاس دارد؟
  • کارشناس فروش
   در انتهای دوره مالی یا حتی در مقاطع خاص زمانی لازم است برای بستن حساب ها موجودی واقعی انبارها را شمارش و با گزارش موجودی نرم افزار مقایسه و مطابقت دهید. بدیهی است در هر زمانی عدم ثبت یک ورود یا خروج یا ثبت اشتباه باعث بروز مغایرت می شود و وظیفه جریان انبارگردانی پیدا کردن این مغایرت ها و ثبت سند کسری یا اضافی و مطابق کردن موجودی نرم افزار با واقعیت است. نرم افزار قیاس ابزار و قواعد خاصی را برای این منظور دارد و امکاناتی مانند صدور تگ های شمارش انبار و ورود نتایج شمارش اول و شمارش دوم و... و در نهایت محاسبه و تحلیل نتایج شمارش با موجودی خود به شکل خودکار اسناد کسری یا اضافی انبار را محاسبه و سند مالی آن را نیز به صورت خودکار صادر می کند.
 • vvvv
  آیا امکان تعریف سریال و تاریخ انقضا برای کالاها و همچنین تعریف شماره پارت تولید و محاسبه مانده سریال و مانده پارت در سیستم وجود دارد؟
  • کارشناس فروش
   بلی؛ این مقوله یکی از پیچیدگی های نرم افزارهای انبار است و جزو نقاط قوت نرم افزار قیاس. بر روی هر کالایی می توانید امکان کنترل سریالی را فعال نمائید، که در این صورت در تمام ورودها و خروج های انبار، تک تک سریال مورد ورود و یا مورد خروج را سؤال نموده و مانده های سریال های انبار را هم کنترل و گزارش می دهد. مانده شماره پارت یا بچ تولید مفهوم دیگری از سریال است. بدین صورت که به مجموعه ای از کالا ها (مثلا تعداد 100 کیلو از یک ماده شیمیایی) یک شماره یا بچ تولید تعریف می کنید (این شماره معمولاً روی محصولات خاص با عنوان بچ تولید وجود دارد) و هنگام ورود کل پارت این شماره را وارد نموده و هنگام خروج به بچ مزبور اشاره می کنید و در نتیجه سیستم مانده بچ یا مانده پارت را کنترل و گزارش می دهد. این کاربرد در رهگیری خرید تا تولید یا نگهداری مانده های پارت کالا مثلا در خرید خارجی و... کاربرد دارد. همچنین می توانید شبیه به پارت برای گروهی از کالاها تاریخ انقضاء تعریف کرده و مانده کالا ها به تاریخ انقضاء را نیز کنترل کنید.
 • وارنا
  آیا عملیات پایان سال و صدور سند افتتاحیه و اختتامیه انبار در سیستم انبار وجود دارد؟
  • کارشناس فروش
   بلی؛ کلیه عملیات پایان سال شامل انبارگردانی و بستن انبار و صدور سند اختتامیه و صدور سند افتتاحیه در نرم افزار به صورت خودکار انجام می شود.

برای ثبت پرسش جدید خود، بروی ثبت پرسش، کلیک نمایید.