وبلاگ نرم افزار حسابداری متصل به فروشگاه اینترنتی

نرم افزار حسابداری متصل به فروشگاه اینترنتی

1399/04/27

یکی از ابزارها و سیستم‌هایی که در عصر حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرد، نرم افزار حسابداری متصل به فروشگاه اینترنتی (حسابداری آنلاین) است.

امروزه با سیستماتیک شدن فرآیندها در سازمان‌ها و شرکت‌ها، استفاده از روش های سنتی کنار گذاشته شده ‌است. زیرا این روش‌ها علاوه‌بر اینکه زمان‌بر و هزینه‌بر هستند، از دقت کافی برخوردار نبوده و اگر به‌طور جدی کنترل و بررسی نشوند، موفقیت مشاغل و شرکت‌ها را مورد تهدید قرار می‌دهند.

اما همانطور که می‌دانید تمام روش‌های مدرن معایبی هم دارند. در این مقاله در کنار مزایا، به بررسی معایب این نرم‌افزار می‌پردازیم.

اهمیت نرم افزار حسابداری متصل به فروشگاه اینترنتی

از مهمترین بخش‌های هر تجارتی، حسابداری است. حتی اگر به فرض مثال کل محصولاتتان را با درصد سود مشخصی بفروشید و یا اگر یک فروشگاه تک محصولی داشته باشید، اگر فقط بصورت نقدی کار کنید و مشمول مالیات هم نباشید، باز هم برای محاسبه هزینه‌های خود مانند  قبوض، حقوق پرسنل، اجاره وغیره و در نهایت محاسبه میزان سود باقی مانده، به یک نرم افزار حسابداری نیاز خواهید داشت.

شاید بتوانید برای مدتی چند ماهه با وارد کردن حساب‌ها، بدهکاری، بستانکاری و سایر هزینه ها در نرم افزاری مانند اکسل، موارد مورد نیاز را محاسبه کنید. اما با بالا رفتن میزان فروش و توسعه کسب و کارتان، ادامه‌ی این روند غیرممکن خواهد شد. زیرا که صرف نظر از مشکلات وارد کردن و محاسبه اطلاعات، انجام این کار، زمان زیادی را از شما یا پرسنلتان خواهد گرفت. درصورتی که می‌توانید از این زمان برای انجام کارهای مهمتری مانند تبلیغات، سئو،  برنامه های توسعه و غیره استفاده کنید. پس بهتر است از یک نرم افزار حسابداری متصل به فروشگاه اینترنتی استفاده کنید.

همانطور که می‌دانید در این زمینه نرم افزارهای ایرانی خوبی وجود دارند. از جمله این نرم افزارها میتوان به نرم افزار حسابداری قیاس اشاره کرد.

اهمیت نرم افزار حسابداری متصل به فروشگاه اینترنتی

ویژگی های نرم افزار حسابداری فروشگاهی

همانطور که میدانید تا زمانی که یک نرم افزار حسابداری متصل به فروشگاه اینترنتی مزایایی نداشته باشد افراد به سراغ بهره گیری از آن نمی‌روند. مهم‌ترین کاری که این نرم‌افزارها انجام می‌دهند، ساده سازی امور حسابداری می‌باشد. به‌گونه‌ای که حتی کسانی که تحصیلاتی در زمینه حسابداری ندارند، قادر خواهند بود حسابداری یک فروشگاه کوچک را برعهده بگیرند.

اما باید بدانید در مورد فروشگاه اینترنتی مساله کمی پیچیده‌تر است. زمانی‌که شما هربار تمامی فاکتورهای فروشگاه اینترنتی را به‌صورت دستی وارد نرم‌افزار حسابداری می‌کنید، این کار هم زمان زیادی از شما خواهد گرفت، هم گاهی بروز خطای انسانی منجر به بروز اشتباهات در سیستم حسابداری می شود. به‌علاوه، پس از وارد کردن هر فاکتور فروش یا خرید به سیستم، باید موجودی جدید را از نرم‌افزار خوانده و به صورت دستی در فروشگاه اینترنتی وارد کنید. این موضوع هم علاوه بر اتلاف وقت و انرژی ، باعث تاخیر در به روزرسانی موجودی فروشگاه اینترنتی می شود.

اما ظاهراً راه حل مشکل عدم هماهنگی نرم افزار فروشگاه اینترنتی و نرم افزار حسابداری و انبارداری، همگام سازی این دو سیستم با کمک یک نرم افزار حسابداری متصل به فروشگاه اینترنتی خواهد بود. با انجام این کار دیگر نیازی نیست فاکتورهای خود را بین این دو سیستم، به صورت دستی جابه‌جا کنید و یا موجودی کالاها را هماهنگ سازید.

نرم افزار حسابداری متصل به فروشگاه اینترنتی
نرم افزار تولید و گردش کالا

نرم افزار تولید و گردش کالا

با داشتن قابلیت کنترل تولید و موجودی مواد اولیه انبار، خواب سرمایه، حجم نگهداری مواد اولیه خود را مد
نرم افزار حسابداری تحت وب بازرگانی قیاس

نرم افزار حسابداری تحت وب بازرگانی قیاس

حسابداری بازرگانی قیاس، جریان خرید و انبار داری و فروش کالا را با تمام الزامات آن پشتیبانی می‌کند. ی
نرم افزار خرید و فروش

نرم افزار خرید و فروش

ثبت اسناد خرید و فروش با امکان قیمت گذاری و لیست تخفیفها، تعیین واسطه، قواعد و قوانین ارزش افزوده و
نرم افزار حسابداری تحت وب قیاس

نرم افزار حسابداری تحت وب قیاس

ثبت تمام اسناد مالی و تهیه گزارشات تحلیلی و مدیریتی برای یک حسابدار در عین ساده بودن، پیچیده تلقی می