وبلاگ مدیریت سود چیست؟

مدیریت سود چیست؟

1397/05/29

مدیریت سود چیست؟

در کسب و کار برای حفظ عملیات، ارائه خدمات بهتر، و ارائه محصولات جدید آن نیاز به سود می باشد. در هر کسب و کار، سود همیشه با زیان های خاص همراه است. مهم این است که اطمینان حاصل شود مدیریت سود و زیان به درستی انجام شده است تا به کسب و کارهای تجاری بپردازد و در عین حال بهتر رشد کند.

سود چیست؟ ضرر و زیان چیست؟

سود یک مقدار پولی است که بیشتر از قیمت اصلی است. از سوی دیگر، از دست دادن مقدار پولی که کمتر از قیمت اصلی آن است.

هنگامی که کسب و کار موجب سود دهی می شود یا بازده سرمایه گذاری (ROI) را تجربه می کند، یعنی سود می کند. یک کسب و کار زمانی از بین می رود که آن محصول و یا خدمات خریده نمی شود، بلکه بخشی از آنچه که مالک ابتدا سرمایه گذاری می کند، از دست می دهد.

سود برابر با پول است و از دست دادن، از دست دادن پول است.

مدیریت سود و زیان چیست؟

مدیریت سود و زیان مدیریت درآمد (پول دریافتی) و هزینه (پول خروجی) برای اطمینان از اینکه کسب و کار، کسب سود خالص عملیاتی است.

معمولا مدیریت سود و زیان با گزارش های سود و زیان به نام P & L گزارش می شود. شما می توانید آن را با یک گزارش در مورد نحوه انجام امور مالی مقایسه کنید. این مشخص می کند که سرمایه گذاری های کسب و کار سودآور است یا در مورد پیش بینی های P & L، چقدر سودآور خواهد بود.

مدیریت سود و زیان برای کمک به یک کسب و کار ماندگاری، پروژه و استراتژی برای آینده خود و بهبود عملکرد آن بسیار مهم است. با مقایسه پیش بینی سود و زیان با عملکرد واقعی سایر شرکت ها - ترجیحا رقبا یا مدل های نقش، یک کسب و کار می تواند مناطق مورد نیاز برای تمرکز یا بهبود را شناسایی کند. برای مثال، آیا کسب و کار به اندازه کافی برای تحقیق و توسعه هزینه می کند تا اطمینان حاصل شود که آنها می توانند یک قدم جلوتر از رقبای خود بمانند؟ آیا هزینه های زیادی را صرف می کنند؟

مدیریت سود

نظارت بر سود و زیان گزارش ها به طور مداوم

گزارش های P & L بر اساس یک روش عملیاتی استاندارد شرکت در هر هفته، ماهانه، سه ماهه یا سالانه تولید می شود. با این حال، حسابداران می توانند گزارش را در صورت نیاز و توسط مدیریت درخواست کنند. از آن استفاده کنند و به طور مداوم به اعداد نگاه کنند. به دنبال روند و استفاده از آن برای پیش بینی و سود پروژه و به حداقل رساندن ضرر و زیان باشند.

به گفته ماریان م. هوی از دانشگاه ایالتی اوهایو، P & L ضبط یک مبارزه شرکت برای بقای مالی و همچنین نتایج مبارزه رقابتی در یک دوره خاص (سه ماهه، ماه مالی یا سال مالی) است. داده های P & L شرکت نشان می دهد که شاخص ها مانند درآمد، هزینه ها و درآمد خالص اگر هزینه ها بیش از درآمد باشد. درآمدها از درآمد عملیاتی و درآمد بهره تا نقدی که در سرمایه گذاری یا سرمایه گذاری مشترک با موسسات دیگر ایجاد می شود، متغیر هستند.

این گزارش ها به تنهایی می تواند به شما در تصمیم گیری های کسب و کار آگاهانه کمک کند تا کسب و کار خود را به حداکثر سود برسانید.

نظارت را بر گزارش های P & L و هزینه های نقدی ترکیب کنید.

مدیریت موثر مالی نشان می دهد که چگونه یک شرکت با صرفه جویی در پول ، پول نقد موجود خود را افزایش می دهد و از بین می رود. این باید به طور موثر مدیریت و کنترل شود. هزینه ها (پول و هزینه های خروجی) باید تحت نظارت باشد.

همراه با گزارشات P & L، کمک می کند تا کسب و کار صرفه جویی در پول در ماه های کم، و قدرت در ماه های قوی برای سرمایه گذاری در محصولات جدید کسب و کار، زیرساخت ها، فن آوری، نیروی انسانی و یا هر جنبه ای که برای رشد کسب و کار مورد نیاز است.

ایجاد یک استراتژی تجاری که این دو را ترکیب می کند، به طور موثر مدیریت درآمد کسب و کار کمک می کند، هنگامی که شرکت می کند، "سود" را احساس می کند.

تیم مدیریت خارج از منزل برای مدیریت P & L.

برای تولید گزارش های P & L بخصوص زمانی که در سازمان وجود دارد، می تواند بسیار دشوار باشد. همچنین اگر شما درگیر شرکت یا غوطه ور شدن در این شرکت هستید، می توانید چالش برانگیز آن را نیز در نظر بگیرید.

داشتن یک فرد گزارش گیر به شدت از دیدگاه حسابداری می تواند به مدیر یک چشم انداز متفاوت بدهد. این تیم همچنین می تواند فرمول یک استراتژی کسب و کار را برای کمک به صاحب کسب و کار درک کند، که چگونه به افزایش یا ایجاد پول بیشتر کمک کند.

بسیاری از عوامل موثر بر سودآوری یک کسب و کار وجود دارد، مدیریت سود و زیان تنها یک جنبه است. استراتژی های کسب و کار موثر، مدیریت پول نقد، به حداکثر رساندن سود و زیان بر اساس نقاط قوت شرکت، نمونه هایی از چگونگی کسب و کار می توانند پول و زیان را کاهش دهند. مهم نیست چقدر یک شرکت پول نقد داشته باشد و یا چندین دارایی آن متعلق به آن باشد، زیان هایی که در طی مدت زمان طولانی گسترش می یابد، ارزش دارایی های آن را تضعیف می کند، دارایی های نقدی خود را کاهش می دهد و باعث ورشکستگی می شود. مدیریت سود و زیان به یک کسب و کار کمک خواهد کرد که از وقوع اتفاقات تجاری بزرگ جلوگیری شود، اگر درست انجام شود.

مدیریت سود
مدیریت سود و زیان
نرم افزار خرید و فروش

نرم افزار خرید و فروش

ثبت اسناد خرید و فروش با امکان قیمت گذاری و لیست تخفیفها، تعیین واسطه، قواعد و قوانین ارزش افزوده و
نرم افزار فروش خدمات

نرم افزار فروش خدمات

از عمده مزایای سیستم خدمات پس از فروش، یکپارچگی و قرارگرفتن آن در کنار سایر سیستم‌های قیاس مانند حسا
نرم افزار حقوق و دستمزد

نرم افزار حقوق و دستمزد

امکان محاسبه اتوماتیک فیش های حقوقی بصورت یک به یک و گروهی و گرفتن انواع گزارشات قانونی از مزایای اس
نرم افزار فروشگاهی قیاس شاپ

نرم افزار مالی

نرم افزار حسابداری قیاس در راستای ارائه محصولات خود جهت مکانیزه کردن اداره یک کسب و کار فروشگاهی و