هزینه‌

ده راه برتر جهت کاهش هزینه‌ها در شروع کسب‌وکار(قسمت اول)

چگونه جریان نقدی خود را حفظ کنیم، هزینه‌ها را کاهش داده و کسب و کار خود را سودآور نگاه داریم.

جهانی که امروز در آن زندگی می کنیم به وسیله شرکت‌های بسیار بزرگ، کارآفرینان بی‌نهایت موفق و متخصصین اینترنتی که تمام‌وقت و پول و پشتکار خود را صرف کارآفرینی می‌کنند اداره می‌شود. تمام محصولاتی که در خانه‌ها، رستوران‌ها و حتی در محل کار خود استفاده می‌کنیم حاصل فداکاری شخصی است که تصمیم گرفته است تمام دارایی و پس‌انداز خود را به خاطر یک کسب‌وکار در معرض ریسک قرار دهد. خوب است که بدانیم آن‌ها در همان موقعیتی که هم‌اکنون در آن قرار دارند شروع به کارنکرده‌اند.

زمانی که سرنوشت آن‌ها را می‌شنوید، از این‌که چگونه در ابتدا با چنین امکانات کمی شروع به کارکرده‌اند متعجب خواهید شد ولی حالا به آن‌ها نگاه کنید! آن‌ها همان افرادی هستند که بسیاری از مردم به‌عنوان افسانه آمریکایی موفق از آن یاد می‌کنند.

بااین‌حال مالکیت یک کسب‌وکار هرچند کوچک باعث می‌شود که احساس غرور داشته باشید. هیچ‌کس نباید از یک شروع حقیرانه و مختصر شرمنده باشد زیرا این همان چیزی است که باعث می‌شود شما به آن جایگاهی که می‌خواهید دست‌یابید. زمانی که سرمایه اندکی دارید، برای شروع کسب‌وکار خود صبر نکنید و آن را به تعویق نیندازید. همین حالا با همان میزان اندک سرمایه‌ای که در اختیاردارید به دنبال آن بروید و آن را به چندین برابر در کسب‌وکارخود تبدیل کنید. به خاطر داشته باشید که برای آن‌که یککسب‌وکار به موفقیت دست یابد شما باید بر روی حداقل ساختن هزینه‌ها تا اندازه ممکن تمرکز کنید. تا زمان راه‌اندازی یک کسب‌وکار، بهترین راه‌هایی که می‌توان از طریق آن پول خود را ذخیره کرد چیست؟ ما 10 تا از بهترین راه‌های ذخیره کردن پول، در زمان راه‌اندازی یک کسب‌وکار را در ادامه تشریح خواهیم کرد.

  1. کسب‌وکارخود را از خانه شروع کنید.

این‌یکی از آسان‌ترین راه‌هایی است که می‌توان در زمان شروع کسب‌وکار به میزان بسیار زیادی پولی را که وارد کسب‌وکار می‌شود ذخیره کرد. در این روش شما باید قابل‌اجرا بودن کسب‌وکارتان را در محیطی که قصد آغاز کسب‌وکار خود رادارید به اثبات برسانید.

به‌جای منتظرشدن برای افزایش وجه نقد جهت اجاره دفتر کار که بعدها به‌عنوان محل کسب‌وکار استفاده خواهد شد پیشنهاد می‌شود که کسب‌وکار خود را از خانه خود راه‌اندازی کنید و یا با یک دوست و یا هر کس دیگری که یک اتاق خالی در اختیار دارد تماس بگیرید و از مکان آن‌ها برای راه‌اندازی کسب‌وکار خود استفاده کنید. پرداخت اجاره‌بها به‌صورت ماهانه بسیار ارزان‌تر از اجاره کردن یک ملک تجاری هست.

اگر می‌خواهید در خانه و یا یک فضای اجاره‌ای کارکنید اطمینان یابید که مکان موردنظر به لحاظ امنیتی از فضای کافی برای وسایل موردنیاز و همچنین کالاهای مورد خریدوفروش شما برخوردار است. این اتاق باید به‌راحتی در دسترس بوده و تا جای ممکن نزدیک به خیابان اصلی باشد. این ویژگی دسترسی مشتریان و همچنین تأمین‌کنندگانی که کالاهای موردنیاز شمارا تدارک می‌بینند افزایش می‌دهد. همچنین صحبت کردن با مالک حتی پیش از پرداخت اجاره‌بها (اگر جایی را اجاره کرده‌اید) می‌تواند اقدام بسیار مناسبی باشد. توضیح دهید که در حال انجام چه‌کاری هستید و موقعیت خود را تشریح کنید. بنابراین او پیش از شروع پرداخت اجاره، برای شما یک مهلت پرداخت در حدود یک ماه تعیین خواهد کرد. این کار به شما زمانی می‌دهد تا بتوانید درآمد ماهانه خود را تخمین زده و درعین‌حال شمارا وادار خواهد کرد که بهترین نحوه توزیع هزینه‌ها را محاسبه کنید.

  1. خرید تجهیزات دست‌دوم

اشتباهی که بسیاری از کارآفرینان جوان مرتکب می‌شوند شروع کسب‌وکار با جدیدترین انواع ماشین‌آلات و تجهیزات است. اما این راه صحیحی برای آغاز یک کسب‌وکار نیست. این کار برای شما بسیار هزینه‌بر است، با توجه به این مطلب که شما پول زیادی برای خرج کردن بدون فکر در اختیار ندارید. تنها وجه نقدی که در اختیاردارید سرمایه‌ای است که برای آغاز کسب‌وکارسب‌وکار هست و بنابراین پولی که در اختیاردارید باید نگهداری و حفظ شود. تجهیزات جدید بسیار هزینه‌بر بوده و هیچ‌کس به‌خصوص صاحبان کسب‌وکاری که در حال تقلا برای سرپا نگاه‌داشتن تجارت خود هستند نباید به دنبال آن‌ها بروند.

شرکت‌های دیرینه‌ای که درزمینه کسب‌وکار شما مشغول به کار هستند پیدا کنید و از آن‌ها در مورد در دسترس بودن تجهیزات موردنیاز خود پرس‌وجو نمایید.

آن‌ها ممکن است این تجهیزات را باقیمت کمتر در اختیار شما قرار دهند. چه آن‌ها این تجهیزات را به‌صورت نقد و چه به شکل اقساط به شما بفروشند درهرصورت در مقایسه با خرید تجهیزات نو بسیار ارزان‌تر خواهد بود. زمانی که این تجهیزات به‌صورت اقساط و در مدت‌زمانی مشخص به شما فروخته می‌شوند برای کمترین نرخ پرداخت مذاکره کرده و سعی کنید که در این مدت حداکثر استفاده را از وسیله موردنظر داشته باشید. این وسیله به شما فروخته‌شده است و از این لحاظ برای شما فرصت بسیار خوبی به وجود آمده است؛ اما مطمئن شوید که تجهیزات موردنظر در یک وضعیت کارکردی نرمال قرار دارند. یک متخصص را که می‌تواند به شما در پیدا کردن هرگونه خرابی کمک کند پیدا کنید و دریابید که آیا عیب موردنظر قابل تعمیر هست یا خیر. اگر قابل تعمیر است همه‌چیز خوب و عالی است و در این شرایط خرید قسطی بهترین گزینه است.

ده راه برتر جهت کاهش هزینه‌ها در شروع کسب‌وکار(قسمت دوم)