وبلاگ سه گام تا موفقیت در طرح کسب و کار

سه گام تا موفقیت در طرح کسب و کار

1395/11/06

سه گام تا موفقیت در طرح کسب و کار

اگر قصد دارید تا کسب و کار جدیدی را آغاز کنید، پیش از یافتن منابع مالی لازم باید طرح کسب و کار خود را به صورت جامع و دقیق برنامه ریزی کنید. طرح کسب و کار همانند یک نقشه راه به وام دهندگان و افرادی که قصد دارند حامی مالی شما شوند، چگونگی عملکرد و ساختارهای فعالیت شما را نشان می‌دهد. همچنین این اقدام در شناخت و آگاهی آن‌ها نسبت به کالا و خدماتی که ارائه خواهید کرد، نحوه بازاریابی و شیوه‌های فروش شما بسیار موثر است. طرح کسب و کار، اطلاعات لازم و تکمیلی درباره بودجه و چگونگی اختصاص هزینه‌ها را نیز فراهم می‌کند.

شرح کامل کالا و خدمات مورد نظر: طرح کسب و کار در واقع فرصتی است تا به صورت روشن و قابل درک به معرفی کالا و خدمات خود اقدام کنید. بر همین اساس، اطلاعاتی مانند نحوه کارکرد، بازار هدف، مشتری‌های بالقوه و... می‌توانند مد نظر قرار بگیرند. به عنوان مثال، توضیحات خود را می‌توانید به همراه آمار و ارقام مشتری‌هایی که به خرید کالا و خدماتی مشابه در گذشته پرداخته‌اند، ارائه کنید. همچنین می‌توانید اطلاعاتی در زمینه چگونگی توسعه فعالیت‌های خود در آینده ارائه کنید. تمامی این اطلاعات می‌توانند به نوعی خط سیر کسب و کار شما از آغاز تا در آینده را ترسیم کنند.

توسعه برنامه بازاریابی: ممکن است قصد ارائه کالا و یا خدماتی فوق العاده را داشته باشید، اما برای تحقق اهداف فروش و جلوگیری از شکست کسب و کارتان باید توجه و علاقه دیگران را به سوی خود جلب کنید. از این رو، برنامه بازاریابی، تشریح چگونگی جلب توجه مشتری‌ها به کالا و خدماتی که ارائه خواهید کرد را هدف گذاری می‌کند. در این برنامه باید بازار هدف خود را مشخص کرده و شیوه‌هایی که جذب حداکثری را در پی دارند، مد نظر قرار دهید.

بازاریابی می‌تواند نحوه بسته بندی محصولات، چگونگی تبلیغات و استفاده از شبکه‌های مختلف را شامل شود. به عنوان مثال با پیشرفت فناوری، یکی از شیوه‌هایی که می‌تواند در جلب توجه و افزایش فروش محصولات شما موثر باشد، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی است. از این طریق می‌توانید مشتری‌های خود را از عرضه کالا و خدمات جدید آگاه کرده و تعامل نزدیک تری با آن‌ها برقرار کنید.

فراهم کردن بودجه و تامین مالی: میزان بودجه، یکی از مهم‌ترین بخش‌های برنامه ریزی طرح کسب و کار محسوب می‌شود. این مساله بدون در نظر گرفتن اینکه در حال توسعه طرح کسب و کار برای سرمایه گذاری مشترک هستید و یا تنها قصد دارید کسب و کار خود را آغاز کرده و طرحی برای آینده برنامه ریزی کنید، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. از این رو، فراهم کردن برنامه بودجه جامع می‌تواند در پیش بینی میزان هزینه‌های کسب و کار به شما کمک کند. در یکی دو سال نخست بودجه‌های پیش بینی شده بر اساس حدس‌های منطقی درباره هزینه‌های واقعی شکل می‌گیرند. اما در سال‌های بعد، شناخت بهتری درباره میزان درآمد در برابر هزینه‌های خود خواهید داشت. برنامه بودجه جامع شامل تمامی هزینه‌های مرتبط با کسب و کار شما می‌شود. باید در آن موارد مختلفی مانند اجاره بها، خرید لوازم و تجهیزات، دستمزد کارکنان، مالیات‌ها، هزینه‌های تولیدی و دیگر موضوعاتی که ممکن است با آن‌ها مواجه شوید، مد نظر قرار بگیرند. این نکته را هم به خاطر بسپارید که اکثر کسب و کار‌ها در سال‌های نخستین شروع فعالیت خود سود چندانی در پی نداشته و از این رو، تامین منابع مالی لازم در این دوران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

سه گام تا موفقیت
نرم افزار انبارداری

نرم افزار انبارداری

نرم افزار انبارداری بدون شک نقش قلب و توزیع و کنترل کننده جریان گردش کالا را برعهده دارد.
نرم افزار تولید و گردش کالا

نرم افزار تولید و گردش کالا

با داشتن قابلیت کنترل تولید و موجودی مواد اولیه انبار، خواب سرمایه، حجم نگهداری مواد اولیه خود را مد
نرم افزار حقوق و دستمزد

نرم افزار حقوق و دستمزد

امکان محاسبه اتوماتیک فیش های حقوقی بصورت یک به یک و گروهی و گرفتن انواع گزارشات قانونی از مزایای اس
نرم افزار حسابداری و فایلینگ املاک قیاس

نرم افزار حسابداری و فایلینگ املاک قیاس

این سامانه جهت استفاده مشاورین املاک طراحی و تهیه شده است. در این سامانه از یک طرف امکان ثبت مشخصات