بازار طلا به کما رفت

تاریخ انتشار: 1402/11/18

یه گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، قیمت طلا امروز در بازار جهانی با کاهش ۰.۸۷ درصدی، به ۲ هزار و ۳۴ دلار رسید. این رقم یعنی تاکنون طلا تنها افت یک دلاری را تجربه کرده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که طی یک هفته گذشته قیمت طلا در حدود ۱۹ دلار افت را تجربه کرده است؛ این در حالی است که عملکرد بازار در یک ماه گذشته، کاهش ۱۰ دلاری را نشان می‌دهد.
 

نوسانات بازار طلا
نوسانات بازار طلا

 

براساس گزارش رویترز، کاهش ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا قیمت طلا را در معاملات روز چهارشنبه تثبیت کرده است. تاجران منتظر اظهارات مقامات فدرال رزرو در این هفته هستند تا سرنخ‌های بیشتری در مورد روند کاهش نرخ بهره در سال جاری میلادی به دست آورند تحلیلگران انتظار دارند انتشار اطلاعات مربوط به شاخص قیمت مصرف کننده در آمریکا بر قیمت طلا تاثیر گذاشته و آن را تثبیت کند.

تاجران پس از انتشار اطلاعات اشتغال آمریکا در هفته گذشته که بهتر از حد انتظار بود، احتمال آغاز روند کاهش نرخ بهره از ماه مارس را پایین آوردند. تحلیلگران عقیده دارند هرچه آغاز روند کاهش نرخ بهره نزدیک‌تر باشد، طلا روند صعودی خود را زودتر آغاز خواهد کرد. اما تاخیر در کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا باعث می‌شود قیمت طلا در کوتاه‌مدت رو به کاهش گذارد.