وبلاگ بهترین منابع مالی برای شروع کسب و کارهای کوچک

بهترین منابع مالی برای شروع کسب و کارهای کوچک

1396/12/22

بهترین منابع مالی برای شروع کسب و کارهای کوچک

شما ایده شروع یک کسب و کار جدید را در سر می­پرورانید و می­خواهید یک کسب و کار جدید راه ­اندازی کنید. چگونه می­ توان کسب و کار جدید خود را از ایده به موفقیت درآورید؟ منابع مالی برای راه­ اندازی آن کدام­ اند؟در اینجا محبوب­ترین منابع مالی راه ­اندازی یک کسب و کار را توضیح می­دهیم.

1) جیب شما این ممکن است در نگاه اول دلهره ­آور باشد، اما محبوب­ترین منبع مالی برای شروع کسب و کار است. بسیاری از مردم پول ابتدائی خود را از طریق وام گرفتن، بازپرداخت اقساط خانه خود و یا فروش ملک یا اموال به دست آورده­اند. حتی برخی از افراد موفق به کسب وام تجاری راه ­اندازی کسب و کار  شده ­اند. مؤسسات و سرمایه ­گذاران وام­ دهنده معمولا انتظار دارند که یک فرد برای شروع کسب و کار یک تعهد مالی شخصی ایجاد کند.  

2) خانواده و دوستان دومین منبع محبوب­ترین پول برای شروع یک کسب و کار، خانواده و دوستان است که اغلب مایل به ارائه یک وام شروع یا حتی گاهی اوقات یک هدیه مستقیم برای کمک به شرکت جدید هستند. پس از همه، آن­ها احتمالا در حال حاضر از قبل به ارزش ایده­های کسب و کار شما تا حدی که برای شما بهترین است؛ باور دارند.

  3) خط اعتباری در حالی که به عنوان تنها منبع پول راه اندازی توصیه نمی­شود، خط اعتباری برای مرحله شروع ضروری است. مهم نیست که چقدر در آماده­ سازی طرح کسب و کارتان دقیق بوده­اید، همیشه هزینه­ های غیر منتظره­ای و هزینه­ هایی که شما دست کم گرفته ­اید، وجود دارد. امیدوارم، قبل از اینکه تصمیم به شروع کسب و کار با ایجاد ارتباط با مدیر بانک محلی خود و اطمینان از اینکه رتبه اعتباری شما در شکل خوب است، راه را برای دسترسی به این منبع بودجه آماده کرده­اید. هیچ بانکی برای کسی که اعتبار بانکی آن­ها معلوم نیست، اعتبار نمی­دهد، به خصوص اگر این فرد رتبه اعتباری نداشته باشد.  

4) یک وام تجاری از یک بانک در این جا منظور از "بانک" اشاره به مؤسسات وام­ دهنده سنتی مانند بانک­ها و مؤسسه­ های مالی اعتباری است. در واقع کسب و کار وام از این منابع سنتی آسان­تر است، زیرا مردم بیشتر از همیشه موفق به کسب و کارهای کوچک شده ­اند و بانک ­های بزرگ علاقه ه­ای به کسب و کارهای کوچک ندارند. به این ترتیب، شما نمی­توانید به چه میزان پولی را که می­ خواهید از یک بانک بزرگ بگیرید و انتظار داشته باشید که با آن کنار بیایید. درخواست برای هر وام تجاری، فرایندی طولانی است.

  5) یک وام تجاری از یک سازمان مربوط به کسب و کار و یا دولتی حمایت می­کند. سازمان­های زیادی وجود دارند که هدف آن­ها ارتقاء توسعه اقتصادی و یا کمک به نوع خاصی از مردم در کسب و کار است. اغلب (اما نه همیشه) این کمک­ ها شامل پشتیبانی مالی، مانند وام های راه اندازی است. به عنوان مثال در کشور کانادا، Futurpreneur Canada یک سازمان غیر انتفاعی است که تأمین مالی و حمایت از کارآفرینان جوان 18 تا 39 ساله را فراهم می­کند. برخی از سازمان­ های دولتی نیز کمک ­های مالی را  برای راه اندازی کار برای زنان قرار می­دهند. در کشور کانادا در هر استانی، سازمان­ های توسعه اقتصادی وجود دارند که برای کارآفرینان، کمک مالی و خدمات ارائه می­کنند. به عنوان مثال، در انتاریو، شرکت­های سهامی مشترک CFDCs در جوامع انتخاب شده در روستا و شمال انتاریو فعالیت می­کنند، در حالی که شرکت­ های تجاری توسعه کسب و کار CBDCSدر خدمت روستایی آتلانتیک کانادا هستند.   

6) شرکت در یک برنامه راه اندازی کسب و کار تحت حمایت دولت اگر واجد شرایط هستید، این بهترین راه برای شروع یک کسب و کار است. برنامه ­هایی مانند برنامه خود اشتغالی (برای افراد واجد شرایط مشاغل مشغول به کار) و برنامه سرمایه مانند ConneXion برای کارآفرینان جوان (برای کارآفرینان جوان در آتلانتیک کانادا) نه تنها برای ایجاد یک کسب و کار ارزشمنداند، بلکه مانند یک مشاوره و کمک طرح، می­توانید کسب و کار  خود را با آن­ها توسعه دهید.   7) پیدا کردن سرمایه ­گذاران سرمایه ­گذاران یا وام ­دهنده ­های خصوصی ممکن است منابع مالی عالی برای کسب و کار جدید شما باشند. در اغلب موارد جذب سرمایه ­گذاران به سرمایه­ گذاری به جای سرمایه­ گذاری ثابت است، اگر شما بتوانید در زمان مناسب با یک طرح کسب و کار قابل توجه ایده­ای را ارئه دهید که سرمایه­ گزاران را اقناع نمایند، این کار غیر ممکن نیست.  

8) برنامه کمک­های دولتی در حالی که اغلب به عنوان یک منبع عالی برای ایجاد یک کسب و کار شناخته می شود، اما این گونه نیست؛ زیرا اکثر راه­ اندازی­ها به صلاح دید شما نیستند زیرا کمک ­های دولتی بیشتر در کسب و کارهای خاصی در دسترس است. کسانی که قصد دارند تا "کسب و کار مناسب" را راه اندازی کنند، برنامه­های کمک­ های دولتی را که می­توانند بودجه مورد نیاز را فراهم کنند بسیار راحت­ تر پیدا می­کنند. به عنوان مثال اگر در یک کشور  تولید انرژی­ های کارآمد و تجدید­پذیر، اولویت دولت است، شرکت­های مشارکت ­کننده در تولید برق (با استفاده از یک سوخت برای تولید همزمان حرارت و برق) و یا فن­آوری ­های تجدید­پذیر انرژی، فرصت­های بیشتری را در اختیار دولت قرار می­دهد.

  بهترین منبع کسب و کار شروع با پول برای شما کدام است؟ احتمالا، مانند بسیاری از افرادی که قبل از شما کسب و کاری را شروع کرده ­اند، به ترکیبی از منابع مالی نیاز دارید تا پولی را که برای توسعه کسب و کارتان نیاز دارید، دریافت کنید. شما حتی می­توانید تمام منابع موجود در بالا را کشف کنید. با این حال،بخشی از سود خود را، به کارت­های اعتباری شخصی خود برای سرمایه ­گذاری برای شروع کسب و کارتان اختصاص دهید. بهتر است صبر کنید تا کسب و کارتان شروع شود سپس از منابع مالی­ خود استفاده نمائید، نه اینکه مالیات کسب و کار جدید خود را خراب کنید و احتمالا اعتبار شخصی خود را خراب کنید.

تامین منابع مالی
بسته نرم افزار خدماتی قیاس

بسته نرم افزار خدماتی قیاس

امروزه امکان صدور فاکتور خرید و فروش در فرآیند فروش مجموعه هایی که انواع خدمات را به مشتریــان ارائه
نرم افزار حسابداری تحت وب بازرگانی قیاس

نرم افزار حسابداری تحت وب بازرگانی قیاس

حسابداری بازرگانی قیاس، جریان خرید و انبار داری و فروش کالا را با تمام الزامات آن پشتیبانی می‌کند. ی
بسته نرم افزار تولیدی قیاس

بسته نرم افزار تولیدی قیاس

در یک مجموعه تولیدی مهم‌ترین موضوع مطرح شده محاسبه بهای تمام شده محصولات خط تولید خواهد بود که بدست
نرم افزار حسابداری و فایلینگ املاک قیاس

نرم افزار حسابداری و فایلینگ املاک قیاس

این سامانه جهت استفاده مشاورین املاک طراحی و تهیه شده است. در این سامانه از یک طرف امکان ثبت مشخصات