gheyasLogoBlog
وبلاگ نرم افزار حسابداری سوپرمارکت

نرم افزار حسابداری سوپرمارکت

1399/07/16

حسابداری سوپرمارکت یعنی چه؟

برداشتی که هر فردی از حسابداری دارد، انجام محاسبات حاصل از فروش و درآمد و … می باشد. گسترده تر شدن مراکز حسابداری و همچنین پیشرفت علم حسابداری، استفاده از نرم افزارهای حسابداری جایگاه ویژه و پررنگ تری را در فروشگاه ها و شرکت ها پیدا کرده است.

فروشگاه ها یا شرکتها و ادارات برای مدیریت بهتر و روند سریعتر و دقیق‌تر فعالیت های خود از نرم افزارهای مختلف حسابداری استفاده می کنند. نقش نرم افزار حسابداری فروشگاهی در بهبود روند کسب وکار یک فروشگاه سوپرمارکت موفق غیر قابل انکار است. مدیریت کسب و کار بدون کمک نرم افزار حسابداریبسیار زمان گیر خواهد بود. استفاده از سیستم حسابداری  فقط برای فروشگاه ها و سوپرمارکت ها نیست، بلکه هر کسب و کار در هر گوشه از کشور این درخواست را خواهد داشت.

اما امروزه سوپر مارکت های کوچک و بزگ هم  جهت مکانیزه کردن صندوق های فروشگاه خود، اقدام به خرید نرم افزار حسابداری برای سوپرمارکت خود کرده اند. طی تحقیقات اخیراستفاده از نرم افزار ها در بخش هایی که به طور مستقیم با مشتری در تماس هستند تاثیر بسزایی در میزان فروش آنها دارد.

چه زمانی به حسابداری در سوپر مارکت احتیاج داریم؟

در مجموع استفاده از نرم افزارهای حسابداری باعث سهولت در مدیریت امور مالی کسب و کار و البته افزایش صحت و دقت آن می شود و بهتر است همه کسب و کارها از این نرم افزارها بهره بگیرند، اما در موارد زیر توصیه می شود حتما نسبت به استفاده از یک نرم افزار حسابداری در حسابداری کسب و کار خود بهره ببرید.اگر صاحب مغازه خود فروشنده نیست و برای اینکار فروشنده استخدام کرده است.

اگر برای خرید و یا فروش و یا هردو به صورت نسیه و چکی کار می کند.

اگر فروش به صورت عمده است.

اگر شریک دارید. حتی اگر همدیگر را کاملا قبول دارید.

اگر جنس امانی دارید.

اگر تعداد مشتریان شما زیاد هستند و یا گردش مالی بالایی دارید.

اگر مشکلات مالیاتی و یا اختلاف حساب دارید.

اگر لازم است موجودی کالای خود را به صورت دائمی داشته باشید.

اگر نیاز دارید از اطلاعات و وضعیت مالی و اطلاعات اجناس خود گزارشی تهیه کنید.

اگر قصد استفاده از صندوق فروشگاهی در مغازه خود را دارید.

اگر قصد استفاده از تگ ها را روی محصولات خود دارید.

اگر می خواهید به مشتریان خود فاکتور چاپ شده ارائه کنید

مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری سوپر مارکت چیست؟

۱. سرعت در انجام محاسبات :

وجود یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی می تواند انجام محاسبات را سرعت ببخشد . زیرا کارکنان بخش فروش، یا صندوقدار یک فروشگاه یا مغازه دار میتواند با سرعت بیشتری هزینه ها را محاسبه نماید و به مشتریان بیشتری در طول روز خدمات رسانی نماید .

۲. دقت در انجام محاسبات:

نرم افزار حسابداری علاوه بر سرعتی که در محاسبات حسابداری دارد ، قادر است تا بدون خطا و اشتباه در محاسبه هزینه ها ، این اعداد و ارقام را برای کسبه ها تولید کند.

۳. بروز رسانی اطلاعات:

همانطور که قبلا هم گفتیم ، با استفاده از نرم افزار حسابداری فروشگاهی ، سوابق حسابداری بطور خودکار به روز رسانی می شوند . بنابراین مانده حساب ها ( به عنوان مثال حساب مشتری ها ) به طور خودکار بروز می شوند .

۴. صرفه جویی در هزینه ها :

برنامه های حسابداری کامپیوتری که باعث کاهش زمان کارهای خواسته شده از کارکنان می باشد در نتیجه باعث صرفه جوی در هزینه ها می شود.

۵. شمارش کالا توسط بارکد خوان :

با برقراری ارتباط بین نرم افزار فروشگاهی و دستگاه بارکدخوان می توان روند جستجوی محصول برای درج فاکتور را سرعت بخشید و همچنین شمارش کالاهایی از یک نوع را به راحتی انجام داد،یک نرم افزار حسابداری سوپر مارکت باید امکان اتصال با تمامی بارکد خوانها را داشته باشد.

 

حسابداری سوپرمارکت

چه نرم افزار حسابداری برای مغازه بخریم؟

مغازه‌داران و صاحبان کسب و کارهای کوچک، همیشه در انتخاب نرم‌افزار حسابداری مناسب برای کسب و کار خود مشکل داشته اند. بعضی افراد به ناچار، کار انتخاب و معرفی نرم افزارهای حسابداری را به حسابدار یا منشی خود می‌سپارند. اما دقت کنید که شما به عنوان صاحب کسب و کار، بهتر از هر کس دیگری نیازهای کاری خود را می‌دانید. ممکن است امنیت بالا و نگهداری اطلاعات بصورت آنلاین و در لحظه، بیشتر از زمان بندی کارها برای کسب و کار شما اهمیت داشته باشد!

تنوع برنامه های حسابداری داخلی و خارجی انقدر زیاد است که انتخاب چند برنامه از بین آنها برای بررسی هم کار ساده‌ای نیست.

مالک یک کسب و کار بهتر از هر شخص دیگر می تواند نیازهای واحد اقتصادی را شناسایی کند و بر اساس آن نرم افزار حسابداری مناسبی پیشنهاد دهد. البته در انتخاب یک نرم افزار حسابداری بهینه و مناسب باید به موارد بیشتری هم توجه کرد.

رعایت نکات زیر قبل از خرید هر نرم افزار حسابداری در موفقیت بیشتر شما تأثیر زیادی خواهند داشت. پس بهتر است با عمل به این نکات، نرم افزار کارا تری را بخرید و فروشگاهتان را به آن مجهز کنید.

 

پشتیبانی و خدمات پس از فروش نرم افزار

محصولات نرم افزاری جزء آن دسته از محصولات مهندسی می باشند که بایستی به طور مدام تغییر یابند تا پاسخگوی نیازهای جدید مخاطبین خود باشند. دریافت خدمات پشتیبانی سریع و با کیفیت میتواند از اتلاف زمان در صورت بروز مشکلات احتمالی جلوگیری نماید.

ضمانت امنیت اطلاعات:

علاوه بر این یک نرم افزار باید از هر لحاظ دارای امنیت باشد تا از سرقت و یا تغییر اطلاعات کاربر به هر نحوی جلوگیری کند که امروزه معمولا شرکت‌های تولید کننده‌ی نرم افزار حسابداری با استفاده از قفل‌های سخت افزاری و گذرواژه‌های نرم افزاری، امنیت اطلاعات کاربر را تضمین می‌کنند.

 

رابط کاربری ساده و روان

منظور از رابط کاربرری ساده و روان این است که با داشتن کمترین دانش در زمینه کامپیوتر و بدون اطلاع از اصول حسابداری میتوانید عملیات مورد نظر خود را در نرم افزار انجام دهید.

نرم افزار حسابداری سوپر مارکت می بایست بسیار ساده و روان، کاملا فارسی و بدون نیاز به دانش فنی کامپیوتر و حسابداری باشد.

نرم افزار حسابداری به طور خودکار دفاتر حسابداری را تولید مینماید و سپس گزارشات و نمودارهای متنوعی را در اختیار شما قرار می دهد.

پس باید امکان ارائه گزارشات قانونی و صورت‌های مالی بر طبق آخرین قوانین را داشته باشد.

سرعت

انجام تراکنش های مالی با سرعت بسیار بالا باید فراهم باشد تا بهره وری فروشگاه شما را بالا ببرد.

 

سازگاری:        

یک نرم افزار حسابداری سوپر مارکت باید،قابل نصب بروی انواع کامپیوتر ها و سیستم ها باشد،یا حداقل با مشخصات سیستم شما،همخوانی داشته باشد.

AP
مقالات مرتبط
محصولات پیشنهادی قیاس
نرم افزار حسابداری تحت وب بازرگانی قیاس

نرم افزار حسابداری تحت وب بازرگانی قیاس

حسابداری بازرگانی قیاس، جریان خرید و انبار داری و فروش کالا را با تمام الزامات آن پشتیبانی می‌کند. ی
نرم افزار حقوق و دستمزد

نرم افزار حقوق و دستمزد

امکان محاسبه اتوماتیک فیش های حقوقی بصورت یک به یک و گروهی و گرفتن انواع گزارشات قانونی از مزایای اس
بسته نرم افزار خدماتی قیاس

بسته نرم افزار خدماتی قیاس

امروزه امکان صدور فاکتور خرید و فروش در فرآیند فروش مجموعه هایی که انواع خدمات را به مشتریــان ارائه
نرم افزار اموال

نرم افزار اموال

نگهداری، مدیریت دقیق اموال و محاسبات استهلاک از جمله مزایای نرم افزار اموال می‌باشد.