صدور مجوز فعالیت برای دو شرکت جدید معتمد ارائه‌کننده‌ خدمات مالیاتی

تاریخ انتشار: 1402/11/10

رئیس مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان از صدور مجوز برای دو شرکت جدید معتمد ارائه‌کننده خدمات مالیاتی خبر داد و گفت: در راستای اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان مجوز نوع اول برای دو شرکت «معتمد هوشمند تک‏سا» و «پردازش هوشمند معتمد کسب‌وکار» صادر شد.   

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، مهدی موحدی بکنظر، رئیس مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی کشور گفت: به موجب ماده (26) قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، سازمان امور مالیاتی کشور می‌تواند جهت حصول اطمینان از عملکرد صحیح مؤدیان در اجرای قانون مذکور از خدمات «شرکت‌های معتمد ارائه‌کننده خدمات مالیاتی» استفاده کند.

رئیس مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان افزود: شرکت‌های معتمد ارائه‌کننده خدمات مالیاتی می‌توانند با سه نوع مجوز در زمینه‌های صدور و ارسال اطلاعات صورتحساب‌های الکترونیکی و پشتیبانی از تجهیزات مرتبط با آن، آموزش مؤدیان مالیاتی و ارائه مشاوره‌های فنی مالیاتی و غیر مالیاتی در راستای توانمندسازی مودیان با سازمان امور مالیاتی کشور همکاری نمایند.

موحدی با بیان اینکه شرکت‏های «معتمد هوشمند تک‏سا» و «پردازش هوشمند معتمد کسب‏‌وکار» اخیرا مجوز نوع اول خود را از سازمان امور مالیاتی دریافت کرده اند، افزود: مؤدیان از این پس می‌توانند در زمینه‌هایی همچون نصب، راه‌اندازی، پیکربندی، ارائه پشتیبانی و تامین تجهیزات مورد نیاز صدور صورتحساب الکترونیکی و همچنین صدور، نگهداری، جمع‌آوری و ارسال اطلاعات این صورتحساب‌ها به سامانه مودیان از خدمات این دو شرکت‌ معتمد نیز استفاده کنند.

گفتنی است پیش از این شش شرکت با عناوین «داده‌کاوی معتمد اول سام»، «داده پردازی کیسان»، «داده‌پردازی معتمد تیس»، «معتمد اول هوشمند راهبر»، «معتمد همراه فن آوا» و «راهکارهای یکپارچه معتمد ایرانیان» جهت فعالیت نوع اول و یک شرکت «دیان همراه فردا» جهت فعالیت نوع دوم و سوم دارای مجوز بودند و با اضافه شدن این دو شرکت جدید، تعداد شرکت‏های معتمد ارائه‌کننده خدمات مالیاتی به 9 عدد رسیده است.

قوانین سامانه مالیاتی هر روزه در حال تغییر است، شما می‌توانید با استفاده از انواع نرم‌افزار حسابداری همیشه از قابلیت ارتقا این نرم افزار بهره ببرید و در امور حسابداری امکان خطا را کاهش دهید. برای خرید یک نرم‌افزار مناسب میتوانید با گروه نرم‌افزار حسابداری قیاس تماس بگیرید.

مالیات