ربات

آیا ربات حسابداران را خلاق تر می کند؟

تعداد روزافزون وظایف تکراری به ربات ها منتقل می شود، حسابداران زمان بیشتری را صرف جستجوی فرصت های ارزش افزوده می کنند.

هنگامی که دانشگاه آکسفورد و Deloitte در مورد تاثیر هوش مصنوعی (AI) و رباتیک در سال 2015 تحقیق کردند، از این داده ها برای ساخت یک ماشین حساب آنلاین عالی استفاده کرند. کاربران می توانند عنوان شغلی خود را به اشتراک بگذارند و ببینند که چقدر احتمال دارد تا چند دهه آینده تحت تاثیر قرار بگیرند.

این ماشین حساب نشان می دهد که حسابداران در میان اولین متخصصان تحت تاثیر قرار می گیرند؛ 95 درصد احتمالا با تهدید تکنولوژی پیشرفته مواجه خواهند شد.


در همین حال، کمیته توسعه اقتصادی استرالیا (CEDA) پیش بینی کرده است که تا سال 2035 تا حداکثر 40 درصد نیروی کار و یا بیش از پنج میلیون شغل می تواند به صورت خودکار باشد.

بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، بسیار نگران این است که ربات های تاثیرگذار ممکن است در استخدام قرار بگیرند، که پیشنهاد کرده است شرکت ها مالیات روبات را برای نقش هایی که جایگزین انسان ها با روبات ها می شوند، پرداخت کنند.

چنین مالیاتی به نظر می رسد فراتر از آن است، اما ربات های همراه با AI یا سیستم عامل های شناختی تاثیر زیادی بر ماهیت کار حسابداران، حسابرسان، و به طور کلی بر اقتصاد وسیع دارند.

فن آوری های Blockchain و توزیع کننده نیز برای رفع این حرفه ها تنظیم شده اند.

برای بخش حسابداری چه معنایی دارد؟ چه تعداد حسابداران کار خود را از دست خواهند داد؟ آیا تغییر باید به عنوان فرصتی برای آموزش مجدد و ارائه ارزش بیشتر مورد توجه قرار گیرد؟

ربات

آینده رباتیک در حال حاضر است

از زمان ورود سیستم عامل های محاسبات ابری، سهم رو به رشد از کار حسابداری به صورت خودکار صورت گرفته است. شرکت های نرم افزاری مانند Xero، Intuit و Reckon همه فرآیندهای حسابداری روزانه را ساده تر و سریعتر ساخته اند. هماهنگی و تولید گزارش در حال حاضر با استفاده از راه حل های اتوماسیون رباتیک (RPA) از جمله BlackLine، Thomson رویترز و Wolters Kluwer انجام می شود.

فناوری حتی هوشمندتر می شود

در فوریه سال 2017، H & R Block اعلام کرد که با پلاتفرم شناختی IBM Watson کار می کند تا اطمینان حاصل کند که مشتریان خرده فروشی خود را از دست ندهد.

ربات های نرم افزاری فعالیت های انسانی را تقلید می کنند – آنها به تنهایی هوشمند نیستند اما هر چیزی بر اساس قواعد است، و سپس RPA تاثیر زیادی برآن دارد.

ربات های نرم افزاری از فعالیت های انسانی تقلید می کنند – آنها به تنهایی هوشمند نیستند.

تعداد زیادی از کارهای تکراری با حجم بالا که شما می توانید از یک ربات برای استفاده در این زمینه استفاده کنید. این همان چیزی است که بارها و بارها اتفاق افتاده است.

ربات ها هنگامی که به قوانین زیر می آیند، درخشان هستند و اشتباهاتی را مرتکب نمی شوند. همچنین آنها قضاوت نمی کنند. اما ربات تمام کارها را نمی پذیرد. یک ربات می تواند کار یک انسان را انجام دهد و یک انسان می تواند دست به کار ربات بزند و اجازه می دهد انسان ها به مسائل مورد نیاز قضاوت مانند تأیید یا تجزیه و تحلیل تمرکز کنند.

با گذشت زمان، ربات ها می توانند با استفاده از سیستم عامل های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ها، برای ارائه آنچه که به عنوان "اتوماسیون هوشمند" توصیف می کند، تکمیل شود. این در این فضا است که برای حسابداران و حسابرسان امروز به طور کاملا جدیدی پیش بینی می کند – به معنای واقعی کلمه، سیستم های AI را با دانش و تجربه دامنه خود آموزش می دهد. که این سیستم های هوشمند می توانند بر روی وظایف به طور فزاینده ای پیشرفت کنند.

دانش حسابداری غیرقابل جایگزینی

سه سطح حسابداری را برای اتوماسیون خود رونق می دهد: اتوماسیون اتوماتیک با استفاده از داده های ساخت یافته و قوانین اساسی؛ سیستم های پیشرفته تر که می توانند با داده های ساختار یافته و غیر ساختاری (مانند شناسایی یک شماره سفارش خرید در یک اسناد اسکن شده و به صورت خودکار پردازش آن) را حل کنند؛ و سیستم عامل های مصنوعی هوشمند، که در آن دستگاه ها از طریق الگوریتم ها یاد می گیرند.

حسابداری و حسابرسی بیشترین تهدیدات را دارند.

این فرصت را افرادی که برای مشارکت با یک کسب و کار آماده می شوند، استفاده می کند، تا از داده هایی که توسط ربات ها برای نفوذ در یک کسب و کار استفاده می شود، و به عنوان مشاور مورد اعتماد خود بپزیرند.

 

A growing number of repetitive tasks are being delegated to robots, leaving accountants more time to look for value-added opportunities.

When Oxford University and Deloitte explored the impact of artificial intelligence (AI) and robotics in 2015, the BBC used the data to build a nifty online calculator. Users can plug in their job title and find out how likely it is they will be impacted over the next couple of decades.That calculator reveals that accountants will be among the first professionals impacted; 95 per cent will likely face some threat from advanced technology.

Meanwhile, the Committee for Economic Development of Australia (CEDA) has predicted that up to 40 per cent of the workforce, or more than five million jobs, could be automated by 2035. 

Microsoft founder Bill Gates is so concerned about the impact robots might have on employment that he has suggested corporations pay a robot tax for roles that replace humans with robots.