gheyasLogoBlog
وبلاگ آیا تکنولوژی نرم افزار قبل از خرید مهم است؟

آیا تکنولوژی نرم افزار قبل از خرید مهم است؟

1397/05/15

آیا تکنولوژی نرم افزار قبل از خرید مهم است؟

در دنیای تجاری به طور فزاینده‌ی رقابتی و تکنولوژیکی امروز، همه سازمان هایی که به دنبال بهبود فعالیت و بهره وری خود هستند، از مزایای ارائه شده توسط دنیای تکنولوژی نرم افزار بهره می برند. 

انتخاب نوع نرم افزار مناسب برای موفقیت سازمان شما ضروری است، بنابراین قبل از اینکه تصمیم بگیرید، مطمئن باشید همه اطلاعات موجود را محاسبه کنید و همه پیامدهای خرید را در نظر بگیرید. در زیر 15 عضو شورای فناوری Forbes مشاوره خود را در مورد آنچه کارآفرینان قبل از بسته شدن قرارداد خرید نرم افزار انجام می دهند، ارائه می دهند.

 

1. با مشتریان موجود صحبت کنید

هر بار که شما بخشی از نرم افزار را دریافت می کنید یا خدماتی را دریافت می کنید که شرکت شما به آن تکیه می کند، باید با افرادی که از آن استفاده می کنید صحبت کنید. و بزرگترین سوال شما باید از آنها بپرسید زمانی که همه چیز به اشتباه برود چه اتفاقی می افتد؟ زیرا همیشه زمانی اتفاق می افتد که چیزی به اشتباه برسد و اینکه چگونه یک فروشنده آن را انجام می دهد، به شما خواهد گفت که آیا آنها برای شما وقت خواهند داشت یا نه. 

تکنولوژی نرم افزار

2. بررسی کنید که این همان تکنولوژی مورد نیاز کسب و کار شما است.

مهم است که یک فروشنده نرم افزاری را در برابر فهرست استراتژیک خود از نیازها و خواسته های خود سنجید. نیازی به سازش در اینجا وجود ندارد، به خصوص اگر نرم افزاری که خریداری می کنید در مورد عملیات روزمره حیاتی است. بنابراین اطمینان حاصل کنید که فروشندگان به طور واقعی قبل از بسته شدن معامله موارد مورد نیاز شما در نرم افزار را ارائه می دهند.

 

3. همیشه گزینه های جایگزین را دنبال کنید.

بسیاری از برنامه ها و گزینه های نرم افزاری مختلف در بازار وجود دارد، که ممکن است مردم برایشان سخت باشد که کدام یک برای آنها بهتر است. اغلب فقط با جمعیت می روید و اولین کسی است، که نتایج موتور جستجوی خود را بالا می برد؛ اما این باعث می شود که چیزی مناسب برای نیازهای خاص خود را انتخاب کنید. بهترین راه برای مقابله با آن این است که به سادگی به گزینه های جایگزین آن برنامه یا قطعه نرم افزار نگاه کنید. در پایان بیشتر از آن چیزی که احتمالا بهتر است پیدا خواهید کرد.

 

4. از نرم افزار استفاده کنید

قبل از بستن معامله، از نرم افزار با داده ها و در محیط مورد نظر استفاده کنید. اکثر فروشندگان خوب، آزمایشات کامل را ارائه خواهند داد. استفاده از آنها در زمینه در تعیین اینکه آیا نرم افزار عملکرد تابع مورد نظر را انجام می دهد یا خیر، مشکلی را به درستی حل می کند و در مقیاس و دامنه ای از اطلاعاتی که شما قصد دارید پردازش می کند، در نظر گرفته شده است. این همچنین می تواند مسائلی مانند سهولت استفاده و سازگاری را کشف کند.

 

5. تاثیر بر کارکنان

چگونه اضافه کردن تکنولوژی نرم افزار بر کارکنان شما تاثیر می گذارد؟ شما نرم افزار را خریداری نمی کنید - شما در ایجاد عادت های کارآمدتر برای کارکنان خود سرمایه گذاری می کنید. تمرکز بر سه حوزه تاثیر گذار: مدیریت، استفاده روزمره و شیوه های پشتیبانی. اگر هیچ وقت برای توسعه عادت های مناسب استفاده از ابزار نباشد، سرمایه گذاری هدر رفته است.

 

6. موفقیت را با هم تعریف کنید

اجتناب از وسوسه خرید آخرین شیء براق. همراه با سایر اعضای کسب و کار شما، در مورد یک برنامه برای پیاده سازی، استفاده، و موفقیت های شان، موافقت می کنید. این اطمینان حاصل خواهد کرد که شما در حال خرید چیزی هستید که یک مشکل تجاری واقعی را حل می کند. همچنین به فروشنده می شود که چگونه می توانند به شما کمک کنند، زیرا تکنولوژی نرم افزاری اغلب موارد متعددی را استفاده می کنند.

 

7. اطمینان حاصل کنید که می توانید داده هایتان را بیابید

حتی اگر به نظر می رسد فروشنده عالی است و شما در حال انجام چندی از اقدامات قانونی هستید، همه چیز می تواند به اشتباه باشد. شما ممکن است نیاز داشته باشید که اطلاعات خود را تغییر دهید و دریافت کنید. بهترین زمان برای فهمیدن چگونگی انجام این کار قبل از اینکه معامله را امضا کنید. فروشندگان خوب با خوشحالی به شما می گویند که چگونه این کار را انجام دهید، در حالی که آنهایی که بد می خواهند اطلاعات شما را قفل می کنند و اطلاعات شما را به گروگان می گیرند.

 

8. اهداف خود را بشناسید

قبل از سرمایه گذاری در یک  (پلتفرم) تکنولوژی نرم افزاری جدید، مهم است دقیقا بدانید که اهداف استراتژیک شما چیست و چه نقاطی دارای مشکل و نقص است که قصد دارید آن را حل کنید. اگر ممکن است یک دموی رایگان دریافت کنید، سپس آن را آزمایش کنید تا اطمینان حاصل شود که انتظارات شما را برآورده می کند و به اهداف کسب و کارتان برسد.

تکنولوژی نرم افزار

9. همیشه موافقت نامه سطح خدمات را بررسی کنید

قبل از امضای قرارداد، همیشه جزئیات قرارداد خدمات قراردادی (SLA) را بررسی کنید، که دقیقا مشخص کننده خدمات ارائه شده توسط فروشنده است. خطرات را مشخص کنید و چگونه کسب و کار خود را با تایید اینکه چگونه مجوز تعریف شده است محافظت می شود. این مهم است زیرا فریم هایی که در مورد فسخ نگهداری می شوند از تکنولوژی نرم افزار و اطلاعات استفاده می کنند.

 

10. تجزیه و تحلیل نهایی را انجام دهید

تصمیم خود را برای خرید تکنولوژی نرم افزار وابسته به تنها قیمت نگیرید. در عوض، شهرت، ثبات، تحقیق و توسعه و مراجعه در فرآیند تصمیم گیری را شامل می شود. شما همچنین باید نسخه نهایی محصول را درخواست کنید، زیرا ممکن است این نسخه از زمان آخرین تجربه آن تغییر کرده باشد. اطمینان حاصل کنید که شامل تمام پرسنل کلیدی که از نرم افزار نیز در نسخه ی نمایشی استفاده می کنند باشد. این اطمینان حاصل خواهد کرد که برای استفاده از تیم شما کافی است.

 

11. فروشندگان را از طریق فرایند مدیریت ریسک شخص ثالث خود اجرا کنید

همانطور که با هر فروشنده، ضروری است ارائه دهنده تکنولوژی نرم افزار را از طریق فرایند مدیریت ریسک شخص ثالث خود اجرا کنید. نقص ها به سرعت در حال وقوع است و درصد زیادی از این نقص ها به دلیل فروشندگان است. اگر یک فروشنده اطمینان حاصل کند که نرم افزار در رابطه با امنیت حفظ می شود، این یک پرچم عظیم قرمز است.

 

12. در نظر بگیرید که مشتریان شما چگونه از آن بهره مند شوند

برای ارائه دهنده خدمات، مهمترین سوال پیش از خرید نرم افزار، این است: "چگونه این سرمایه گذاری نرم افزاری خدمات من را افزایش می دهد تا به سود کسب و کار، و مشتریان من برسد؟" شهرت مدیران ارائه دهنده خدمات (MSP) در توانایی ارائه خدمات موثر برای پایان دادن به کاربران است. موفق تر از آنکه کاربر نهایی از این سرویس استفاده کند، MSP موفق تر است. هر گونه خرید نرم افزار باید با توجه به این ایده انجام شود.

 

13. اجرای حسابرسی امنیتی

امنیت در HackerOne برای ما مهم است. بنابراین، هر فروشنده ای که ما در نظر داریم باید یک ممیزی کامل امنیتی را تصویب کند. در این روز و سال، همه ما در رادارهای هکرهای کلاهبرداری هستیم، و هر فروشنده جدیدی که ما با آن روبرو هستیم، سطوح حمله اضافی را که می توان به آنها آسیب رساند، به کار می اندازد.

 

14. نقشه راه قوی برای محصول

اطمینان حاصل کنید که فروشنده دارای یک نقشه راه قوی است که می تواند برای آینده شما را پشتیبانی کند. با تغییر جهان از CAPEX به مدل OPEX، دیگر نیازی به خرید جعبه بسته یا تکنولوژی نرم افزاری ندارید که با گذشت زمان از بین برود. مدل جدید بیشتر از یک همکاری طولانی مدت است، پس مطمئن شوید که نقشه راه آینده برای نرم افزار مبتنی بر OPEX (SaaS) با نیازهای شما به عنوان یک شرکت سازگار است.

 

15. واضح و مشخص کردن نیازهای فعلی و نیازهای آینده

درک درستی از نیازهای فوری خود را ایجاد کنید تا اطمینان حاصل کنید که قرارداد تمام الزامات اصلی را بدون هیچ گونه هزینه اضافی برای ویژگی ها یا سطوح مجاز که در فاز اولیه مورد نیاز نیست، پوشش می دهد. باید یک مسیر ارتقاء کامل داشته باشیم که اجازه می دهد مقیاس و پوشش یک محدوده وسیع گسترش یابد. این اجتناب از ورود به یک قرارداد شامل هزینه های غیر ضروری برای مجوزها و قابلیت ها است.

 

تکنولوژی نرم افزار
محصولات پیشنهادی قیاس
نرم افزار حسابداری تحت وب بازرگانی قیاس

نرم افزار حسابداری تحت وب بازرگانی قیاس

حسابداری بازرگانی قیاس، جریان خرید و انبار داری و فروش کالا را با تمام الزامات آن پشتیبانی می‌کند. ی
نرم افزار حسابداری و فایلینگ املاک قیاس

نرم افزار حسابداری و فایلینگ املاک قیاس

این سامانه جهت استفاده مشاورین املاک طراحی و تهیه شده است. در این سامانه از یک طرف امکان ثبت مشخصات
بسته نرم افزار تولیدی قیاس

بسته نرم افزار تولیدی قیاس

در یک مجموعه تولیدی مهم‌ترین موضوع مطرح شده محاسبه بهای تمام شده محصولات خط تولید خواهد بود که بدست
نرم افزار خزانه داری

نرم افزار خزانه داری

ثبت کلیه دریافت ها و پرداخت ها به انضمام عملیات مربوط به چک مانند عملیات در جریان وصول کردن، برگشت و