نرم افزار حسابداری ابری

وقتی صحبت از نرم افزار حسابداری آنلاین ( ابری ) می‌شود، بسیاری از افرادی که در حوزه نرم حسابداری و مالی مشغول به فعالیت نیستند فکر می‌کنند این یک مقوله بسیار گسترده و متفاوت است. در صورتی که با توجه به پیشرفت‌هایی که در علم و تکنولوژی رخ می‌دهد و پیشرفت‌هایی که حاصل شده دیگر حسابداری ابری یک مفهوم پیچیده و ناشناخته آن هم در مقوله کامپیوتر به حساب نمی‌آید. به‌گونه‌ای که طی تحقیقات صورت گرفته تا آخر سال 2020 بیش از 78درصد از مشاغل کوچک به سراغ بهره‌گیری از فناوری ابری خواهند رفت. اگر یک حسابدار با تجربه و متبحر را در شرکت خود داشته باشید نه تنها بهره‌وری و خدمات بهتری به مشتریان ارائه می‌دهید بلکه از مزایای حسابداری ابری نیز به بهترین نحو ممکن در راستای گسترش فعالیت و بهبود کسب‌وکار شما استفاده خواهد کرد. از همین‌رو در ادامه این مقاله توضیحاتی در این راستا خدمت شما ارائه خواهیم داد.

منظور از حسابداری آنلاین ( ابری ) چیست؟

به طور کلی وقتی صحبت از حسابداری می‌شود نرم‌افزارهای مختلف که بر روی ویندوز یا سیستم عامل گوشی نصب می‌شود در ذهن تداعی می‌شوند. در صورتی که نرم افزار حسابداری ابری کاملا متفاوت از آن چیزی‌ست که فکر می‌کنید. دیگر نیاز نیست به صورت دستی نکات و موارد مالی را وارد کنید. شما میتوانید تنها با دسترسی  اینترنتی و از راه دور نسبت به محیط کاری خود و از طریق فضای ابری کارهای مرتبط با حسابداری را صورت دهید. به عبارت ساده‌تر؛ امروزه حضور اینترنت در زندگی مردم و مشاغل منجر شده که حسابداری آنلاین جایگزین مناسبی برای نرم افزارهای حسابداری قدیمی شود که بر روی کامپیوتر خود نصب می‌کردید.

برای اینکه درک بهترین نسبت به فضای ابری داشته باشید باید بگوییم:

« رایانش ابری نوعی ذخیره و داشتن دسترسی به داده‌ها و برنامه‌های مختلف در بستر اینترنت به جای استفاده از هارد دیسک در کامپیوتر است. در اینجا ابر استعاره از اینترنت است. این استعاره از روزها و نمودارهایی گرفته شده که زیرساخت‌های بزرگ سرورهای اینترنت به صورت ابری سفید و متراکم برای پذیرش اتصالات و جمع‌آوری اطلاعات نمایش داده می‌شد. نکته جالب اینجاست که فضا و حسابداری ابری توانسته در طی سال‌های گذشته نه تنها بخش حسابداری بلکه سایر صنایع را دگرگون و کارآمدتر کند و هزینه‌ها را به طور قابل توجهی کاهش دهد.

استفاده از نرم افزار حسابداری ابری

مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری ابری

اگر بخواهیم چشم انداز نرم افزار حسابداری ابری را برایتان بگوییم مطمئنا در این مقاله نمی‌گنجد اما کسانی که در حوزه مالی و حسابداری مشغول به فعالیت هستند مطمئنا آگاهی از مزایای این نرم افزار به آن ها کمک می‌کند تا راحت‌تر کارهایشان را پیش ببرند. از جمله این مزایا عبارتند از:

  • شرایط اتوماتیک کردن فرآیندهای حسابداری دستی و دفترداری فراهم می‌آید.
  • دسترسی به داده‌ها فارغ از موقعیت مکانی یا دستگاه امکان پذیر می شود.
  • شما به عنوان حسابدار می توانید سبک کاری خودتان را داشته باشید.
  • امکان به روز رسانی داده ها در کمترین زمان ممکن، صورت خواهد گرفت.
  • برای تامین نیازها و رشد اقتصادی کسب‌وکارها، توانایی مقیاس‌پذیری در شما به وجود خواهد آمد.
  • دیگر نیازی به استفاده از کاغذ نیست.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.