ضرورت استخدام حسابدار برای کسب و کارهای کوچک

تاریخ انتشار: 1396/03/16

ضرورت استخدام حسابدار برای کسب و کارهای کوچک

یک حسابدار حرفه ای در واقع پول شما را با کمتر کردن خطاهای انسانی و پرداخت به موقع صورت حساب ها حفظ می‌کند. سناریویی را در نظر بگیرید که کسب و کار کوچک شما در مسیر شکل گیری خود از مرحله ایده تا یک کسب و کار رسمی در حال پیشروی است. در این مسیر مسائل بسیار زیادی وجود دارند که باید به آن ها پرداخته شود. شاید یکی از مسایل مهم پیش رو، تصمیم گیری در مورد زمان بکارگیری متخصصان بیرونی باشد. این متخصصان می توانند در انجام برخی امور اجرایی و حسابداری لازم برای سرپا ماندن یک کسب و کار، یاری رسان باشند.  این امور مطمئنا شامل وجه مالی کسب و کار شما نیز می‌شود. در حالی که ممکن است شما نیازی به یک حسابدار نداشته باشید، حداقل می‌توانید ایده داشتن یک حسابدار را برای کمک در مورد وجوه مختلف مالی در نظر بگیرید. تنها گزینه دیگری که در اختیار دارید آن است که خود یک حسابدار شوید که در این صورت خودتان قادر به درک تمام ابعاد کسب و کار خود خواهید بود که مسلما این امر چندان عملی و واقعی به نظر نمیرسد. بنابراین دوباره به در نظر گرفتن گزینه حسابدار می پردازیم و در اینجا به 10 دلیلی که بهتر است  استخدام یک حسابدار را مورد توجه قرار دهید اشاره خواهیم کرد.

توجه خود را معطوف به نیازهای اساسی کسب و کارتان کنید. یک کسب و کار کوچک نیاز به توجه و رسیدگی بنیان گذار خود دارد تا ایده در حال رشد خود را تبدیل به یک محصول و یا خدمت موفق سازد. این به آن معنی است که شما به عنوان پایه گذار کسب و کار باید زمان خود را وقف استراتژی، بازاریابی، تامین مالی و سایر حیطه های کلیدی ای نمایید که به عنوان وظایف عملکردی روزانه کسب و کار، نیازمند توجه شما هستند.

از انجام اموری که در مورد آن چیزی نمیدانید و یا آن را درک نمی کنید اجتناب کنید. اکثر صاحبان کسب و کار سابقه ای در مورد امور مالی و یا حتی دانش کاری از حساب  های پرداختی، حساب های دریافتی و مالیات ها ندارند. بهتر است که یک شخص خبره که دوره هایی را در این زمینه گذرانده و مجوز کار در این حیطه را دارد اموری از این دست را در کسب و کار شما به عهده گیرد. در این صورت احتمال وقوع اشتباه و ایجاد مسایلی که هزینه بر هستند کمتر خواهد بود. به یاد داشته باشید فراموش کردن پرداخت یک صورت حساب و یا یک مورد مهم می تواند به شکل موثری بر روی اعتبار کسب و کار شما تاثیر گذار باشد.

بین زندگی و کار خود تعادل ایجاد کنید. مشکل آنجاست که وقتی تمام توجه شما بر روی رفع نیازهای اساسی کسب و کارتان و برآورده کردن موارد لازم دیگر است، در پایان روز زمانی برای شما باقی نخواهد ماند تا صرف خودتان و یا خانواده‌تان کنید. بنابراین شما تعادلی را از دست داده اید که هر فردی به آن نیاز دارد تا سلامت خود را حفظ کند و یا از ادامه دادن کار خود، به خاطر سنگینی کار باز نماند.

دیدگاه متفاوتی نسبت به کسب وکار خود کسب کنید. اگرچه شما ممکن است در طول فاز پیشرفت کسب و کار کوچک خود باور خوبی در مورد موقعیت موجود داشته باشید، اما اگر یک جفت چشم دیگر نیز برای کمک به شما وجود داشته باشد بسیار مفید خواهد بود. حسابدار شما می‌تواند ترتیب و توالی انجام امور مالی را تنظیم کرده و گزارش های عملکرد ماهانه شما را تدارک ببیند. او میتواند به شما نشان دهد که پولتان صرف چه اموری می‌شود و تلاش های شما چه بازخورد و نتیجه ای به همراه دارند و آیا نیاز به بهبود در این زمینه وجود دارد یا خیر. او همچنین قادر است تصویر و دورنمای کسب و کارتان را از طریق اعداد محاسبه شده به شما نمایش دهد.

از وجوه خسته کننده کسب و کارتان دوری کنید. تصور این که حیطه های مالی کسب و کار، شما را به وجد می آورد مشکل است. به احتمال زیاد شما علاقه زیادی به محاسبه کردن صورت حساب پرداخت حقوق و یا نوشتن چک های پرداخت قبوض نخواهید داشت. با این حال حسابدار شما ممکن است از انجام این امور لذت ببرد. بنابراین به خاطر وجود چنین محرکی، محول کردن این امور به شخصی که برای انجام آن ها ساخته شده و آن ها را به خوبی انجام می دهد عقلانی می نماید.

مطمئن شوید که همه چیز به موقع پرداخت می شود. بین مسافرت کردن، پیش بردن کسب و کار کوچک خود، از بین بردن احساسات شدیدی که ناگهان در طول روز ایجاد می شوند و پرداختن قبوض، کاری که به احتمال زیاد انجام آن مهم قلمداد نمی شود آخرین گزینه خواهد بود. شما نمی خواهید به خاطر پرداخت های دیرهنگام و یا فراموش شده  اعتبارتان خدشه دار شود. بنابراین یک حسابدار را استخدام می کنید تا به شما اطمینان دهد که همه چیز به موقع پرداخت خواهد شد.

مطمئن شوید که برگه های مالیاتی درست پر شده اند. آخرین چیزی که می‌خواهید آن است که کسب و کار شما حسابرسی شود و یا یک مامور مالیاتی شما را به خاطر فراموش کردن تحویل برگه های مالیاتی سالانه و یا فصلی مورد تعقیب قرار ندهد. بسته به نوع ساختار کسب و کاری که تمهید کرده اید نیاز به الزامات مالیاتی متفاوتی خواهید داشت که شامل پرداخت های برآورد شده مالیاتی، پرداخت های مالیاتی شرکت، فرم S 1099 برای پیمان کاران و شاغلین مستقل و یا سایر اسناد و فرم های مورد نیاز می باشد. گزینه ایده آل این خواهد بود که حسابداری را پیدا کنید که بتواند به خوبی در کنار رسیدگی به صورت حساب های حقوق و سایر مسائل مالی، از عهده امور مالیاتی نیز برآید.

جریان نقدی خود را حفظ کنید. شما ممکن است به دلیل مشغله زیاد متوجه پرداخت های معوق شده از سوی مشتریان خود نشوید. هرگونه تاخیری در پرداخت می تواند جریان نقدی را که شما برای پیش بردن کسب و کار کوچک خود به آن نیاز دارید، محدود سازد . هنگامی که از وجود یک حسابدار بهره می برید  او می تواند در راس این امر قرار گرفته و یادآوری های لازم را برای مشتریان ارسال کند و از این طریق جریان نقدی شما را در حد بهینه خود حفظ کند. همچنین این موضوع می تواند هنگامی که به دنبال منبع مالی دیگری هستید مفید واقع شود زیرا شما می توانید جریان نقدی مثبتی را نشان دهید که در صورت نبود چنین دستیاری قادر به ارائه آن نبودید.

  اختلاف های مالی با شرکای تجاری خود را حل کنید. هنگامی که کسب و کار شما چندین سهامدار داشته باشد و هر یک از آن ها ایده های متفاوتی در مورد چگونگی صرف کردن پول  و یا دسترسی راحت به آن مطرح کنند، وجود اختلافات را می توان پیش بینی کرد. در این صورت اختلافات می تواند در پیشرفت کسب و کار کوچک شما اخلال ایجاد کند. به همین دلیل یک حسابدار باید دریافت کننده پول باشد و مراحل تایید لازم جهت دسترسی به پول را تمهید کند تا از خارج کردن پول توسط شرکا جلوگیری شود.

هزینه تعهدات مالی را کاهش دهید. اگر چه شما ممکن است تصور کنید که با انجام دادن همه کارها توسط خود می توانید پولتان را حفظ کنید اما حقیقت آن است که در واقع یک حسابدار حرفه ای می تواند پول بیشتری را برایتان ذخیره کند. زیرا سطح پایینتری از ریسک برای خطاهای انسانی، فقدان دانش مورد نیاز، زمان پرداخت ها و تعهدات مالیاتی فراموش شده و حساب های قابل دریافت به تعویق افتاده وجود خواهد داشت. به علاوه زمان در واقع دارایی ارزشمند شما است و می توانید با استفاده از آن کسب و کار جدید خود را پیش برده و با بکاربردن درآمد حاصل از آن این تجارت را به سطح بعدی انتقال دهید. با در نظر گرفتن این که یک حسابدار ازذخیره کردن زمان و پول شما تا تمرکز بر روی تخصص ها و جریان نقدینگی بیشتر می تواند برای کسب و کار شما مفید واقع شود، پس نتیجه می گیریم که همین امروز بهتر است تا در جهت استخدام یک حسابدار اقدام نمایید.  

حسابداری
کسب و کارهای کوچک